The Devil Judge - The Devil Judge konusu
Kore Dizileri

The Devil Judge

The Devil Judge, ben bu dizi nasıl bu kadar geç fark ettim diye kendime kızıyorum. Ji Sung sevgimi anlatamam. Ama resmen bu diziyi kaçırmışım. Ben bu tür gerilim ve suç dizilerini çok seviyorum. Siyasi durumların ve cinayetlerin bir arada olduğu güzel bir dizi. Ji Sung oynar da dizi kötü olur mu? Bugün size çok kaliteli bir dizi ile merhaba dedim. Bakalım diğer diziler de umarım öyle olacak. 🙂 Bu diziye diyecek söz bulamıyorum, bakalım yorumlarda nasıl öveceğim.

The Devil Judge Konusu

The Devil Judge konusu aslında bir tür intikam hikayesi diyebiliriz. Ama intikam alabilmek için adaletin yöntemlerini deneyen bir yargıç göreceksiniz. Evet göreceğimiz karakteri canlandıran kişi Ji Sung. 

The Devil Judge - The Devil Judge kaç bölüm
The Devil Judge – Kang Yo-Han (Ji Sung)

Kang Yo-Han (Ji Sung), baş yargıç olup, tüm ülkeye açık ve canlı yayınlanan bir şekilde davaları almaya başlar. Kang Yo-Han, zengin bir aileden gelmektedir. Köklü ailesinin yaşadığı trajik olaylar ile beraber onun için yaşamak çok kolay değildir. Mutsuz bir çocukluk geçirmiş ve farklı şekilde büyütülmüştür. Gençlik yıllarında ailecek yaşadıkları bir olay ile de intikam ateşiyle yanmaya başlamıştır. Ailelerinin başından çıkan bu olay ile daha da çok sarsılmış ama yaşamak için sebep elde etmiştir. Tüm hırsı ile çalışıp, yargıç olana kadar pek çok davaya bakıştır. Ülkenin en iyisi konumuna geldiğinde de baş yargıç olarak sahneye çıkar. Canlı yayında tüm halkın izlediği bu davaların baş yargıcı olarak önemli bir figür haline gelir.

The Devil Judge - The Devil Judge kdrama
The Devil Judge – Kim Ga-On (Jin Young

Kim Ga-On; ikinci başrol karakterimiz oluyor. Jin Young’un canlandırdığı Kim Ga-On başarılı bir yardımcı yargıç rolündedir. Tüm hayatını başarılı ve adaletli olmak için çabalayarak geçirmiştir. Kim Ga-On, geçmişte yaşadığı kötü olaylar ile de ister istemez farklı intikamların içerisinde de kendini bulur. Almış aldığı yardımcı yargıç ünvanı ile hayatı bambaşka yerlere gider. Girdiği durumlarda Kang Yo-Han ve ikisi ortak çalışmak zorunda kalır. 

The Devil Judge - The Devil Judge Park Gyu-Young
The Devil Judge – Yoon Soo-Hyun (Park Gyu-Young)

Yoon Soo-Hyun, Park Gyu-Young’un canlandırdığı karakterdir. Dedektif olarak karşımıza çıkar. Kim Ga-On’un en yakın arkadaşı olup, çocukluktan beri beraberdirler. İkisi de son derece adaletli ve hırslı insanlardır. Çalıştığı ekip arasından en iyi dedektif derecesine sahip olur. Park Gyu-Young ile beraber davalar için de çalışmalar yaparlar.

The Devil Judge - The Devil Judge fragman
The Devil Judge – Jung Sun-Ah (Kim Min-Jung)

Jung Sun-Ah karakterini ise Kim Min-Jung canlandırmaktadır. Zengin ve lüks içinden yaşayan bir kadındır. Bir sosyal sorumluluk vakfında yönetici müdürü olarak görev yapmaktadır. Kang Yo-Han ile karşı karşıya gelmiş, ama aralarında olan garip bağ ile birbirlerinde farklı etkiler yaratırlar. Kang Yo-Han’ın intikam almak istediği kişiler ile Jung Sun-Ah yakındır. Beraber çalıştıkları için her şeye hakim olan taraftadır. Bu sebeple bütün intikam planlarına o da dahil olur. Kang Yo-Han’u strese sokabilecek tek insan Jung Sun-Ah’dır. Ama Kang Yo-Han ile savaşmak kolay olmayacaktır. 

The Devil Judge - The Devil Judge Ji Sung oyuncu

Bu şekilde karakterleri açıklayabilirim. Ama konusuna çok detaylı girmek istemiyorum. Biraz da sürpriz olsun. Çünkü izlerken o heyecan güzel oluyor. Genel olarak toparlayacak olursak Kang Yo-Han son derece zeki bir baş yargıçtır. Tüm davalarda en iyi sonucu almak için çalışır ve ülkenin adalet dağıtıcısı durumuna gelir. Birçok farklı dava ile canlı yayında adaleti sağlamak için çalışmaktadır. 

The Devil Judge Yorumu

The Devil Judge benim için çok kötü bir senaryo olsa dahi çok güzel bir dizi olacaktı. Bunu yalanlayamam. Çünkü gerçek bir Ji Sung hayranıyım. Ama dizi, bana inan ki gerçekten çok güzel. Ben çok sevdim, çok heyecanlandım. Özellikle davaya çıktıkları sahneler falan çok güzeldi. Tüm karakterler dizide kendi belli ediyordu. Yani çok az gördüğünüz bir karakter bile kendini belli ediyor. Oyunculuklar çok iyiydi. Özellikle Jung Sun-Ah karakterine bayıldım. Kim Min-Jung için bu roller gerçekten tam oluyor. Böyle sempatik tatlı kadın rolü Kim Min-Jung için olmaz gibi geliyor. 

The Devil Judge - The Devil Judge kore dizileri

Kang Yo-Han ve Kim Ga-On sahneleri de izlenesi olmuş. Özellikle evlerindeki sahneleri çok sevdim. Kang Yo-Han’ın farklı yönlerini de zamanla vermeleri çok güzel olmuş. Senaryo sizi içine alıyor sanki. Her an birşey oluyor ve hiçbir şekilde kopamıyorsunuz. İnsan tek bir sahneyi bile kaçırmadan izlemek istiyor. Ben uzun zamandır bu kadar iyi bir suç dizisi izlememiştim. Ben polisiye, adalet konulu dizileri çok seviyorum. Bunu da tabiki çok sevdim.

The Devil Judge - The Devil Judge uzun açıklamalı yorum

The Devil Judge dizisinde kesinlikle romantik bir an beklemeden izleyin. Çünkü dizinin asıl konusu aşk değil. Tabi bazı romantik sahneler oluyor. Ama oldukça az sayıda. Asıl konu suçlulara ceza vermek ve intikam almak. Son bölümlerde bir bina tepesine yargıçlar çıkıyor. Kıyafetleri, çekimi her şeyi çok iyiydi. İzlerken heyecandan nefesim kesildi. 

The Devil Judge - The Devil Judge dizi incelemesi

Tüm sahneleri çok çok çok güzeldi. The Devil Judge konusu da dediğim gibi çok güzel. Jung Sun-Ah ve Kang Yo-Han sahneleri de baya başarılıydı. Takıntılı ve hırslı bir kadın izlerken bir de diğer tarafta yine hırslı ve zeki bir adam görüyorsunuz. Ji Sung rolü çok güzel vermiş. Yani karizmatik sahnelere de doyacaksınız. Oldukça iyi bir senaryo ve muazzam oyunculukluklar sizi bekliyor. Bu tür Kore dizileri seviyorsanız, hemen başlamanızı tavsiye ederim. Eğer benim gibi geç farketmiş ve öncesinde zaten ben izlemiştim diyenleri de yorumlara bekliyorum. Siz de benim kadar beğendiniz mi aşağıda konuşalım isterim. İzlemeyenleri de izledikten sonra aşağıda bekliyor olacağım. Son kez dizi çok güzeldi diyor, yayına bir son veriyorum. 

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Gizem, Hukuk

Yönetmen: Choi Jung-Kyu

Senarist: Moon Yoo-Seok

Yapım Şirketi: Next Entertainment World

Yayıncı: tvN

Bölüm Sayısı: 16

Yapım Yılı: 2021

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

The Devil Judge Fragmanları

The Devil Judge 1. Fragman

The Devil Judge 2. Fragman

The Devil Judge 3. Fragman

The Devil Judge 4. Fragman

The Devil Judge 5. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. […] kullanmam gerekse “sevimli” derdim. Başroller oldukça tatlıydı. Park Gyu-Young en son The Devil Judge dizisinde izledim. O yüzden ben de şu an ekstra bir sevgisi de oluştu. Diziyi izlemeyenlere […]

  2. […] dizisi ile merhaba! The Devil Judge dizisinden sonra, kaçırdığım başka Ji Sung dizisi varsa izlemem lazım dedim. Karşıma […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir