Voice - Voice Kore Dizisi
Kore Dizileri

Voice

Voice dizisini bitireli baya oldu aslında. Ama yazmamıştım. Sürekli romantik dizi izledikten sonra bir dönem çok sıkılmıştım. Polisiye dizileri de sevdiğim için bu diziye başladım. Tabi benim için en iyi özelliği oyuncu kadrosu oldu. Jang Hyuk sevdiğim oyunculardan. Onun oynadığı bir dizisinin kötü olacağına inanmıyorum. O yüzden direk başladım. Eğer polisiye dizilere karşı bir ilginiz yoksa bu dizi sizin için çok yavaş gelebilir. Ben sevmeme rağmen konu biraz yavaş ilerledi. Bazı bölümlerden yeter artık ne katilmiş falan dediğim oldu. Ama dizi öyle ya da böyle izletiyor. Sonlara doğru her şeyi çözmeye başlıyorsunuz. Yani bazı dizilerde ki gibi direk dizinin başında seyirciye onu vermiyorlar. O yüzden ister istemez merak ediyorsunuz. Zaten Jang Hyuk her role oluyor. Polis rolüne de cuk diye oturmuş diyorum. Lee Ha Na’nın izlediğim ilk dizisiydi. Dizide ki soğuk duruşu benim çok hoşuma gitti. Onu da sevdim. İyi bir ikili olmuşlardı.

Voice Konusu

Dizinin konusundan çok bahsetmek istemiyorum aslında. Çünkü tadı kaçabilir. Fazla detay verince merak olmayacaktır. Baş rollerin başına gelen olayla başlıyor dizi. İkisininde aile üyeleri aynı kişi tarafından öldürülüyor. Ama cinayet davası çözülemiyor. İkisi birlikte hem davalara bakmaya başlıyorlar hem de aile üyelerinin cinayet davalarını çözmeye çalışıyorlar.

Her davayı izlerken böyle ne oldu ne olacak diye izledim. O yüzden bence sıkılmadan izleyebileceğiniz bir dizi. Dizide romantikliğe dair tek bir sahne yok. Eğer öyle bir şey bekliyorsanız başlamayın derim. Ama polisiye dizilerin arasında değerlendirirsem ilk sıralara girebilecek bir dizi.

İyi seyirler diliyorum sevgili okur 🙂

Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim
Yönetmen: Kim Do-Hyuk
Senarist: Ma Jin-Won
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016 – 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir