Secret Garden - Secret Garden dizi
Kore Dizileri

Secret Garden

Eski bir diziyle daha sizlerleyim. Secret Garden, çoğu Kore dizileri izleyen insan tarafından bilinen bir dizi. Hatta Kore dizilerini izliyorsanız, Secret Garden izlememiş olmak kayıp deniliyor. O yüzden bende bakalım nasılmış diyerek başladım. Sevenlerinin çok olduğunu tekrar söylüyorum. Hatta bu dizinin bir kitabı da varmış. Onu da yazının sonuna ekleyeceğim. Şimdi dizimizin konusundan bahsedip hemen görüşlerime geçelim.

Secret Garden Konusu

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu
Kim Joo-Won

Kim Joo-Won, esas erkeğimizdir. Soylu bir aileden gelir, zengin bir iş adamıdır. Büyük bir alışveriş merkezinin başkanıdır. Kendisi egosu yüksek bir kişiliğe sahiptir. Kendini beğenmiştir anlayacağınız. Ama görüldüğü üzere aslında bir o kadar da sevimli bence.

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu
Choi Woo-Young, Oska

Bir gün Kim Joo-Won’un kuzeni olan Oska başını belaya sokar. Oska soyle ailemizin diğer oğlu. Kim Joo-Won’dan büyüktür. Ünlü bir şarkıcıdır. Çapkın karakteri ile de bilinen Oska, kadınların ilgisinden çok hoşlanır. Başını yine bir belaya sokar ve skandalı çıkmaması adına Kim Joo-Won’dan yardım ister. Bir film çekim setine giden Kim Joo-Won başrol oyuncusunu alıp Oska’ya anlaşmaları için götürecektir.

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu
Gil Ra-Im

Orada Kim Joo-Won başrol oyuncusunu alacağına yanlışlıkla dublör olan Gil Ra-Im’i alıp götür. Gil Ra-Im bir arkadaşı ile beraber yaşamaktadır. Maddi durumu iyi değildir. Annesi ve babası vefat etmiştir ve kendi hayatını kendi kazanmaya çalışır. Yetenekli bir aksiyon dublörüdür. Babası itfaiyecidir. O liseye giderken bir gün eve geleceğini ve onu beklemesini söyler ama maalesef geri dönemez. Bir apartmanda yangın çıkar ve insanları kurtarmaya giden babası yangından kurtulamaz.

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu

Kim Joo-Won, Gil Ra-Im ile tanıştıktan sonra sürekli onu düşünmeye başlar. Bunun nedenini anlayabilmek için ise bir fırsat bulup hep onun yanına gider. Daha sonra anlayacağınız üzere araların bir aşk başlar. Fantastik bir konulu olduğunu da eklemeliyim. Onun açıklamasını yapmayacağım diziyi izlerken görürseniz daha güzel olacaktır. Heyecanı kaçmasın.

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu

Peki gelelim benim neler hissettiğime. Şöyle söyleyeyim diğer yazdığım dizileri okuduysanız eğer eski dizileri sevmediğimi biliyorsunuzdur. Nedense izleyemiyorum. O kötü kıyafetler, kötü saçlar beni hiç açmıyor. Bu diziyi de sırf çok övüldüğü için ve sizinle paylaşmak için izledim. İzledim ama hayatımda bir şey değişmedi. Dizi asla kötü, berbattı diyemem. Ama sıkıldım izlerken. Son bölümlere doğru sadece başrol oyuncularının sahnelerini izleyip geçtim. Yeni dizilerle kıyaslama yapılınca ister istemez beğenemiyorum. Eski yapım bir dizi olmasına rağmen senaryosu başarılı. Zaten bu senaryoyu yazan kadının diğer dizileri de çok iyi.

secret garden gif ile ilgili görsel sonucu

Yani sonuç olarak benim için ortalama bir diziydi. Dizinin sevenlerinden özür diliyorum. Daha önce izleseydim belki severdim. Ama bundan daha iyi bir sürü dizi izlediğim için onlara haksızlık edemem. Oyuncu kadrosu çok iyiydi. Bu arada bu dizi reyting rekorları kıran bir dizi olmuş. O kadar sevilen bir dizi. O zaman izleseydim sanırım bende baya severdim.

secret garden kitap ile ilgili görsel sonucu
Secret Garden’ın romanı

Yani dizinin kitap haline gelmesinden de anlayabiliriz ki bu dizi dünyaca ünlü bir dizi olmuş. Türkiye’de de çok sevildiğinin farkına vardım. Diziyi severseniz belki kitabını da okumak isteyebilirsiniz. O yüzden onu da paylaşmazsam olmaz. Umarım severek izler ve okursunuz diyor yayınıma son seviyorum.

İyi Seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Fantastik
Yönetmen: Shin Woo-Cheol, Kwon Hyuk-Chan
Senarist: Kim Eun-Sook
Yapımcı: Lee Min-Jeong
Yayıncı: SBS
daum: 9.5
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2010 – 2011
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir