Two Cops - Two Cops kore dizisi
Kore Dizileri

Two Cops

Two Cops dizisinde, Jo Jung-Suk oynar da ben izlemez miyim? Öyle bir ihtimal bile yok. Bayılarak izledim. Aşığım ben bu adama hiç bir şey yapmasın yine izlerim. Ama dizi kötü değildi arkadaşlar. Bir kaç yorum okudum, dizi çok tutulmamış. Nedenini inanın anlamadım. Sadece yayındayken izlediğimiz için belki beklemesi sıkıcı gelmiş olabilir. Ben genel de dizilerin bitmesini beklemiyorum. Tabi güncel dizilerin bitmesini bekleyenler için de ben önceden izleyip anlatıyorum ki sizlere kolaylık olsun. Neyse çok uzatmadan konusuna geçip, daha sonra detaylara gömülebiliriz.

Two Cops Konusu

two cops Cha Dong-Tak gif ile ilgili görsel sonucu
Cha Dong-Tak ve Kong Soo-Chang

Cha Dong-Tak, iyi bir dedektiftir. Cinayet şubede çalışmaktadır. Davaları en ince detayına kadar araştırır ve öyle çözer. Adaletli biridir. Bir gün ortağı ile beraber gece nöbetindedirler. Ortağı o gece nöbetinde bıçaklanarak gözünün önünde öldürülür. Bu olay onu tabi ki çok etkiler ve ortağını kimin öldürdüğünü bulmak için çalışmaya başlar. Bu olay aslında onun tahmin ettiğinden daha büyük bir olaydır.

Kong Soo-Chang, bir dolandırıcıdır. İnsanları kandırma yeteneği çok iyidir. İnsanların hareketlerinden onları okuyabilmektedir. Ama iyi kalpli biridir. Cha Dong-Tak ortağının katilini ararken Kong Soo-Chang ile tanışır. Birlikte bir kaza geçirirler ve kazadan sonra Kong Soo-Chang yoğun bakıma alınır ve uyunamaz. Ama ruhu aslında her yerdedir. Hastanede bir uyanır ki Kong Soo-Chang, Cha Dong-Tak’ın vücudunun içinde. Cha Dong-Tak’ın bedenine girip çıkabilmektedir. Onu tek görebilen ise Cha Dong-Tak olur. Daha sonra beraber davayı çözmek için çalışmaya başlarlar.

İlgili resim
Song Ji-An

Song Ji-An, bir muhabirdir. Bir ev arkadaşı ile beraber yaşamaktadır. Annesi ile babası hayatını o küçükken kaybetmiştir ve tek başına büyümüştür. Hırslı bir muhabirdir. İyi haber çıkarabilmek için çok çalışır. Sürekli karakola gidip gelen hırslı muhabirimiz elbette Cha Dong-Tak ile tanışır. Daha sonra aralarında romantik bir ilişki başlar.

Two Cops Yorumları

two cops gif ile ilgili görsel sonucu

Dövüş sahnelerini hayretle izledim. Dizi genel olarak komik onu kesin olarak söyleyebilirim. İkilinin ilişkileri hele ki dolandırıcı, dedektifin bedenini girdiğinde ki sahneler gerçekten komikti. Yani direk bambaşka bir insan oluyor ve sanki dolandırıcıyı izliyormuşsunuz gibi oluyor. O kadar çok beğendim oyunculukları. Dolandırıcı rolünde olan adama da bayılıyorum. Daha önce Strongest Deliveryman dizisinde izlemiştim ve çok sevmiştim. Çok sevimli bir adam. Diziyle alakalı inanın söyleyebileceğim tek kötü şey yok. Ben oyuncuları da sevdiğimden belki de diziyi hiç bir söz bulamıyorum. Genel olarak olay örgüsü güzel ilerliyor. Bazıları için sonlarda belki sıkıcı gelmeye başlamış olabilir. Konu biraz sıkmış olabilir. Ama ben bu tarz konulu dizileri seviyorum.

İlgili resim

Dizi genel olarak eğlenceliydi. Öyle vıcık vıcık aşk sahneleri de yok. Zaten konusu aşk üzerine değil. Ağırlık daha çok arkadaşlık ve adalet üzerine. Gerçekleri ortaya çıkarmak için yolları kesişen bir dedektifle dolandırıcının hikayesi. Çoğunlukla gülerek izleyeceksiniz. Ben öyleydim en azından. Dizinin şarkıları da çok güzeldi. Hepsine bayıldım. Dizi hakkında daha fazla söyleyebileceğim bir şey yok. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, Aksiyon, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Oh Hyun-Jong
Senarist: Byun Sang-Soon
Yayıncı: MBC
daum: 7.1
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. ben bu adamı çok çok taze keşfettim. Daha dün bitirdiğim ‘jealousy incarnate’ adlı bir diziydi ve çok sevdim. Kadın karakteri (Gong Hyo-Jin) Master’s Sun’ dan beridir zaten çok severim. Jo Junk-suk… harikaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir