Şimdi Benimsin

şimdi benimsin kitabı ile ilgili görsel sonucu

Kötü bir başlangıçtı onlarınki. Ne Elif hak etmişti başına gelenleri, ne de Fırat istemişti böyle olmasını. Bir gecede hayatlar değişmiş, hayaller yıkılmıştı… Zaman unutturabilir miydi kötü anıları? Affedebilir miydi günahı? Haksızlıkların en büyüğünü yaşayan Elif, ailesi tarafından dışlanırken, felaketi olan insanlar tarafından sarıp sarmalanır. Her geçen gün nefret ateşiyle bilense de, hayata tutunmaya çalışır.

Fırat ise pişmanlıkları ve vicdanı ile savaşırken, Elif’in masumiyetine ve güzelliğine yenilir. Gün geçtikçe ilmek ilmek her hücresine işler Elif. Artık Fırat için hayatın amacı, affedilmek ve kara sevdasına karşılık bulabilmektir. İki töre mahkûmunun hayat yolculuğuna eşlik ederken, hem yüreğiniz acıyacak, hem de dev bir aşka tanık olacaksınız.

İlk defa bir kitap okurken ağladım. Ben bir sürü aşk romanı okudum ama bu kitabın benim için yeri hep ayrı. Hala arada açıp açıp okuyorum. En az beş kere baştan sona tekrar tekrar okumuşluğum var. Kitabın artısı, Türk bir yazar olması. Daha gerçekçi geldi. Gerçekten yaşanmış bir hikaye gibi. Ama her insanın kaldırabileceği bir hikayesi yok. Kitaptaki kilit noktayı geçerseniz eğer, kitap sizin içinde vazgeçilmez bir yer alabilir. Konusundan bahsedeceğim biraz. Ama kitap diziler gibi değil. Konusundan çok bahsedersem eğer tadı kalmaz. O yüzden detaysız, sade bir şekilde bahsedeceğim.

Elif hemşirelik okuyan bir genç kızdır. Ankara’da ailesiyle beraber yaşamaktadır. Güzel, sakin bir hayatı vardır. Üç kardeşlerdir. Bir abisi, bir de küçük kız kardeşi vardır. Abisi üniversitede bir kıza aşık olur ve ailelerinden habersiz kızla evlenirler. Daha sonra Ankara’ya ailesinin evine döner. Ailesine durumu açıklarlar. Ama şöyle bir durum vardır ki bu herkesin hayatını etkileyecektir. Abisinin karısı aslında biriyle nişanlıdır. Nişanlısı yani Fırat… Fırat Diyarbakır’da  bir ağanın oğludur. Saygı değer bir aileye sahiptir Fırat. Bu yaşananların üzerine, Fırat nişanlısının bir başkasıyla evlendiğinin haberini alır. Bunun üzerine intikam alması gerekir. Töre böyledir. İntikamı ne yazık ki Elif’in hayatını alt üst eder…

Dediğim gibi kitabı en sade bu şekilde anlatabilirdim. Çok beğendim. Eğer aşk romanı sevdalısıysanız (benim gibi) bir çırpıda okuyabilirsiniz bu kitabı. Ben bir gece okumaya başladım ve sabah bitti. Ağlayarak başladım ve ağlayarak bitirdim. Fırat ve Elif benim için güzel bir anı olarak kaldı. Umarım sizlerde severek okursunuz…

Yazar: Güneş Demirel

Sayfa Sayısı: 564

Baskı Yılı: 2015

One Response

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.