Kore Dizileri

Vincenzo

Sanırım uzun zamandır hepimizin beklediği bir diziydi. Aslında ben izleyeli baya bir zaman oldu. Ama fırsat olmadığı için yazmamıştım. Şimdi hazır boşluk bulmuşken bu diziyi yazmak istedim. Çünkü yazmasam da ayıp artık. Gerçekten son dönemlerde çok güzel diziler olmuyor. Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama eski favori dizilerimi geçen biri dizi daha ben bulamadım. Özellikle öyle bir dizi çıksın ki Goblin’den güzeldi diyelim istiyorum. Fakat daha çıkmadı. Ama bu dizi de gayet iyiydi. Şimdi böyle dedim diye diziyi kötülüyorum gibi algılansın istemem. Dizi ile alakalı söyleyeceğim birkaç şey elbet olacak. Ama ilk konusundan bahsedelim.

still not over this one vincenzo cassano gif | WiffleGif

Vincenzo Cassano (Song Joong-Ki) karakteri ile başlamazsak olmaz. Diziyi sırf onun için izlediğim doğrudur. Vincenzo İtalya’da yaşayan bir avukattır. Bir mafya ailesi ise beraber yaşıyor ve onlar için çalışıyordur. Patronu öldükten sonra başına bazı olaylar gelir ve İtalya’dan Kore’ye döner. Kore’ye dönme sebebi ise bir planı olmasıdır. Yapması gereken gizli bir iş olduğu için Kore’ye dönüp onu halletmek ister. Ama işler istediği gibi ilerlemez. Sahibi olduğu bir bina vardır ve orada yaşamaya başlar. Orada birçok dükkan bulunur. Esnaflar ile ister istemez bir şekilde muhattap olmak zorunda kalır. Bina içerisinde bulunan avukatlık bürosunda Hong Yoo-Chan (Yoo Jae-Myung) adında biriyle tanışır ve yakınlık kurarlar. Sonrasında Hong Yoo-Chan (Yoo Jae-Myung) ile beraber otururken bir kaza geçirirler ve Hong Yoo-Chan (Yoo Jae-Myung) hayatını kaybeder. Sonrasında Vincenzo da bu olayı araştırmaya başlar.

Show Up – Chantarctica

Hong Yoo-Chan (Yoo Jae-Myung) karakterinin bir de kızı vardır. O da başka bir hukuk bürosunda avukatlık yapmaktadır. Hong Cha-Young (Jeon Yeo-Bin) babası vefat ettikten sonra bunun için araştırma yapmaya başlar ve Vincenzo ile beraber bu işin peşinden giderler.

Olaylar aslında hem siyasi hem zenginlik adı altında geçiyor. Ama Vincenzo karakteri mafya ile beraber çalışmış olmasından dolayı da işleri çok temiz halletmiyor. Gerek akıl oyunları gerek dövüş sahneleri oldukça iyi gidiyor. Karakterlerin hepsini ben çok sevdim. Güzel bir ekip kurulmuş. Bina içinde yaşayan diğer esnaflar da baya iyiydi. Dizi ile alakalı sanırım kötü düşündüğüm herhangi bir şey yok. Sadece final bölümü daha keskin olabilirdi. Bilemiyorum, final bölümü ben de beklenilen etkiyi yaratmadı. Tahmin edilen bir son muydu evet. Ama şaşırmak da istiyor insan.

Vincenzo: A Sexy But Troubling Take on Justice - YMI

Dizinin konusu kesinlikle aşk değildi. İlk olarak onu düşünerek başlayacak olanlara bunu söyleyebilirim. Zaten konu aşk üzerinde daha çok durulmasaydı bu kadar dikkat çekmezdi. Evet romantik sahneler var ama birkaç tane diyebilirim. Aralarındaki ilişki ben çok sevdim. Özellikle Song Joong-Ki izlemeyi özlemiş olmam ile de baya akıp gitti dizi. Jeon Yeo-Bin de komik bir karakter olmuş. O uyuzluğu ve güçlü duruşu bence güzeldi.

Page 28

Aslında dizide konuşmak istediğim iki isim daha var. Jang Jun-Woo (Taecyeon) ve Jang Jun-Woo (Kwak Dong-Yeon) oynadıkları karakterler. Taecyeon da sevdiğim oyunculardan biri. Son oynadığı dizilerde hep başrol olarak görmüştük. Ama burada da başrol kadar etkili bir rol oynuyordu. Bu iki isim ile alakalı pek bir şey söylemeyeceğim. Sadece dizide Taecyeon’un da oynadığını bilin diye belirtmek istedim. Çünkü onlar ile alakalı bilgi verirsem spoiler olabilir. İyice heyecanı kaçmasın. Ben diziyi Netflix üzerinden izlemiştim. Final yaptığı gibi yüklenmişti. O yüzden çabucak izledim.

Vincenzo: A Sexy But Troubling Take on Justice - YMI

Genel olarak daha fazla söyleyeceğim bir şey yok. Bir de unutmadan Vincenzo ile penceresine gelen kuşun iletişimleri beni derinden etkiledi. Diziyi izlerken sizde anlayacaksınız. Söylenecek daha fazla bir şey yok güzel bir hukuk dizisiydi. Aksiyonu da yerinde ve güzeldi. Ben diziyi severek izledim umarım sizler de severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Komedi, Suç, Hukuk
Yönetmen: Kim Hee-Won
Senarist: Park Jae-Bum
Yapım Şirketi: Studio Dragon, Logos Film
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 8.6
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2021
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir