The Handmaiden

The Handmaiden - Official Trailer - YouTube

Bu filmi izlediğimden beri yazacağım diyorum ama bir türlü zaman olmadı. Eğer bu filmi izlemediyseniz kesinlikle ve kesinlikle tavsiye ediyorum. Yalnız söylemem gereken bir şey var film +18 bir film. Çok fazla açık sahnesi var. O yüzden eğer bu tarz filmlerden hoşlanmıyorsanız izlemenizi önermem. Konusu zaten biraz cinselliğe kayıyor. Sarah Waters’ın The Fingersmith adlı romanından uyarlanan film, 1930’larda Japon işgali altındaki Kore’de geçiyor. Filmin konusunu nasıl tam olarak açıklayacağımı inanın bilmiyorum. O yüzden hemen konusuna geçelim.

The Handmaiden ile ilgili görsel sonucu

Filmlerin konularını bence uzun uzadıya anlatmak doğru değil. Sihri kaçabilir diye düşünüyorum. O yüzden çok kısa bir şekilde bahsedeceğim. Zengin, genç bir Japon kadının hayatını ele alıyor. Zengin bu kadın Koreli bir dolandırıcı adam tarafından kandırmaya çalışmaktadır. Adam kadın ile evlenip bütün mal varlığını üstüne almak ister. Bunun için bu zengin kadının yanına ona yardımcı olabilmesi için bir Koreli bir hizmetçi gönderir.

Sinefilin Günlüğü !: Park Chan-wook'un son mucizesi: The Handmaiden

Filmin çekim kalitesi olsun, senaryo olsun hepsi çok iyiydi. Film sonlara doğru geldiğinde ben bitmeyecek bence başka bir şey daha çıkacak diyerek izledim. Yani öyle geçişler oluyor ki hangisinin gerçek olduğunu anlamıyorsunuz. Aslında bence beyin açıcı bir film. Bazı sahnelerin neden öyle olduğunu bir kaç gün sonra anladım diyebilirim. Yani çok güzel bir konu geçişi var. Gerçeklerin ortaya çıkış şekilleri gerçekten insanı şaşırtıyor. Sonuna geldiğiniz de bile sonunu tahmin edemiyorsunuz. Asla tahminleriniz doğrultusunda gitmiyor. Şaşırtan bir senaryosu var. O yüzden eğer bu tarz filmleri seviyorsanız kesinlikle bu filmi önerebilirim.

The Handmaiden  ile ilgili görsel sonucu

Film ile alakalı daha fazla söyleyecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. O yüzden umarım sizler de benim gibi seversiniz diyor yazıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Türü: Dram, Romantik Filmler

Yapım Yılı: 2016

Ülke: Güney Kore

Yönetmen: Chan-wook Park

IMDB Puanı: 8.1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.