Kore Dizileri

Strongest Deliveryman

Strongest Deliveryman, taze bitmiş bir dizi daha. Bence 2017’nin dizileri genel olarak güzeldi. Ama 2016’nın dizilerini geçemediğini düşünüyorum. Bu dizi de bence çerezlik bir diziydi. Yayındayken izlediğim için diziyi sabırsızlıkla beklemedim. Yani nasıl desem bilemiyorum. Dizi kötü değil asla ama çok heyecanlı vesaire diyemem. Kafa karıştırıcı bir dizi değil onu söyleyebilirim. Standart romantik komedi dizileri gibi de değildi. Dizi hakkında daha detaylı bilgi vermeden önce konusundan bahsedeceğim.

Strongest Deliveryman Konusu

Strongest Deliveryman - Strongest Deliveryman başrol
Choi Gang-Soo

Sevimli Choi Gang-Soo’numuz. Go Kyung-Pyo’yu çok severim normal de. Başrol oyuncusu olarak onu izlemekte bence ayrıca keyifliydi. Bu dizide ki tatlılığı hakkında konuşmak bile istemiyor. Tam anlamıyla mükemmel insan. Sadık ve güvenilebilir biri. Dizimiz zaten malum onun etrafında dönüyor. Choi Gang-Soo, genç yaşta yetim kalır. Tek başına iyi bir hayat sürmek için çalışmaktadır. Şehirde bulunan tüm bölgelerde yemek teslimatı yapmaya başlar. Her bölgede arkadaşlar edinir ve çevresi genişler. Güvenilir biri olduğu için etrafında ona saygı duyan ve seven insan sayısı çoktur. Sevilen bir karakterdir. Her gittiği bölgede belirli bir sürede çalışmaktadır. En son geldiği bölgede önüne bazı sorunlar çıkar. Bunları çözebilmek için bir teslimat şirketi kurmaya karar verir.

Strongest Deliveryman gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Dan-A

Lee Dan-A, ailesinden ayrı yaşamaktadır. Çocukluktan beri tanıdığı bir kız arkadaşı ile beraber yaşamaktadır. Hayatını çalışmaya adayan genç bir kadındır. Üniversiteye parasal sıkıntılarından dolayı gidememiştir. Yemek teslimatçısı olarak çalışmaktadır. Kadın olduğu için çevrede ilgi görür. Sert bir karakteri vardır. Dövüşme konusunda ileri seviyededir. Asi genç kadınımız ise tabi ki kadın başrol oyuncumuz. Lee Dan-A’nın hedefi bolca para biriktirip ülkeden gitmektir. Başka bir ülkeye göç etmek istemektedir. Ülkenin durumu kötü olanlar için güvenilir bir yer olmadığını düşünmektedir. İleriye gidemeyeceğini düşünür bu yüzden bir sürü ek işte yapıp aynı zamanda İngilizce eğitim de almaktadır. Choi Gang-Soo, Lee Dan-A’nın çalıştığı yerde işe girer ve yakınlaşmaya başlarlar.

Strongest Deliveryman gif ile ilgili görsel sonucu
Oh Jin-Gyu

Oh Jin-Gyu, ülkenin sayılı zenginlerinden olan bir ailenin oğludur. Rahat bir hayatı olmuştur. Baba parası yiyerek yaşayan bu adam ailesi tarafından bir gün kenara atılır. Başına çeşitli olaylar gelir ve zor zamanlar geçirmeye başlar. Artık çalışarak kendi parasını kendisinin kazanmasına karar verir. Kızlar tarafından tabi ki sevilen bir tiptir. Yakışıklı, sevimli ve komiktir. Ailesi onu bir kızla görüşmesi için zorlamaktadır.

Strongest Deliveryman  Lee Ji-Yoon gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Ji-Yoon

Lee Ji-Yoon, zengin bir ailenin tek çocuğudur. O yüzden ailesinin seçtiği hayatı yaşmak zorunda bırakılır. Ama Lee Ji-Yoon ailesinden bağımsız bir şekilde yaşamak ister. Bu yüzden evden kaçar ve kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışır. Sevimli bir kızdır. Ailesinin zoruyla Oh Jin-Gyu ile tanışır. Görücü usulü buluşmaya yaparlar ve haftada bir kez görüşmek zorunda kalırlar. Zaman geçtikçe aralarında duygusal bir ilişki başlar.

Strongest Deliveryman gif ile ilgili görsel sonucu

Genel olarak konuyu toparlayacak olursak, hayat mücadelesi veren gençlerin bir araya gelerek hayatta iyi bir yerlere gelmesini, iyi bir işte çalışmasını ve birbirlerine olan desteklerini izleyeceksiniz. Hep beraber çalışarak aslında dünyanın o kadar kötü bir yer olmadığını, iyilikle ve güzellikle dünyada ki bütün sorunların çözülebileceğini göreceksiniz.

Strongest Deliveryman gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi çoğunlukla komik. Aşırı romantik bir konusu bence yok. Tatlı romantik sahneleri insanı duygusallıktan baymayacak şekilde. Bu diziyi tek kelime ile ifade etmem gerekirse kesinlikle sevimli derim. Oyunculuklar çok iyiydi. Yani rahatsız olduğum tek bir sahne yoktu diyebilirim. Ama başta söylediğim gibi çok heyecanlı, olaylı bir dizi değildi. Sakin ve açık bir konusu var. Sakin bir şekilde ilerliyor. Düz bir çizgide giden bir diziydi anlayacağınız. İkinci çifti gerçekten çok seveceksiniz. Belki üstüne bile geçebilir. Ben zaten Oh Jin-Gyu’ya bayıldım diyebilirim. İlk defa bu dizide izledim ikisini de. Çok tatlı bir çift olmuşlar. Baş çiftimizin onlara göre daha ağır bir ilişkileri var.

Strongest Deliveryman gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi genel olarak beğenilerek izlenmiş. Aldığı tepkiler gayet güzel. O yüzden eğer bu dizi karşınıza çıktıysa izlesem mi acaba demeden izleyebilirsiniz. Acabaya düşüren bir dizi değil. Daha fazla uzatmak istemiyorum. İçime sinen bir yazı olmasını istediğim için uzun uzadıya anlatmak istedim sizlere de. Severek izlediğim dizilerin yorumlarını genel olarak uzatıyorum. Umarım siz de benim gibi seversiniz diyor ve yazıma son veriyorum.

Bu arada dizinin müzikleri bir harikaydı. Benim favorim Go Kyung-Pyo-LaLaLa.

İyi seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Gençlik
Yönetmen: Jeon Woo-Sung
Senarist: Lee Jung-Woo
Yayıncı: KBS2
daum: 8.5
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] çok beğendim oyunculukları. Dolandırıcı rolünde olan adama da bayılıyorum. Daha önce Strongest Deliveryman dizisinde izlemiştim ve çok sevmiştim. Çok sevimli bir adam. Diziyle alakalı inanın […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir