Summer Strike - Summer Strike kore dizisi
Kore Dizileri

Summer Strike

Summer Strike dizi ile merhaba! Mini Kore dizisi tadında hoş bir dizi olmuş. Öyle beklentisiz, dümdüz izlenecek bir dizi. Herhangi bir farklı olay insan beklemiyor. Etkileyici şu oldu, çok etkilendim diyemeyeceğim. Ama genel olarak yazlık, kısa süreli hoş bir dizi diyebilirim. Şimdi kısaca konusundan bahsedeceğim.

Summer Strike Konusu

Summer Strike - Summer Strike ekşi
Lee Yeo Reum (Kim Seol Hyun)

Summer Strike konusu oldukça sakin diyebilirim. Lee Yeo Reum, şehirde yaşayan genç bir kadındır. Hayatın zorlukları ile karşı karşıya geldiği durumda ise kaçmak ister. Mutlu olmadığı bir işte çalışır ve devamlı bir mobbing altında kalmıştır. Sessiz yapısı ile dikkat çekmeden yaşamaya çalışırken, uğradığı haksızlıklar onu artık yıpratmaya başlar. Bu süreçte annesini de kaybetmesi ile kendini artık daha küçük bir dünya yaratma kararı alır.

Summer Strike - Summer Strike romantik kore dizisi

İşinden istifa eder ve bindiği bir otobüsle sahil kasabalarından birine gider. Sadece bir sırt çantası ile kendi hayatını da küçültmüş bir şekilde yeni bir hayata geçiş yapar. Beğendiği sahil kasabasında kalarak, orada ev aramaya başlar. Ama kasaba o kadar küçüktür ki ev olarak sadece eski bir dükkan bulabilir. Bu eski derme çatma binada, dükkan içerisinde kendi kendine yaşamaya başlar.

Lee Yeo Reum hem kasabaya hem de oradaki insanları alışmaya çalışır. Onu ilk başta çok da iyi karşılamayan insanlar ile zamanla yakınlık kurmaya başlayacaktır.

Summer Strike - Summer Strike netflix
Ahn Dae Beom (Yim Si Wan)

Ahn Dae Beom, bu küçük sahil kasabasında yaşayan bir genç adamdır. Kasabanın kütüphanesinde görevli olarak çalışmaktadır. Lee Yeo Reum ile bu kütüphanede tanışırlar. Ahn Dae Beom, ilk başta farklı biri gibi dursa da sonrasında Lee Yeo Reum ile birbirlerini anlamaya başlarlar. Tabi zamanla bu ilişki romantik bir halde alır.

Summer Strike - Summer Strike oyuncuları kim
Kim Bom (Shin Eun Soo)

Kim Bom ise Lee Yeo Reum ile yakınlık kuran bir lise öğrencisidir. Kim Bom, zor bir ailede doğmuş ama mutlu olmak isteyen genç bir kızdır. Lee Yeo Reum ile yakınlık kurar ve onu ablası gibi görmeye başlar. Zamanla yakınlaştıkça da birbirlerine destek olurlar.

Summer Strike - Summer Strike kore dizi incelemesi

Summer Strike dizisi öyle aksiyonlu ve heyecanlı bir beklenti sunmuyor. Ama tabi farklı değişik olaylar da oluyor. Orada yaşayan insanların bağlantılı olduğu enteresan bir olayın içinde Lee Yeo Reum kendini buluyor. Yaşanılan kötü olayları çözmek için de elinden geleni yapıyor. 

Summer Strike Yorumları

Summer Strike dizisi başta da dediğim gibi oldukça sakin kalıyor. Ama içerisinde enteresan acı dolu hikayeleri de görebilirsiniz. Ama bunlar sizi yasa boğacak şeyler değil. Asıl konu genç bir kadının çıktığı yolculuk diyebiliriz. İzlerken düşündüğüm tek şey bir sırt çantasına koyacağım iki üç eşya ile hayatımı gerçekten de devam ettirebilirim oldu. Günlük kullanmadığımız o kadar çok eşyamız var ki. Bunu düşününce aslında kendi hayatımızı küçülterek, bu yüklerden kurtulmak çok doğru geliyor. Ama yapabilir miyim, sanmıyorum.

Summer Strike - Summer Strike oyuncuları

Summer Strike oyuncuları ise erkek başrol oyuncusu olarak Yim Si Wan bizi karşıladı. Daha önce Run On dizisinde de başrol olarak izlemiştim. O diziyi daha yazmadım. Ama yorumlara onu da eklemek isterim. Genel olarak sevdiğim bir oyuncu olmuştu. Kadın başrolü de daha önce Orange Marmalade dizisinde izlemiştim. Bu dizide ikisi beraber tatlı olmuşlar. 

Summer Strike genel olarak hoş ve kısa süreli mini bir dizi oldu. Kafa dağıtmak isteyenler için birebir seçenek olacaktır. Hiç yorulmadan, öyle sakin olaysız bir dizi istiyorum diyorsanız kesinlikle başlayın derim. Son bölümlere doğru yine heyecanlı şeyler oluyor. Ama dediğim gibi yormayan bir heyecan yaşatıyor. Netflix üzerinden izlemek isteyenler için dizi orada da bulunuyor. Kolayca bulup, izleyebilirsiniz.

Summer Strike - Summer Strike dizi konusu

Genel olarak dizi ile alakalı çok da fazla söyleyecek bir şey bulamıyorum. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum. Tatlı ve kısa sürede biten bir serüven oldu. Haftasonu evde oturup izlemelik bir diziydi. Ben de bir haftasonumu tam olarak böyle değerlendirip bu diziyi izledim. Umarım siz de izler ve diziyi beğenirsiniz. Dizi ile alakalı sizin de görüşleriniz olursa, yorumlarda buluşalım. 

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Hayat, Dram

Yönetmen: Lee Yoon Jung

Senaryo: Hong Mun-Pyo, Lee Yoon Jeong

Yapımcı: ENA

Bölüm Sayısı: 12

Ortalama Bölüm Süresi: 45-50 dk 

Gösterim Yılı: 2022

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Summer Strike Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir