The Time We Were Not In Love - The Time We Were Not In Love konusu
Kore Dizileri

The Time We Were Not In Love

The Time We Were Not In Love, güzel sayılabilecek bir diziye başlıyorum. The Time We Were Not In Love konusu genel olarak güzeldi. Özellikle ikilinin arasında ki ilişkiyi çok sevdim. Hatta izlerken “keşke en yakın arkadaşım erkek olsaydı” bile dedim. Bu dizi bana konu olarak Bubblegum’u hatırlattı. Bunu yazdıktan sonra o diziyi de paylaşacağım sizlerle. Ama bu diziyi ondan daha çok sevdim diyebilirim. Önce bir konusundan bahsedeyim, sonra bütün yorumlarımı yapacağım.

The Time We Were Not In Love Konusu

The Time We Were Not In Love ile ilgili görsel sonucu
Oh Ha-Na ve Choi Won

Dizinin konusunu kısaca söylemek gerekirse, 17 yıllık arkadaş olan Oh Ha-Na ve Choi Won arkadaşlar mı yoksa aşıklar mı bunu bulmaya çalışıyorlar. İkisinin de hayatlarında başka insanlar girmiş fakat yürütememişler. 34 yaşına bastıktan sonra bir iddiaya giriyorlar. İlk kim evlenirse o kazanıyor. Konusu ikisinin hayatı üzerine, aralarında ki mükemmel dostluktan bahsetmeme ile gerek yok. Dediğim gibi ilişkileri çok özendiriciydi benim için.

The Time We Were Not In Love gif ile ilgili görsel sonucu

Oh Ha-Na, bir ayakkabı firmasında pazarlama kısmında müdür olarak çalışmaktadır. Başarılı ve azimli bir kadındır. İşini severek yapar. Liseden beri hayatında olan Choi Won ile aynı zamanda komşulardır. Evleri yan yana olduğu için neredeyse her günü beraber geçirirler. Benim en çok sevdiğim kısım ise ikisi de odalarında pencereye çıktıklarında birbirlerini görmesi. Oh Ha-Na aşk konusunda şanslı biri değildir. İlişkilerini büyük problemlerle bitirmiştir ve çok zor zamanlar geçirmiştir.

İlgili resim

Choi Won, bir havayolu şirketinde kabin müdürünün yardımcı olarak çalışmaktadır. İş hayatında dikkat çeken biridir. Kadınların ilgisini kazanan bir adamdır. Samimi birisidir. Çevresinde sevilen biridir. Oh Ha-Na ne zaman zor durumda olsa hemen nerede olursa olsun yanına gider. Oh Ha-Na’ya çok düşkündür.

3ac233c32f5c2991deeff95eb81460ee.gif
Choi Won ve Oh Ha-Na

Bu arada tabi bir de diğer erkeğimiz var. Cha Seo-Hoo ünlü bir piyanisttir. Oh Ha-Na işiyle alakalı bir eğitime gittiği Paris’te tanışmışlardır. Daha sonra evlenme kararı alırlar fakat Cha Seo-Hoo düğüne gelmez. Oh Ha-Na ise bu durumu çok zor atlatmıştır. 3 yıl sonra Cha Seo-Hoo birden karşısına çıkar ve onu tekrar kazanmaya gayret gösterir.

The Time We Were Not In Love gif ile ilgili görsel sonucu
Oh Ha-Na ve Choi Won

Diziyi genel olarak beğendim ama biraz kavuşmaları uzun sürdü. O sıkıyor biraz. Hadi kavuşsunlar artık diye diye izledim. Ama bir şekilde izletiyor. Bırakası gelmiyor insanın. Sadece diziye Cha Seo-Hoo karakteri girdikten sonra daha da sinir oldum. Hiç sevmedim o karakteri. İyi mi kötü mü zaten anlamıyorsunuz. Garip bir karakterdi. Ama şöyle de bir durum var ki eğer hemen kavuşmuş olsalardı o daha da sıkabilirdi. Böyle tadında olmuş aslında. Belki daha az bölüm olsaydı ideal olabilirdi.

The Time We Were Not In Love gif ile ilgili görsel sonucu

Diziyi sevmedim diyemem ne olursa olsun çok tatlılardı. Arkadaşlıkları da sevgili oldukları halleri de. O yüzden izlemeyin diyemem. Ama basit bir konusu var. Eğer bu tarz konulu dizileri sevmiyorsanız hiç başlamayın derim, sıkılabilirsiniz. Umarım yayın hoşunuza gitmiştir diyor yazımı sonlandırıyorum.

İyi seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jo Soo-Won
Senarist: Jung Do-Yoon, Lee Ha-Na
Yayıncı: SBS
daum: 8.1
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir