Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One konusu
Kore Dizileri

Twenty Five Twenty One

Twenty Five Twenty One ile merhaba. Twenty Five Twenty One dizisini izleyeli uzun zaman oldu. O kadar geçmiş ki üstünden hafızamdan da silmişim. Diziyi yazmak için listeme eklemiştim. O zaman hatırladım. Hatta emin olamayıp fragmanlarını bile izledim. Diziyi hatırlıyorum ama konusunu tamamen kafamdan silmişim. Aslında izlediğim zaman beni etkilemişti. Sonradan aklıma sahneler geldi. Beni takip edenler varsa aranızda, ben dizileri izlerken yaşayanlardanım. Bunu dizi yorumlarımdan da anlayabilirsiniz. Konusundan ziyade ben de duygu olarak ne bıraktıysa onu size iletmeye çalışıyorum. O yüzden bu diziyi de hatırlamak benim için önemliydi. Bana ne hissettirdiğini anlatmam gerekiyor. 🙂 Kısaca konusundan bahsedip, yorumlara geçelim.

Twenty Five Twenty One Konusu

Twenty Five Twenty One konusu genel olarak dram ve gençlik üzerine. 1998 yılında Kore’de yaşanan ekonomik kriz zamanında geçiyor. Muhabir olarak çalışan genç bir adam ile milli eskrim sporcusu olan genç kadın arasında geçen ilişkiyi konu alıyor. Muhabir Asya Oyunları için çalışmakta olup, spor ile alakalı haberlerde yer almaktadır. İkilinin arasında oluşan bağı izleyecekseniz.

Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One nam joo hyuk
Twenty Five Twenty One – Baek Yi Jin (Nam Joo Hyuk)

Baek Yi Jin karakterini Nam Joo Hyuk canlandırmaktadır. Baek Yi Jin, 23 yaşında bir muhabir olmuştur. İşini oldukça seven ve en iyi şekilde yapmaya çalışan bir karakteri vardır. Girdiği olaylar yüzünden gizemli bir durumu çözmeye çalışır. Bunun için farklı işler yaparak olayın gizemini çözmek ister. Muhabir olarak da elinden gelenin en iyisini yapmak için gayret göstermektedir. 

Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One kim tae ri
Twenty Five Twenty One – Na Hee Do (Kim Tae Ri)

Na Hee Do karakterini ise Kim Tae Ri canlandırmaktadır. Na Hee Do, 18 yaşında eski bir eskrim sporcusu olup, zamanında en iyi olarak bilinmektedir. Lise yıllarında en iyi şekilde takımını sergilemiş ve milli takıma seçilmiştir. Uluslararası yarışmalardan aldığı altın madalyalar ile eskrim sporunun dahisi olarak tanınmaktadır. Yaşadığı kötü bir durum sebebi ile eskrim sporunu bırakmış ve kendine başka bir yol seçmek istemiştir. Fakat hayat onu yine bu yola bir şekilde kazandırmak ister. Na Hee Do tekrar en iyi şekilde bu sporu yapmak için çabalamaya başlar. 

Na Hee Do 18 ve Baek Yi Jin 22 yaşındayken ilk defa beklenmedik bir durumda tanışırlar. Sonrasında hayatları farklı yerlere gider, 23 ve 19 yaşlarında tekrar birbirlerine denk gelirler. Son alarak aralarında yaşanan durumlar geçer ve Na Hee Do 21 ve Baek Yi Jin 25 yaşındayken tekrar bir araya gelirler. 25 ve 21 yaşları geldiğinde birbirlerine karşı artık bir şeyler beslemeye başlarlar. Birbirlerine aşık oldukları yaşlar olması ile dizinin ismi de Twenty Five Twenty One olmuştur.

Twenty Five Twenty One Yorumları

Twenty Five Twenty One Kore dizisi genel olarak ben de bir gülümseme bıraktı. Konusu enteresan ve ilgi çekiciydi. Farklı bir romantik dizi izleme fırsatını verdi. Twenty Five Twenty One dizisini izleyeli 1 yıl oldu. O yüzden öyle çok detaylı yorumlar yapamayacağım. Ama genel olarak ben de bıraktığı duyguyu paylaşmak istiyorum. 

Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One beak yi jin ve na hee do

Kim Tae Ri bana çok sevimli geliyor. Çok sevimli ve güzel bir kadın. Oyunculuğunu da beğeniyorum. Daha önce Mr. Sunshine dizisinde izlemiştim. Orada da başrollerden biriydi. Oyunculuğu bence çok güzel. Ama Mr. Sunshine dizisi bana çok ağır gelmişti. Hatta şu an dizinin sonunu bile hatırlamıyorum. Diziyi hala yorumlarıma eklemedim. O dizinin konusu daha dramatik olduğu için karakteri de ona göreydi. Twenty Five Twenty One dizisinde daha canlı ve enerjik bir karakteri vardı. Güçlü ve sporcu genç kız havasını güzel verdi. 

Kim Tae Ri’nin şimdi izleme listemde beklettiğim Revenant dizisi var. Dizi 2023 yapım ve yayınlandı. Disney+ Kore dizilerinden biri. Fantastik ve gerilim temalı bir diziymiş. Onu da merak ediyorum. İzlediğim zaman sizlerle paylaşacağım. 

Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One konu

Nam Joo Hyuk’u dizide gördükçe de aklıma ister istemez The Light in Your Eyes dizisi geldi. Gerçekten beni çok etkileyen bir diziydi. Yani hala hatırladığımda gözlerim doluyor. Hala izlemediyseniz kesinlikle tavsiye ederim. Bir ömür nasıl geçiyor gerçekten çok güzel verilmiş. O diziden sonra birkaç dizide daha izlemiştim. Ama beni en çok o etkiledi. Tabi diğer Bride of the Water God dizisi de benim için çok güzeldi. Hatta hala dizi müziği olan Savina & Drones – Glass Bridge şarkısını açar dinlerim. En sevdiğim şarkılar arasındadır. Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo dizisini de çok sevmiştim. Aslında hepsinde farklı bir karakteri var, ama hepsi çok güzel diziler. 

Twenty Five Twenty One - Twenty Five Twenty One romantik

Nam Joo Hyuk oyunculuk açısından Kim Tae Ri’ye göre daha eski. Daha çok dizide yer aldı. Ama ikisi de çok güzel rollerini vermişler. İkisini de izlemek keyif verdi. Özellikle Kim Tae Ri’nin yarışmalarında çok etkilendim. Gerçekten o hırs ve duyguyu çok güzel verdi. Bir de yarışmalar için tekrardan hazırlanmaya başlaması ve çok çalışıp çaba göstermesi de hoşuma gitti. Bir kadın olarak izlerken insanın hoşuna gidiyor. Kadınların her şeyi en iyi şekilde yapabileceklerini de görmek beni mutlu ediyor. Dizide bana bunu çok güzel bir şekilde hissettirdi. 

Twenty Five Twenty One dizisi beni etkiledi diyebilirim. Hatırladıktan sonra ben de bıraktığı duygu oldukça güzeldi. Bu tarz romantik Kore dizileri benim hoşuma gidiyor. Diğerlerine nazaran daha çok seviyorum. Oyuncular da iyi olunca izlemesi çok daha keyifli oluyor. Dizi hakkında daha fazla bir yorumum yok. O yüzden daha fazla uzatmadan yayına bir son veriyorum. Umarım siz de benim gibi keyifle izlersiniz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Gençlik, Drama

Yönetmen: Jung Ji Hyun

Senaryo: Kwon Do Eun

Yapımcı: TVN

IMDb Puanı: 9,2

Bölüm Sayısı: 16

Gösterim Yılı: 2022

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Twenty Five Twenty One Fragmanları

Twenty Five Twenty One 1. Fragman

Twenty Five Twenty One 2. Fragman

Twenty Five Twenty One 3. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir