Sense8

İlgili resim

Yeni keşfettiğim bir dizi daha. Hala yayında olan bir dizi. Netflix uygulamasından izleyebileceğiniz bir dizi. Ama herhangi bir siteden de izlenebilir bildiğim kadarıyla. Ben netflix üzerinden izliyorum. Eğer üye olmayı düşünürseniz ilk ay ücretsiz daha sonra aylık olarak ücret vermeniz gerekiyor. Biraz diziden de bahsedelim tabi.

sense8 ile ilgili görsel sonucu

Şimdi öncelikle dizi nefis. Bunu söylemeden edemeyeceğim. Kurgusu, senaryosu, oyuncuları, çekim kalitesi her şey yerli yerinde. Konusuna gelecek olursak, sekiz ayrı kişinin başka ülkelerde olup birbirleriyle asla bağlantıları olmayan bu insanların bir anda birbirlerini bir şekilde hissetmeye başlamasıyla dizi başlıyor. Bu sekiz kişi telepatik yollarla birbirleri ile bağlantı kurabiliyorlar. Yanlarında olabiliyorlar, birlerini hissedebiliyorlar, birbirlerinin yerine geçerek zor durumda kalan kişiye yardım edebiliyorlar. Aynı zamanda hepsi aynı gün, aynı saatte doğmuşlardır. Yani aynı anda. 🙂 Hepsi birbirinin ne hissettiğini ne yaşadığını bir şekilde bu bağ sayesinde anlıyor. Şimdi biraz bu sekiz kişi kimlermiş ondan bahsedeceğim.

Wolfgang Bogdanow – Max Riemelt (Berlin)

sense8 wolfgang gif ile ilgili görsel sonucu

Tabi ki önce favorim olan Wolfgang’den başlayacağım. Wolfgang Berlin’de yaşamaktadır ve bir hırsızdır. Hırsız olması sayesinde arkadaşlarına bir çok olayda yardım eder. Ailesi ile görüşmemektedir. Sadece çok yakın bir arkadaşı vardır. Sürekli onunla beraberdir.

Kala Dandekar – Tina Desai (Mumbai)

sense8 kala gif ile ilgili görsel sonucu

Şimdi Wolfgang’den sonra tabi ki Kala’dan bahsetmem gerekiyor. Kala, Hindistan’da yaşamaktadır. Bir ilaç firmasında çalışmaktadır. Ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Çalıştığı firmanın sahibinin oğlu ile evlenmeye hazırlanmaktadır. Tıpla ilgili bir mesleği olduğu olduğu için arkadaşlarına herhangi bir durumda yardımcı olabilmektedir. Wolfgang ile olan bağlantısına gelecek olursak, Kala evleneceği adama karşı duygu beslememektedir. Ailesi için ve kendi için iyi olacak diye evlenmeye karar vermiştir. Ama Wolfgang ile tanıştıktan sonra aralarında bir çekim başlar.

Riley Blue – Tuppence Middleton (Londra)

sense8 riley gif ile ilgili görsel sonucu

Riley ise Londra’da yaşamaktadır. Mesleği DJ’liktir. Normalde İrlanda’lıdır. Küçükken annesi kaybetmiş ve babası ile yaşamaktadır. Bazı olaylar sonucu babasına zarar gelmemesi için Londra’ya taşınır ve orada yaşamaya başlar.

Will Gorski – Brain J. Smith (Chicago)

sense8 will gif ile ilgili görsel sonucu

Will, Chicago’da yaşamaktadır. İyi bir polistir. Bağlantılarını neden olduğunu, nasıl olduğunu çözen biridir. Riley ile daha sonra yakınlaşırlar ve sevgili olurlar.

Lito Rodriguez – Miguel Ángel Silvestre (Mexico City)

sense8 lito gif ile ilgili görsel sonucu

Veee Lito. Bu adama sempatim sonsuz gerçekten. Lito Mexico’da yaşamaktadır ve ünlü bir oyuncudur. İyi bir kariyeri vardır ve gaydir. Ülke genelinde bu tarz şeyler iyi gözükmediği için ve kariyerinin zedelenmemesi için sevgilisini saklamaktadır.

Sun Bak – Doona Bae (Seoul)

sense8 sun gif ile ilgili görsel sonucu

Sun da tabi ki favorilerim arasında. Koreli olduğundan ister istemez mutlu oldum. Seoul’de yaşamaktadır. İyi bir dövüşçüdür. Annesi küçükken vefat etmiştir ve bir erkek kardeşi bir de babası ile yaşamaktadır. Babası erkek kardeşini fazla şımarttığından ve sürekli onu desteklediğinden Sun aile içerisinde dışlanmıştır. Büyük bir şirketleri vardır ve Sun bu mesleği istemediği halde babasının şirketinde çalışmaya başlar. Ama fazlasıyla iyi bir çalışandır. Şirkette bazı açıklar fark edilir. Erkek kardeşi şirketin paralarını kaçırmaktadır. Bu suç ortaya çıktığında şirkete zarar gelmemesi için kardeşinin suçunu üstlenir ve hapse girer.

Capheus van Damme – Aml Ameen (Nairobi)

sense8 capheus gif ile ilgili görsel sonucu

Capheus, Kenyalıdır. Otobüs şoförlüğü yapmaktadır. Babasını küçükken kaybetmiştir ve annesi ile beraber yaşamaktadır. Annesi hastadır ve ona ilaç alabilmek için çok çalışmaktadır. Annesine daha iyi ilaçlar alıp iyileştirmek için başına çeşitli olaylar gelir ve arkadaşları ile beraber olayların üstesinden gelmeye çalışırlar.

Nomi Marks – Jamie Clayton (San Francisco)

sense8 nomi gif ile ilgili görsel sonucu

Nomi, transseksüel Amerikalı bir hackerdır. Sevgili ise ile beraber yaşamaktadır. Ailesi ile verdiği kararlar yüzünden görüşmemektedir. Aynı zamanda bloggerdır.

tenor.gif

Anlayacağınız bu sekiz güzel insanın hikayelerini izleyeceksiniz. İzlerken keşke benimde telepatik yollarla böyle arkadaşlarım olsa diyebilirsiniz. Ben dedim. 🙂 Sonuç olarak diziyi çok sevdim, anlamışsınızdır uzun yazdığımdan. Sindire sindire yazmak istedim. Şu an yayınlanmış iki sezonu var. Bence hemen başlamalısınız. Heyecan, aksiyon, aşk, dram her şeyi bulabilirsiniz. Bilim kurguda olduğu için insanı içine çekiyor. Umarım benim gibi severek izlersin Sevgili Okur! 🙂

İyi seyirler…

Başlangıç: 5 Haziran 2015
Bitiş: 2 Sezon (Final bölümü için bekleniyor)
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Netflix
Oyuncular: Doona Bae, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Silvestre, Tuppence Middleton, Freema Agyeman, Brian J. Smith.
IMDb: 8,4
Süre: 60 dakika

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.