Sweet Stranger and Me - Sweet Stranger and Me konusu
Kore Dizileri

Sweet Stranger and Me

Sweet Stranger and Me, izlerken çok eğlendiğim bir dizi daha oldu. Bu diziyi de hep ertelemiştim. Aslında diziyle alakalı adam akıllı bir yorum okumadığım için izlemek istemedim. Konusunu tam olarak açıklayan bir yazı okumadım hiç. Daha doğrusu önüme çıkmadı. O yüzden dikkat çekici gelmemişti ve afişinden dolayı belki de bir izleme istediğim olmadı. Sonradan merak ettim fragmanlarını izlediğimde hoşuma gitti. Eğlenceli, komik bir dizi. Ama tabi kesinlikle izlemeniz gerekiyor falan diyemem. Sıkılacağınızı zannetmiyorum, ben sıkılmadım. Ama dediğim gibi öyle olaylı bir senaryosu, hikayesi yok.

sweet stranger and me ile ilgili görsel sonucu

Sweet Stranger and Me Konusu

Konusuna gelecek olursak… Başrol karakterimiz olan Hong Na-Ri, bir uçak firmasında hostes olarak çalışmaktadır. Annesini üç yıl önce kaybetmiştir. Dayısından başka kimsesi yoktur. Ama dayısı da orada yaşamamaktadır. Evin yanında mantı restoranları vardır. Hong Na-Ri’nin 9 yıllık uzun bir ilişkisi vardır. Bir gün uçuştan döndükten sonra nişanlısı hava alanında onu karşılar. Sonra nişanlısı işi dolayısıyla gideceğini söyler. Bir şekilde nişanlısını hostes arkadaşıyla beraber yakalar ve aldatıldığını öğrenir. Bunları yaşadıktan sonra kaçacak bir yer arar ve annesinin yanına gitmeye karar verir. Orada beklenmedik biriyle karşılaşır. Onun yaşlarında bir adamdır.

sweet stranger and me gif ile ilgili görsel sonucu

Go Nan-Gil, Hong Na-Ri’nin annesinin bıraktığı mantı restoranında çalışmaktadır. Ama şöyle bir gerçek vardır, annesini ölmeden önce aslında Go Nan-Gil ile evlenmiştir. Hong Na-Ri’nin bundan haberi yoktur. Bütün arsalar resmi olarak Go Nan-Gil’e kalmıştır. Hong Na-Ri artık bir üvey babası olduğunu öğrenir ve neden annesinin ona bu durumu anlatmadığını merak eder. Bu yüzden sürekli Go Nan-Gil’i araştırmaya çalışır. Gerçekleri öğrenmek zorundadır. Bu dizide de bir aşk üçgeni var. Orada yaşayan zengin bir ailenin oğlu vardır. Kwon Duk-Bong’un ailesiyle pek arası iyi değildir. Mantı restoranın olduğu araziyi istemektedir. Ama Hong Na-Ri’nin annesi hiç bir zaman arsayı satmak istememiştir. O yüzden Go Nan-Gil arsayı korumaya çalışır. Kwon Duk-Bong’un planı arsayı alıp otel yapmaktır. Ailesi bu konu üzerine ona baskı uygular. Bu şekilde Hong Na-Ri ile tanışırlar.

sweet stranger and me gif ile ilgili görsel sonucu
Kwon Duk-Bong ve Hong Na-Ri

Kwon Duk-Bong soğuk ve öz güvenli biridir. Hong Na-Ri ile Go Nan-Gil arasında sonrasında aşk başlar. Kwon Duk-Bong da Hong Na-Ri’den hoşlanmaya başlamasıyla aşk üçgenimiz ortaya çıkar. Arsayla alakalı başları derde girer ve hepsi beraber arsayı korumaya çalışırlar. Bir sürü önlerine engel çıkar ve engelleri aşmaya çalışırlar.

Konusundan bahsedecek daha başka bir şey bulamıyorum. Açık bir dille yazmaya çalıştım. Çünkü dediğim gibi benim konuyla alakalı okuduğum yazılar sayesinde dizinin bana çok hitap etmediğini düşünmüştüm. Ama izleyince güzel bir dizi olduğunu fark ettim. Eğlenceli, romantik bir dizi.

Sweet Stranger and Me Yorum

Buradan sonrası spoiler içerebilir. Dikkatinize!

sweet stranger and me ile ilgili görsel sonucu

Bu fotoğrafı koymazsam içimde kalırdı. İlk bölümde bu halini göreceksiniz. Bana Go Nan-Gil’in bu hali çok tatlı gelmişti. Nasır şapkası ve nasır çantasıyla beraber.

Tabi ki ilk öpüşmelerini yaşadıkları sahne de efsaneydi. Bu arada ben Hong Na-Ri’nin saçının açık hallerini daha çok beğendim. Hostes kıyafetlerinin içinde pek sevemedim. Daha yaşlı göstermiş onu sanırım. Ama çok tatlılardı ne olursa olsun. Ben zaten Kim Young-Kwang’ı beğenirim. D-Day dizinden biliyorum. Oyunculuğunu severim.

İlgili resim

Bu sahneye de bitmiştim. Özellikle orada Go Nan-Gil’in “Benim kendimi tutmam ne kadar zordu biliyor musun?” demesi… Romantik, güzel bir sahneydi.

Bu arada Kwon Duk-Bong ve kız kardeşi arasında geçen diyaloglardan da bahsetmeden edemeyeceğim. Onlara da çok güldüm. Özellikle kızın tepkilerine hatta daha doğrusu tepkisizliğine.

Diziyle alakalı çok görsel bulamadım, özellikle adam akıllı hiç gif yok. O yüzden daha fazla uzatmayayım. Umarım diziyi severek izlersiniz. Ben severek izledim sıra sizde. İyi seyirler dilerim!

Tür: Romantik, Komedi, Aile

Yönetmen: Kim Jung-Min

Senarist: Yoo Hyun-Sook (webtoon), Kim Eun-Jung

Bölüm sayısı: 16

Yapım yılı: 2016

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Yorumlar

  1. […] istiyorum. Hep ikinci erkek oluyor. Onun hep itici bir tipi olduğunu düşünürdüm. Hatta Sweet Stranger and Me dizisinde sırf afişte bana çok itici göründüğü için izlemeye başlamamıştım. Ama daha […]

  2. Kardeş iyi anlatmışsın da dizi o zaman ensest ilişkiye doğru yol alıyor farkında mısınız

    1. dizigunlugum says:

      bakış açına bağlı sen nereye çekersen oraya gelir. öyle bir konu işlenmiyor dizide.

    2. Ben filmi yanlış anladim pardon izlemeden pardon

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir