Thirty But Seventeen - Thirty But Seventeen konusu
Kore Dizileri

Thirty But Seventeen

Evet biraz önce diziyi bitirdim ve büyük bir aşkla şu an yazıyorum. Thirty But Seventeen için ne desem bilmiyorum. Gerçekten mutlu oluyorum böyle güzel diziler izlediğimde. Bana bir şey katıyorlar gibi geliyor. Yaşadıkları o duygular bana geçince çok mutlu oluyorum. O duyguları hissetmek kolay değil tabi ama ben izlerken azıcıkta olsa hissedebiliyorum. Daha önce de söylediğim gibi ben izlerken yaşayanlardanım. Neyse biraz duygusal bir başlangıç oldu. Uzatmadan konusuna geçelim…

Thirty But Seventeen Konusu

Thirty But Seventeen gif ile ilgili görsel sonucu
Woo Seo-Ri

Woo Seo-Ri, küçük yaşta ailesini kaybeder ve daha sonra dayısı ve yengesiyle beraber ailesinin onun için yaptığı evde beraber yaşamaya başlarlar. Çok yetenekli bir genç kızdır. Keman çalmayı çok sever ve çok ünlü okulların seçmelerinden geçer. Fakat bir gün başına kötü bir olay gelir. 17 yaşına geldiğinde bir gün pratik yapacağı yere gitmek için otobüse biner. Daha sonra o otobüsteyken bir trafik kazası olur. Hastaneye kaldırılan Woo Seo-Ri komaya girer ve senelerce uyanmaz. Ama bir gün bir mucize olur ve uyanır. Ama uyandığında çok farklı biri olmuştur. Artık 17 yaşında değil, 30 yaşındadır.

Gong Woo-Jin, 30 yaşındadır. Set tasarımcı olarak çalışmaktadır. Seneler önce babasının aldığı evde yaşamak için yurt dışından ülkesine geri döner. Yeğeni ile beraber yaşamaya başlayacaktır. İnsanlara karşı soğuk ve umursamazdır. Kimsenin işine burnunu sokmak istemez. 17 yaşındayken başından geçen bir olay yüzünden kendisini insanlara kapatmıştır. Bu yüzden sürekli seyahat eder.

Thirty But Seventeen gif ile ilgili görsel sonucu
Gong Woo-Jin ve Yoo Chan

Yoo Chan, 17 yaşında bir lise öğrencisidir. Gong Woo-Jin’in yeğenidir. Ailesi işleri yüzünden yurt dışına çıkmak zorunda olduğu için dayısıyla beraber kalmaya başlayacaktır. Dayısını çok sever ve onunla beraber yaşayacağı için çok mutlu olmuştur. Yetenekli bir gençtir. Okulunun kürek çekme takımındadır. İlgi çeken ve sevecen biridir.

Woo Seo-Ri, uyandıktan sonra hastaneden çıkar ve dayısıyla yengesini aramaya başlar. Ama her şey değişmiştir. O 30 yaşında görünse bile ruhu hala 17 yaşındadır. İlk olarak oturdukları evini bulmak için yola koyulur. Eve gittiğinde onu bir sürpriz beklemektedir. Karşında Gong Woo-Jin ve Yoo Chan’ı bulur.

Thirty But Seventeen gif ile ilgili görsel sonucu

Thirty But Seventeen Yorumları

Konusu bu şekilde başlıyor. Dizi sonuç olarak 17 yaşında bir kızın kaza geçirip 30 yaşında uyanmasını ve tekrar hayata nasıl adapte olduğunu anlatıyor. Fantastik olarak hiç bir şey yok. Öyle inanması güç olaylar, aksiyonlar da bulundurmuyor. Dizi genel çok güzeldi. Ben yayınlanmaya başladıktan sonra izlemeye başladım. İlk konusunu falan okuduğumda izlemek içimden gelmedi. Ama sonra dizi bulamayınca başlayayım bari dedim. Sadece final bölümünü beklemiş oldum. Siz tabi daha şanslısınız dizimiz bitti ve bölüm bekleme derdiniz olmadan izlemeye başlayabilirsiniz.

Thirty But Seventeen gif ile ilgili görsel sonucu

Öyle güzel hislerle izledim ki anlatamam. İkisi de çok tatlılardı. Woo Seo-Ri’ye özellikle bayıldım. İlk diziye başladığımda bu kızı da hiç sevmiyorum demiştim. Ama sonra diziyi onun için izlerken buldum kendimi. Bu dizide çok tatlıydı. Çok güzel canlandırmış. Bayıldım! Gong Woo-Jin için söylenecek söz yok zaten. Onun gülüşü yeterli. Anlayacağınız üzere ben diziyi bayıla bayıla izledim. Bittiği içinde üzüldüm. Öyle dediğim gibi büyük olaylar yok. Ama çok güzel bir konusu var ve hem eğlenceli, hem romantik. Aşklarını gerçekten hissettim daha ne diyebilirim ki.

Thirty But Seventeen gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi müzikleri de çok güzeldi. Her zaman ki gibi favori şarkılarımı aşağıya bırakacağım. Bana yine güzel duygular yaşatan bir dizinin daha sonuna geldim. Çok güzel bir diziydi. Çok sevimlilerdi. Bütün karakterler çok iyiydi. Eğlenceli ve romantik bir dizi izlemek istiyorsanız kesinlikle bu diziyi izleyebilirsiniz. Daha fazla uzatmadan yazıma bir son seviyorum. Umarım yayını severek okumuşsunuz ve benim gibi sizde severek bu diziyi izlersiniz.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim şarkılar;

Bonggu – Get away

Hyolyn – Just Stay

Tarin – Thirty Waltz

Adı: Still 17 / Thirty But Seventeen / 30 but 17
Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jo Soo-Won
Senarist: Jo Sung-Hee
Yayıncı: SBS
Bölüm Sayısı: 32
Bölüm Süresi: 35 Dakika
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Karahindiba says:

    Sevimli bir romantik komediye benziyor. Çok güzel anlatmışsın izleyesim geldi 🙂 Sıraya ekledim hemen. Eline sağlık <3

  2. Ya aynı dizileri aynı düşüncelerle seninle izlediğimi görünce gözlerimden kalp fışkırıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir