The Light in Your Eyes - The Light in Your Eyes konusu
Kore Dizileri

The Light in Your Eyes

The Light in Your Eyes hiç beklemediğim kadar güzeldi. Yani kelimelerin bittiği yerdeyim. Ne diye başladım ne buldum. Gerçekten kesinlikle herkesin izlemesi gereken bir dizi. The Light in Your Eyes Evet çok geçmeden bir yayın daha paylaşmak istedim. Az önce bitirdiğim bu diziyi sizinle paylaşmazsam olmazdı. Gerçekten hayat dersi gibi bir diziydi. Neyse çok uzatmadan girişi dizinin konusundan bahsedeceğim. Ama baştan söylüyorum kesinlikle izleyin.

The Light in Your Eyes Konusu

Kim Hye-Ja

Kim Hye-Ja, 25 yaşında genç bir kadındır. Annesi, babası ve bir abisi ile beraber yaşamaktadır. Spiker olmayı çok ister, bu yüzden okuluna gider ve ailesini gururlandırmak için çaba gösterir. Sıcak bir aileye sahiptir. İki tane de yakın kız arkadaşı vardır. Mutlu bir genç kadındır. Bir gün okulda tanıştığı ilk aşkı olan adamla görüşebilmek içim mezunlar toplantısına gider. Ama orada başka biri ile tanışır.

Lee Joon-Ha

Lee Joon-Ha, çok çalışkan biridir. Büyük annesi ile beraber yaşamaktadır. Zor zamanlar geçirmiş olan genç bir adamdır. Yaşamak ve istediklerini yapabilmek için çok çalışır. Aynı zamanda muhabir olmayı istemektedir. Büyük annesine daha iyi bir hayat sunmak için çok çalışıp çabalamaktadır. Bir gün bir tanıdığı ile görüşmek için onun mezunlar toplantısına gider. Orada dikkatini bir kız çeker, o kız da tabi Kim Hye-Ja olur. Orada aralarında kısa bir konuşma geçer ve daha sonra tekrar karşılaşırlar. Bu sefer aynı mahallede oturduklarını fark ederler ve karşılaştıkça yakınlaşmaya başlarlar.

Kim Hye-Ja

Kim Hye-Ja küçük yaştayken sahilde yürürken bir saat bulur. Bu saate ona zamanda yolculuk yaptıran bir saattir. O saat sayesinde zamanı ileri sarmaya başlar ve sıkıldığı dönemlerde onu kullanmaya alışır. Ama zamanla oynadıkça yaşadıklarından daha çabuk büyümüştür. O yüzden kendine biz söz verir ve saati kullanmayı bırakır. Ama daha sonra başına çok kötü bir olay gelir ve o olayı tersine çevirmek ister. Bunun için çok kez zamanı geriye alarak o anı kurtarmaya çalışır. Sonra bir sabah uyanır ve artık yaşlı bir kadın olmuştur.

Kim Hye-Ja ve Lee Joon-Ha

Tabi bu yaşlı haline alışmak zor olur. Hoşlandığı çocuğun yanına gidemez, ailesine zor zamanlar geçirdiği için çok üzülür. Ama ailesi ona hep destek olur. Kurtarmak istediği o anı kurtardığı için mutludur ama bir an da yaşlı bir kadın olmak onu çok yıpratır. Daha sonra buna alışmaya çalışır. Dizinin konusu bu şekilde ilerliyor. Genç bir kadının bir an da 80’lerinde olan yaşlı bir kadına dönüşmesini konu alıyor. Tabi bu genel konusu. 🙂

The Light in Your Eyes Yorumları

Dizi o kadar güzeldi ki anlatamam. Yani bu anlattığım konu çok basit inanın. Dizinin sonunda yüzünüzde böyle tatlı bir gülümseme oluşacak, tabi şiş gözleriniz de. 🙂 Nasıl anlatsam bilemiyorum. Dizinin başında ağlamaya başladım ve sonuna kadar ağladım. Bana terapi gibi geldi. Tabi bu sizin için geçerli olur mu bilemem. Ben şu an stresli ve zor bir dönemden geçiyorum. Tecrübe etmediğim yeni şeyler görüyorum ve bu bende biraz stres oluşturuyor. O yüzden bu dizi öyle bir zamanda denk geldi ki beni sakinleştirdi. Bilmiyorum belki de dediğim gibi sizin üzerinizde bu kadar etki bırakmaz. Ama dizide gördüğüm şeyleri bir yakınım şu an gelip bana söylese o kadar etkili olmazdı diye düşünüyorum.

Bu fotoğraf size biraz spoiler olabilir. Ama bunu koymazsam olmazdı. Dizi 12 bölüm. O yüzden tam tadında bitiyor. Her bölüm akıyor, başlarda belki biraz sıkılabilirsiniz ama emin olun tahmin edemeyeceğiniz bir sonu var. Asla aklınızın ucundan bile geçmeyecek bir son. Sonu aslında gerçek konusu dizinin. Ama bu söylersem hiç bir esprisi kalmaz. O yüzden tereddüt etmeden başlamanızı tavsiye ederim. Dizi aslında pek benim tarzım olamayan bir dizi. Ama bana gerçekten çok iyi geldi. Bu kadar seveceğimi hiç düşünmezdim. Konusunu ilk okuduğumda dedim neyse çerezlik bir dizi olacak izleyeyim dedim, ama çerez falan çıkmadı. Okuduğum konu size anlattığım gibiydi. O yüzden sizde de aynı etkiyi bırakması adına detay vermek istemiyorum.

Çok güzeldi… Gerçekten çok güzeldi. Diziye dram dizisi diyemem, hem çok güldüm hem de çok ağladım. Özellikle sonunda bir konuşma geçiyor, konuşma beni çok etkiledi. Çok güzel bir sondu. Olması gerektiğinden çok daha güzeldi. Dediğim gibi tahmin edemeyeceğiniz bir sonu var. Umarım siz de benim gibi çok seversiniz. Basit bir diziymiş deyip başlamamazlık etmeyin derim. Neyse benden bu kadar, sanırım uzun süre üzerimde etkisi sürecek bu dizinin. Bu arada dizi bittikten sonra hemen kapatmayın. Bölümün sonunda kamer arkası görüntülerini veriyor, haberiniz olsun. Daha fazla uzatmadan yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Kim Suk-Yoon
Senarist: Lee Nam-Kyu, Kim Soo-Jin
Yayıncı: JTBC
imdb: 8.2
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2019
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Yorumlar

  1. Şifanur says:

    Merhaba 🙂 geri dönmene sevindim. Önerin üzerine önce bu diziyi izledim ara ara durgun olduğunu düşünüyorum ama son 2 bölüm beni tatmin etmeye yetti 🙂 yeni önerilerini merakla bekliyorum.Görüşmek üzere :))

  2. Yorumunu okuyup da diziye başladım ve resmen aşık oldum, hiçbir bölümünde sıkılmadım. Onuncu bölüm sonu ise gerçekten çok şaşırttı, son iki bölüm bambaşka bir diziye geçmişim gibi hissettim. Aynı anda hem gülüp, hem de ağlamayı tattım. Efsane gibi diziydi. İzlediğim Kore Dizilerini şu daha güzeldi diye ayırmayı sevmiyorum ama bu diziyi gerçekten ayrı bir şekilde hatırlayacağım. Mutlaka izlenmeli!

    1. Hala dizi aklıma gelince bir tuhaf oluyorum. Çok sevindim beğenmiş olmana, bence de herkes kesinlikle izlemeli. Güzel yorumun için teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir