W - Two Worlds - W - Two Worlds konusu
Kore Dizileri

W – Two Worlds

W – Two Worlds çok sevdiğim fantastik bir dizi daha oldu. Ben yayındayken izlemiştim bu diziyi. Beklemek biraz can sıkıcı olsa da beklemeye değerdi. Her bölümde ayrı bir heyecan vardı. Konusu da diğer dizilere nazaran daha farklı bence. Benim izlediğim dizilerle kıyaslandığında ilgi çekici olduğunu söyleyebilirim. Sıkılmadan seri bir şekilde bitirilebilecek bir dizi. Belki sadece “artık kavuşsunlar yeter” diye düşünebilirsiniz. Çünkü içerisinde dram da barındıran bir dizi. Ama böyle acıdan içiniz sıkılmıyor izlerken. Baymıyor diyebilirim. Heyecan verici bir dizi. Konusuna gelecek olursak; 30’lu yaşlarda genç bir adamla kadının aşk hikayesini izleyeceksiniz. Genel tabirle dizinin konusu bu, tabi detaylar her zaman daha güzeldir.

W – Two Worlds Konusu

w two worlds ile ilgili görsel sonucu

Kang-Chul, 30’lu yaşlarında genç bir adamdır. 18 yaşındayken atıcılık yapmaktadır. Babası onu atıcılıkta eğitmiştir ve olimpiyatlarda birincilikleri vardır. O yıllarda başına gelen kötü olaylar yüzünden hayatını komple değiştirir. Bir gün eve geldiğinde annesini, babasını ve iki küçük kardeşini ölü bulur. Bunun üzerine suçlu Kang-Chul olarak gösterilir. Kang-Chul gerçek katili bulabilmek için kendi çabasıyla bir girişim şirketi açar. Bu şirket suçluları bulmak üzerine programlarla ilerler. Kang-Chul’un geçmeyen öfkesi ve acısı sayesinde gerçek katili bulabilmek için çok çalışır. Bu sayede varlıklı bir genç adam olur. Ama şöyle bir gerçek vardır ki aslında Kang-Chul gerçek dünyada bir çizgi roman kahramanıdır. İnternet üzerinden yayınlanan bir çizgi romandır. Ülke genelinde merakla takip ediliyordur. Tabi bu gerçeği Kang-Chul bilmemektedir.

İlgili resim

Oh Yeon-Joo, 30’lu yaşlarda, hastanede ikinci yılını tamamlamış bir kardiyoloji asistanıdır. İyi bir doktordur. Kang-Chul ile arasında ki bağlantı ise babasıdır. Babası Kang-Chul’un hayatını tasarlayan kişidir. Hikayeyi babası çizmektedir. Ünlü bir çizer olmuştur. Babasının hayali çok para kazanıp kızına hastane açmaktadır ve bunun için çok çalışır. Oh Yeon-Joo bir gün babasından haber alamaz ve ofisine gider. Orada bilgisayarda Kang-Chul’u öldürmeye çalıştığı sahneyi görür. Kang-Chul kanlar içinde yerde yatmaktadır. Oh Yeon-Joo ne olduğunu anlamaz ve bir anda sırtında bir elin onu çektiğini hisseder. Oh Yeon-Joo bu şekilde Kang-Chul’un olduğu dünyaya sürüklenir. Kendini bir otelin çatısında bulan Oh Yeon-Joo ne olduğunu anlamaz ve bir anda yerde kanlar içinde yatan bir adam görür.

W - Two Worlds gif ile ilgili görsel sonucu

Oh Yeon-Joo hemen adamın yanına giderek ona yardım eder ve hayatını kurtarır. Yolları bu şekilde kesişir. Oh Yeon-Joo sürekli o dünyaya sürüklenmeye başlar. Bu süreçte onları çok zor zamanlar beklemektedir. İkisininde hayatı tamamen değişir. Dizi bu şekilde ilerliyor sevgili okurlar. Umarım severek izlersiniz diyerek dizinin konusunu bitiriyorum.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Yönetmen: Jung Dae-Yoon

Senarist: Song Jae-Jung

Bölüm sayısı: 16

Yapım yılı: 2016

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Yazının devamında spoiler olacaktır, DİKKATİNİZE!!

w two worlds gif ile ilgili görsel sonucu

Ama beni derinden etkileyen sahnelerden biri bu oldu. Romantik sahnelerin iyilerindendi.

İlgili resim

Romantik sahnelerde klasikleşmiş olan saç toplama olayı da vardı. Ama tatlıydınız yalan yok. Klasikte olsa güzeldi.

Çok tatlıydınız… Diyecek sözlerim tükendi.

Yani hem tatlı hem de farklı bir diziydi benim için. Umarım sizde severek izlersiniz diyor yazımı bitiriyorum. İyi seyirler sevgili okurlar…

Not: Dizi müziklerini dinlemenizi tavsiye ederim (her zaman olduğu gibi).

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

6 Yorumlar

  1. dizigunlugum says:

    Bende sonlarda bu acı son verin artık demiştim ama dizinin kurgusu çok güzeldi her şeye değdi 🙂

  2. […] 14- W-Two Worlds […]

  3. Damlanur says:

    W two worlds ve While you were sleeping arasında kaldım 🙁 Sizce hangisini daha önce izlemeliyim, daha çok tavisye edeceğiniz hangisi?

  4. […] sevdim. Dediğim gibi uzun zamandır izlediğim en iyi diziler arasına girer. Gerçekten Goblin, W, The K2 gibi dizilerden sonra onları geçecek bir dizi daha çıkmadı. Belki onlara yakın olan […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir