Stranger - Secret forest
Kore Dizileri

Stranger / Secret Forest

Stranger ya da Secret Forest olarak bilinen dizimizin yorumlarına başlayalım. Sürekli romantik diziler izleyip biraz sıkıldıysanız güzel bir aksiyon dizisine başlayabilirsiniz. Gerçekten sıkılıp bir an da kendimi bu diziyi izlerken buldum ve iyi geldi. Zaten bu tarz dizileri severim. Cinayetleri çözmeli diziler nedense ilgimi çekiyor. Böyle bol aksiyonlu, güzel senaryoları insan kaçırmak istemiyor. En azından ben istemedim. Dizide oynayan kadın başrol oyuncusunu eğer Sense8’i izlediyseniz biliyorsunuzdur. Ben Sense8 bittikten hemen sonra yeni dizilere bakarken bir baktım ki Bae Doona yeni dizi yapmış. Bu dizinin kötü olma ihtimali yok diyerek başladım ve sonuç güzeldi. Biraz konusundan bahsedeceğim.

Stranger / Secret Forest Konusu

secret forest dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
Hwang Shi Mok

Hwang Shi Mok, çocukken yaşadığı bir rahatsızlıktan dolayı olduğu ameliyat ile duygularını hissetmemeye başlamıştır. Sürekli duygusuz bir ifadesi olan bu adam çok zeki ve işinde başarılı bir savcıdır. Bir gün Hwang Shi Mok bir dava ile alakalı tesadüfen bir eve girer. Evde ise yerde yatan cansız bir adam görür. Bu şekilde yeni davasına çalışmaya başlar. Katilin kim olduğu konusu çok zor çözülecek bir düğümdür. Hwang Shi Mok düğümü çözmek için elinden geleni yapar.

secret forest dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
Han Yeo Jin

Han Yeo Jin, iyi bir polis memurudur. Tek başına yaşar. Sempatik ve iyi kalpli bir kadındır. İşini seven bir polistir ve ustalıkla işlerini halleder. Hwang Shi Mok davasını çözmeye çalışırken Han Yeo Jin ile karşılaşır. Arkadaş olmaya başlarlar ve davayı beraber çözmeye uğraşırlar.

secret forest dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
Hwang Shi Mok ve Han Yeo Jin

Diziden romantik sahneler beklemeyin. Romantiklik adına tek bir damla bile yok. Daha çok arkadaşlık ve dava üzerine bir dizi hatta dava daha ön planda. Her bölüm heyecanlı ilerliyor. İzlerken sıkmıyor. Ben çok sevdim. Dediğim gibi sürekli aynı romantik komedileri izlemekten sıkılınca bu tarz diziler daha güzel geliyor insana. Sevdiğim oyuncular da olunca tadından yenmiyor. Dizi hakkında daha fazla söyleyebileceğim bir şey bulamıyorum. Şurası hoşuma gitmedi diyecek bir tek şey yok aklımda inanın. O yüzden bu tarz konulara sahip dizileri seviyorsanız direk başlamanızı öneririm. Bu arada diziyi netflix üzerinden de izleyebilirsiniz. Orada adı Stranger olarak geçiyor. Umarım diziyi siz de benim gibi seversiniz diyor yazımı sonlandırıyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Yapım Yılı: 2017
Tür: Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senaryo: Soo-Youn Lee
Bölüm sayısı: 16
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Instagram sayfamda gezerken sahnelerini görmüştüm. Bir de Cho Seoung-Woo sevdiğim bir oyuncu. Stranger dizisinden biliyorum. İkisi bence garip bir ikili olmuş. Aklımıza gelmeyecek iki isim olmasıyla […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir