Space Sweepers

Merhabala dostlar. Yine uzun bir aradan sonra tekrar buralardayım. Genelde dizi paylaşımlarımız çok oluyor ama film pek yazamıyorum. Bugün bir film ile başlayalım dedim. Filmi izledikten sonra hemen yazmak istedim. Fakat o süreçte siteyle alakalı problemler olmuştu. Hepsini çözdük ve yeni bir tema da yaptım. O yüzden çok da mutluyum. Ama tabi konumuz bu değil. Ben filmi netflix üzerinden izledim. Açık konuşmak gerekirse filmin konusundan dolayı da ister istemez bir hata aradım. Bizler için özellikle bu tarz bilim kurgu filmler hata aramak üzerine olmasıyla insan etkileniyor tabi. Ama ne yalan söyleyeyim hiçbir hata bulamadım. Gözüme çarpan herhangi bir sahne bile olmadı. Çok keyfli izledim. O yüzden sizlerle de paylaşmazsam olmazdı. Şimdi hemen konusundan bahsedeceğim, sonra da detaylara geçerim.

Space Sweepers - Film tanıtım
Kaplan Park, Sung-Jang, Tae-Ho, Robot Eobdong

Öncelikle gerçekten filmin doğru düzgün fotoğraflarını bulamadım. Bunun için üzgünüm. Konusundan bahsedecek olursak eğer film 2092 yılında geçiyor. Bir uzay gemisi içinde yer alan ekibin hikayesi. Ekip fotoğrafta gördüğünüz kişlerden oluşuyor. Tüm karakterlerin kendi hikayeleri var. O yüzden oralara çok değinmeden üzerinden geçeceğim. Para kazanabilmek için uzay araçları ile uzayda bulunan çöpleri topluyorlar. Kendi hayalleri de ve hedefleri de olması sayesinde de para kazanabilmek için her işi yapıyorlar.

Space Sweepers - Kore filmi Netflix

Birgün karşılarına bir çocuk çıkar ve para karşılığında bu çocuğu takas etmeye çalışırlar. Film aslında bu süreçte başlarına gelen olayları alıyor. Detay vermek istemiyorum. Azıcık daha konusu ile alakalı konuşursam eğer ister istemez spoiler olacak diye de korkuyorum. Dizilerin konularını uzun uzun anlatıyorum ama filmler öyle olmuyor. Bu çocuğu ilk gördüğümde verdiğim tepki ise “aaa Ayla” oldu. 🙂 Aklıma direkt o geldi. O filmde baya güzeldi. Neyse sonuç olarak filmimizin konusu bu şekilde işliyor.

Space Sweepers - Song Joong-Ki Filmi
Tae-Ho

Song Joong-Ki de uzun zamandır izlemediğim bir oyuncu. Onu tekrar izlemek de çok hoşuma gitti. Özlemişim doğrusu. Bu arada film içerisinde herhangi bir romantik sahne yok. Konusu daha çok aksiyon ve bilim kurgu üzerine. Ben severek izledim. Başta da dediğim gibi izlerken bir hata aradım. Grafiklerle alakalı falan benim baya hoşuma gitti. Elbet benim dikkatimi çekmeyen yerler olmuştur. Ama gerçekten film aktı gitti. İlk başta dikkat etsem de sonradan saldım ve kendimi filme kaptırdım. Uzun zamandır da film izlemiyordum. Benim için böyle maceralı ve eğlenceli oldu.

Space Sweepers - Film

Filmin imdb puanları çok düşük. Onun sebebini anlamadım. Kötü bir film olduğunu düşünmüyorum. Kore dizisi ve filmi izleyemen arkadaşlarımı da önerdim ve beğendiler. Genel olarak ben çok sevdim. Bundan sonraki yayınımı da hemen bir dizi ile yapacağım. Dizi yorumu yazmayı da çok özledim. Ama bu filmi yazmamak olmazdı. Çok bir şey söyleyemiyorum, film olduğu için konusunu çok detaylı öğrenirseniz heyecanı kaçabilir. Dediğim gibi beni rahatsız eden bir şey yoktu. Severek izledim ve umarım sizler de benim gibi severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Aksiyon, Fantastik, Bilim Kurgu
Yönetmen: Jo Sung-Hee
Senaryo: Jo Sung-Hee
Yapımcı: Jason Yu, Kim Su-Jin, Yun In-Beom
Görüntü Yönetmeni: Byung Bong-Sun
Dağıtımcı: Merry Christmas, Netfllix
imbd: 6.7
daum: 7.8
Süre: 136 dakika
Yaş Sınırı: +12
Yapım Yılı: 2019/2020
Gösterim Tarihi: 2021
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.