Wok of Love - Wok of Love kore
Kore Dizileri

Wok of Love

Uzun zamandır yoktum. Evet biliyorum fazla ara verdim. Ama ara vermiş olmak için yaptığım bir durum değildi. Sadece dizi izlemeye fırsat bulamadım. Yeni izleyemesem bile stokta bulunan dizilerim ile devam edeceğim, merak etmeyin. 🙂 Neyse konumuza hemen giriş yapalım. Çok tatlı bir diziyi daha geri de bıraktık. Ben tabi ki yayındayken izlemeye başlamıştım. Dizinin bitmesini bekleyip yazmak benim için daha iyi oluyor. Yayındayken izlemeyenler için bir fikir oluşturmak iyi oluyor. O yüzden hemen dizinin konusundan bahsedip, yorumlarıma geçelim…

Wok of Love Konusu

Ä°lgili resim
Seo Poong

Seo Poong, ünlü bir otelin restoranında şef olarak çalışmaktadır. Eskiden beri tanıdığı kız arkadaşı ile beraber evlilik kararı almıştır. Hayatı her şekilde yoluna girmeye başlamışken iş yerinde sorunlar yaşar ve kovulur. O sırada da kız arkadaşıyla ayrılırlar. Yeni evlenmiş oldukları için bu durum Seo Poong’u baya üzer. İş yerinde onu yaka paça kovdukları için intikam almak ister. Daha sonra otelin tam karşısında bulunan Çin restoranında şef olarak çalışmaya başlamak ister.

Ä°lgili resim
Dan Sae-Woo

Dan Sae-Woo, zengin bir ailenin tek çocuğudur. Mutlu bir hayatı vardır. Uzun süredir beraber olduğu erkek arkadaşı ile evlilik kararı alırlar. Ama düğünleri olduğu gün ailesi iflas eder. Bu yüzden evliliği de biter. Çok zor bir durum içine girer ve ne yapacağını bilemez. Ailesi ile birlikte çalışmak için iş aramaktadır.

Ä°lgili resim
Doo Chil-Seong

Doo Chil-Seong, eski bir çete üyesidir. 5 yıl hapis yaptıktan sonra bir Çin restoranı işletmeye başlar. Aynı zamanda tefecilik yapmaya da devam eder. Yanında olan adamları ile beraber düzgün bir hayat kurmak ister. Dövüş konusunda fazla yeteneklidir. Bir gün Seo Poong ile karşılaşır ve onun teklifi ile restoranına onu şef olarak alır. Ama bir şartı vardır. Onun adamlarına yemek yapmayı öğretmesini ister.

wok of love gif ile ilgili görsel sonucu
Seo Poong ve Dan Sae-Woo

Seo Poong ve Dan Sae-Woo, tesadüfler üzerine karşılaşırlar ve ikisi de zor zamanlar geçirdikleri için bir şekilde birbirlerine destek olurlar. Seo Poong şef olarak çalışmaya başladığı yeni iş yerinde eleman aramaya başlar ve Dan Sae-Woo da orada işe girer.

Wok of Love Yorumları

Ä°lgili resim

Yorumuma gelecek olursak, öyle mükemmeldi diyemem. Ama güzeldi. Yani zaten Jang Hyuk’un olduğu bir dizi nasıl kötü olabilir. Benim tabi ki favori karakterim Chil-Seong oldu. Adama bayılıyorum. Zaten ilk izlediğim Kore dizisi de onun oynadığı bir diziydi. Sanırım o yüzden onu daha çok seviyorum. Ama tabi diğer oyuncular da sevdiğim oyuncular. Oyuncular konusunda bir izleyici olarak eleştiride bulunamayacağım.

Ä°lgili resim

Tabi dizide aşk üçgeni yok sanıyorsanız, üzgünüm var. Ama şunu söyleyeyim böyle tatlı bir aşk üçgeni daha önce olmamıştı. Yani onu çok güzel bağladılar. Aslında biraz sıradan gelebilir ama ben sevdim. Kimse üzülmedi ya da kafa yormadı. Bazen aşk üçgeni olan dizilerde insanın üstüne sinir gelebiliyor. Ama bunda yoktu. Final olarak da güzel bağlamışlar. Öyle yormayan, komik, romantik, insanı rahatlatan bir diziydi diyebilirim. Ben baya sevdim. Dizi müzikleri de güzeldi. Beğendiklerimi aşağıya link olarak bırakacağım, oradan dinleyebilirsiniz.

Anladığınız üzere ben diziyi baya beğendim. Komikti yani. En güzel kısmı bu bence. Bu aralar çok çok çok çok güzel diziler yok. Ama bu güzel diziler arasına girdi. Geçtiğimiz sezon Goblin gibi bir dizi izledik. O yüzden bu sezon onu geçecek diziler bekliyoruz. Ama bence geçebilecek dizi gelmeyecek gibi. Tabi inşallah gelir de biz de çok çok çok çok çok güzel diziler izleyebiliriz. 🙂 Daha fazla söyleyecek bir şeyim yok. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyor yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim dizi müzikleri;

JEONG SEWOON-There’s something

Youngjae-At the usual time

Kassy-At beginning of love

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Park Sun-Ho
Senarist: Seo Sook-Hyang
Yapım Şirketi: SM CULTURE & CONTENTS
Yayıncı: SBS
daum: 6.4
Bölüm Sayısı: 38
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Yorumlar

  1. Şifanur says:

    Bu aralar dizi yokluğu çekiyorum:( bu diziyi geç, bunu boşver diyerek izleyecek birşey bulamıyorum resmen.Yayınladığın dizileri bi kenara not alıyorum sırayla izlemek için. Bu aralar aşk üçgeni beni hiç sarmıyor ama çok kötü olmadığını söylediğin için bi şans vermeyi düşünüyorum 🙂 teşekkürler.. daha sık yaz :))

  2. Şifanur says:

    Hiç öyle düşünme 🙂 dizi izlemek ve yazmak vakit alan emek isteyen birşey ne zaman yayınlarsan takipteyim:) kolaylıklar diliyorum fighting..

  3. Dizinin konusunu anlatış şeklin oldukça sade ve açıklayıcı . Bloğun da çok güzel. Lütfen yazmaya devam et.. Fighting 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir