While You Were Sleeping - While You Were Sleeping netflix
Kore Dizileri

While You Were Sleeping

While You Were Sleeping, 2017’nin sonlarında biten bir dizimiz. Bu sene gerçekten çok güzel diziler izledik. İlk ona görecek bir sürü dizi izledim. 2017 güzel bir yıl oldu diziler konusunda. Bu güzel dizi de taze bitmiş bir dizimiz. Bölümleri bir ara bıraktım, yayındayken izlediğim için beklemesi benim için zordu. O yüzden biriksin diye son bölümleri bıraktım. Dizi sonlara doğru iyice heyecanlıydı. Beklemesi gerçekten zor oldu. Sonunda bitirdim ve yazmaya karar verdim. Bu diziyi yazmadan geçemezdim. Ama hemen izledikten sonra yazmayı tercih etmedim. Neden bilmiyorum ama diziyi sindirmem gerekti. 🙂 Uzatmadan konusuna geçelim…

While You Were Sleeping Konusu

While You Were Sleeping kdrama gif ile ilgili görsel sonucu
Jung Jae-Chan

Jung Jae-Chan, başarılı olmaya çalışan bir savcıdır. Biraz patavatsız bir karakteri vardır. Eğlencelidir, işlerini titizlikle yapmaya çalışır. Ama fazla titiz davrandığı için çözülebilen çok davası yoktur. İş yerinde baş belası bir imajı oluşmuştur. Ortaokula giderken dersleri çok kötüdür. Başına bir olay gelir ve babasını bu yüzden çok üzer. Babasına ilerde ne olmamı istersin diye sorar ve babası savcı olmasını ister. Babası için savcı olur ve hayata tutunmaya çalışır. Erkek kardeşi ile beraber yaşamaktadırlar. Bir gün yeni bir eve taşınırlar ve karşı komşusu ile bir şekilde tanışırlar.

While You Were Sleeping kdrama gif ile ilgili görsel sonucu
Nam Hong-Joo

Karşı komşu tabi ki de Nam Hong-Joo olur. Nam Hong-Joo, işsizdir. Genelde evde zaman geçirir ya da annesine yardım eder. Annesinin bir restoranı vardır. Orada ona yardım eder. Annesiyle beraber yaşmaktadır. Ama Nam Hong-Joo’nun şöyle bir özelliği vardır. Rüyasında tanıdığı, tanımadığı bir sürü insanın ölümünü görür ve bu ölümler gerçekleşir. Bu ölümleri önlemeye çalışsa bile başarılı olamaz. O yüzden kendini bu konuda iyi hissetmemektedir. Jung Jae-Chan ile tanıştıktan sonra hayatı değişir ve beraber bir şeyleri çözmeye başlarlar. Birbirlerine her konuda destek olurlar. Daha sonra da tahmin edebileceğiniz üzere aralarında romantik bir ilişki başlar.

Dizinin konusuna çok detaylı girmek istemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim ki ilk bölümden itibaren heyecan dolu bir dizi. İlk bölümlerini izlerken şok ola ola izledim. İnanılmaz bir etki bırakıyor insanın üzerinde. Hem duygusal, hem heyecanlı o yüzden çok hoşuma gitti. Bu aralar çok savcı dizileri olmaya başladı ya da ben hep bu tarz izledim. Genel de polisiye, savcılar vesaire bu konulu dizilere taktım. Bu bence en güzellerinden biriydi. Bir de benim için Suspicious Partner vardı bu sene. O diziye kötülük etmek istemiyorum sevdiğim oyuncular vardı. Fakat bir kıyaslama yapmam gerekirse bu diziyi daha güzel buldum. Konusu daha ilgi çekici ve hareketli geldi.

While You Were Sleeping kdrama gif ile ilgili görsel sonucu

İlk bölümler son bölümlerden daha da güzeldi hatta. Ne desem bilmiyorum. Bayıldım diziye. İlk bölümü bittiğinde evet sonunda efsane bir dizi daha geldi dedim. Gerçekten hiç beklemediğiniz şeyler oluyor dizide. Hiç tahmin etmediğim şeyler oldu. Tahminlerim asla doğru çıkmadı. Genelde romantik komedileri az çok tahmin edebiliyoruz neler olacağı konusunda ama bunda inanın en ufak bir tahminim bile doğru çıkmadı. Eğer bu tarz diziler seviyorsanız sizde benim gibi bir çırpıda bitirebilirsiniz. Şanslısınız dizi bittiği için bir çırpıda bölüm beklemeden izleyebileceksiniz. Ben tekrar en baştan izlemeyi planlıyorum. Eğer diğer yazılarımı okuduysanız sevdiğim dizleri ara ara tekrar tekrar izlediğimi biliyorsunuzdur. 🙂 Bu dizi de asla sıkılmadan izleyebileceğim diziler arasına girmiş bulunuyor.

While You Were Sleeping kdrama gif ile ilgili görsel sonucu

Bu arada dizinin şarkıları da çok güzeldi. Eleştirecek bir şey inanın bulamıyorum. Oyuncular zaten çok iyiydi. Suzy benim Uncontrollably Fond dizisinden sonra sevdiğim oyuncular arasına girdi. Lee Jong-Suk, zaten W dizisinden favorilerim arasına girdi. Başka dizilerini de izlemiştim. Ama benim için W ‘nun yeri apayrı. Neyse…

_BUtMdjkWVt5ko-4KPq-wG7AHgA@428x186

Daha fazla uzatmıyorum. Anladığınız üzere ben diziyi sevdim. Dediğim gibi bu tür konulara sahip dizileri izlemeyi seviyorsanız sizin için biçilmiş kaftan diyebilirim. Dizi arayışınızı bu yazıdan sonra bitirebilir ve bu diziye başlayabilirsiniz. Seveceğinizin garantisi verebilirim. 🙂 Heyecanını hiç kaybetmeyen, her bölüm ayrı olay, her bölüm ayrı bir duygusallık olan bir dizi. Arada ağlatıyor haberiniz olsun. Son olarak dizinin şarkılarını dinlemenizi de öneririm. Benim favori şarkım Henry-It’s you oldu.

Fragman için buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Oh Choong-Hwan
Senarist: Park Hye-Ryun
Bölüm süresi: 30 dk
Yayıncı: SBS
daum: 9.2
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir