The Heirs - The Heirs konusu
Kore Dizileri

The Heirs

İzleyeli uzun zaman olan The Heirs dizisini yazıyorum. Hep yazmak aklımdaydı çünkü anladığım kadarıyla çoğunluk bu diziyi severek izlemiş. O yüzden listeye eklememek olmazdı. The Heirs, biraz eski bir dizi olduğu için sevmeyenler olabilir. Çünkü bende nedense eski dizileri izlemeyi pek sevmiyorum. Ama izlerken çok eski gelmiyor. Bu dizi hakkında aslında söyleyecek baya bir şeyim var. O yüzden ilk olarak konusundan bahsedeceğim.

The Heirs Konusu

the heirs dizisi ile ilgili görsel sonucu
Cha Eun-Sang ve Kim Tan

Esas oğlanımız Kim Tan tabi ki zengin bir genç bir adamdır. Yurt dışında ailesinden ayrı bir şekilde yaşamaktadır. Bir gün bir kız ile karşılaşır. Kız Kore’li olduğu için dikkatini çeker. Kız ortada bavulu ile kalmıştır. Ablasını bulmak için gelen Cha Eun-Sang, ablasından beklenmedik bir tepki görür. Zor durumda kalır ve bunları tanıklık eden Kim Tan esas kızımıza yardımcı olur. Cha Eun-Sang’un annesi o yurt dışındayken yaşadıkları evden ayrılmak zorunda kalır. Yeni bir iş bulan annesi büyür bir malikanede çalışmaya başlar. Orada hizmetçi olarak çalışır ve ev sahipleri kızıyla beraber ona bir oda verir. Gidecek başka bir yerleri olmadıkları için orada yaşamak zorunda kalırlar. Cha Eun-Sang yurt dışından döndükten sonra annesinin yanına gider ve bir gün o büyük malikanede karşısında Kim Tan’ı görür. Aynı zamanda da aynı okula gitmeye başlarlar. Dizinin konusu kısa zengin oğlan ve fakir ama gururlu kızımızın arasında dönmekte. Tabi bir de miras olayları. Dizi bu şekilde ilerliyor.

the heirs kim woo bin ile ilgili görsel sonucu
Choi Young-Do

Tabi bir de diğer esas sayılan oğlanımız var. Ben hep onunla beraber olmasını istedim. Ama olmadı. Kim Woo-Bin’in izlediğim ilk dizisiydi ve tutuldum. Çok sevdim ve diğer oynadığı dizileri açtım direk. Yani bence onunla olsaydı daha iyi olurdu. Neyse bu genç adamda Kim Tan ve Cha Eun-Sang ile aynı okulda. Kim Tan ile sürekli çekişmelerini izleyeceksiniz. Ama sizde benim gibi Kim Woo-Bin’ci iseniz hep onu tutacaksınız. 🙂 Choi Young-Do da zengin, köklü bir ailenin oğlu. Soğuk, agresif, zorba bir tiptir. Ama aslında bir o kadar da duygusal. Neyse izlerken siz karar verirsiniz zaten. Konusu hakkında daha fazla söyleyecek bir şeyim kalmadı.

İlgili resim

Bu arada bu dizinin Türk versiyonu da yapıldı. Çilek Kokusu diye bir diziydi. Konuyu tamamen almamışlar. Uyarlama yapılmış. Bu dizi Çilek Kokusundan daha güzeldi. Ama diziyi çok beğenmedim. Yani bilmiyorum Park Shin-Hye’nin izlediğim ilk dizisiydi ve bu dizi de ondan gerçekten hiç hoşlanmadım. Ama Doctors dizisinde çok sevmiştim. Bu dizide sanırım biraz çirkin kaldı. Doctors dizisinde baya değişmiş ve güzel geldi gözüme. Bilemiyorum… Ben Kim Woo-Bin hayranı olarak, Lee Min-Ho’yu da pek sevmedim. Yani dizi izleniyor, kendini izletiyor bir şekilde. Ama çok güzeldi diyemeyeceğim size. Tabi başta da söylediğim gibi dizinin çok seveni var. Bu benim görüşüm. Söyleyeceklerim bu kadar. Umarım sizler severek izlersiniz.

İyi seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Komedi, Gençlik
Yönetmen: Kang Shin-Hyo
Senarist: Kim Eun-Sook
Yayıncı: SBS
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2013
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir