The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes konusu
Kore Dizileri

The Smile Has Left Your Eyes

The Smile Has Left Your Eyes dizisi ile karşınızdayım. Cafe Minamdang dizisini yazarken aklıma gelen bir ve bunu neden yazmadım dediğim bir diziyle merhaba. Genelde dizilerin çoğu aklımda kalıyor. İsimleri kalmasa bile afişlerinden çıkarabiliyorum. Ama o kadar bölük pörçük izlediğim diziler varmış ki hepsini unutmuşum. Bu dizi de benim için o kategoride kaldı. Öncelikle diziyi öyle bir çırpıda izleyeyim diyemedim. Yani evet oyuncu kadro çok güzel, konu güzel içine çekiyor. Ama çok gergindi. Yani insan izlerken çok geriliyor. Rahatsız ediyor insanı dizi böyle iki bölüm üst üste izleyesiniz gelmiyor. Bir sindirmek istiyorsunuz. O yüzden enteresan bir konusu var.

The Smile Has Left Your Eyes Konusu

The Smile Has Left Your Eyes konusu ise gizemli bir adam ile son derece düzgün ve saf bir kadının beraberliği diyebiliriz. Kaderin onları devamlı bir araya getirmesi ile birbirlerine bağlanan bu adam ve kadının farklı hikayelerinin nasıl birleştiğini anlatıyor. Bir araya gelmelerinin doğru olmadığını düşünen pek çok insana karşı onlar daha da çok yakınlaşıyorlar. Araların oluşan enteresan durumu ile ilerleyen bölümlerde izleyeceksiniz.

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes Seo In-Guk
The Smile Has Left Your Eyes – Kim Moo-Young (Seo In-Guk)

Kim Moo-Young, Seo In-Guk’un canlandırdığı karakterimizdir. Bira üretim fabrikasında çalışan Kim Moo-Young farklı ve tuhaf biridir. Çocukluğundan anne ve babasını kaybeder ve yaşadığı olayları hatırlamamaktadır. Hafızasından silinen gizemli olayları hatırlaması zaman alacaktır. Kim Moo-Young farklı ve gizemli bir havaya sahiptir. İyi biri olmadığını ve rahatsız edici bir enerjisi olduğunu herkes farkedebilir.

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes Yoo Jin-Kang
The Smile Has Left Your Eyes – Yoo Jin-Kang (Jung So-Min)

Yoo Jin-Kang karakterini ise Jung So-Min canlandırmaktadır. Reklam tasarımcısı olarak çalışan yetenekli genç bir kadındır. Ailesini küçük yaşta kaybetmiş ve abisi ile beraber yaşamaktadır. Abisi ona ailesinin yokluğunu hissettirmeden özenli bir şekilde ilgilenmiştir. Bir gün kader Yoo Jin-Kang ve Kim Moo-Young’u bir araya getirir. Onlar ne kadar bunu planlamasa da devamlı birbirlerinin karşısına çıkarlar. Bu devam ettikçe de artık aralarında bir bağ meydana gelir.

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes kore dizileri listesi
The Smile Has Left Your Eyes – Yoo Jin-Gook (Park Sung-Woong)

Yoo Jin-Gook karakterini de Park Sung-Woong canlandırmaktadır. Yoo Jin-Gook 17 yıldır bir dedektif olarak çalışmaktadır. Cinayet biriminde çalışan Yoo Jin-Gook, gençliğinde oldukça mutlu biridir. Ama yaptığı bir hatadan dolayı hayatı alt üst olmuştur. Ailesinden geriye kalan tek şey ise kız kardeşi Yoo Jin-Kang’tır. En son aldığı bir intihar görünümlü cinayet davası ile ilgilenmektedir. Genç bir kadının intihar görünümlü bu ölümünün arkasındaki sırrı çözmeye çalışmaktadır. 

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes dizi

Yoo Jin-Kang ve Kim Moo-Young tanıştıktan sonra ise abisi Yoo Jin-Gook da ister istemez Kim Moo-Young ile tanışır. Ama bu adamda abisini rahatsız eden bir durum vardır. Onu rahatsız ve tedirgin hissettirmesi yüzünden kardeşini ondan uzak tutmak ister. Kardeşini korumak için de elinden geleni yapar. 

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes 4. bölüm

The Smile Has Left Your Eyes Yorumları

Şimdi geldik en tatlı yerine. Dizi tatlı değildi ama yorum yapması tatlı oluyor. The Smile Has Left Your Eyes dizisi enteresan bir konuya sahip. Yani ne gerek vardı be derken bulunabilirsiniz kendinizi. Yaprak dökümü tadında gereksiz drama gömülen bir hikaye. Yani sona doğru toparlar diye düşündükçe daha da sarpa sarıyor. Son derece karışık bir konusu varken, daha da karıştırmaya gerek var mı bilemiyorum. 

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes dizi konu ne

Ben ilk yayınlandığı zamanlar izlemiştim. Üzerinden kaç yıl geçti o enteresan etkisi yazarken bile üstüme çöktü. Oyuncuları gerçekten seviyorum. Zaten onları sevmesem sonuna kadar gelemezdim bile. 

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes dizi görselleri

Sonu hiç güzel değildi. Öyle izlerken insan ha düzeldi ha düzelecek diyor. Ama yok düzelmiyor. İzlemesi yıpratıcı bir dizi. Ama insan izlemem lazım diyor. Merak da ettiriyor. Yani Seo In-Guk karakteri o kadar güzel vermiş ki bakışından bile etkileniyorsunuz. Konuşması, hareketleri, mimikleri o kadar enteresan ki. Ekranın karşısından bile sizi o gergin havaya bir anda sokabiliyor. 

The Smile Has Left Your Eyes - The Smile Has Left Your Eyes kaç bölüm

The Smile Has Left Your Eyes dizisi için daha fazla anlatacak bir şey bulamıyorum. Ama izlemeyin de diyemiyorum. Bence izlenmesi gereken bir dizi. O farklı etkisi siz de tadın isterim. Ben izlediğim, okuduğum şeyleri genelde yaşadığım için ister istemez olması gerektiğinden fazla etkileniyor olabilirim. Ama yorumlarını kontrol ettim herkes de aynı etki görülmüş. Siz de bir deneyin derim. 🙂 O zaman yayına çok da uzatmadan bir son verelim. Diğer dizi yorumlarında görüşmek üzere diyorum. 

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Gizem

Yönetmen: Yoo Je-Won

Senarist: Song Hye-Jin

Yayıncı: tvN

imdb: 8.4

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2018

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

The Smile Has Left Your Eyes Fragmanları

The Smile Has Left Your Eyes 1. Fragman

The Smile Has Left Your Eyes 2. Fragman

The Smile Has Left Your Eyes 3.Fragman

The Smile Has Left Your Eyes 4.Fragman

The Smile Has Left Your Eyes 5. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir