School 2017 - School 2017 kore
Kore Dizileri

School 2017

Gençlik dizilerini nedense seviyorum. School 2017 dizisini de severek izledim. Zaten School 2015‘i de sevmiştim. İkisini kıyaslamak gerekirse senaryo olarak School 2015 daha iyiydi. Gençlik dizilerinde diziden çok fazla beklentiniz olmuyor. Yani en azından benim için öyle. En fazla ne olabilir. Özellikle okul formatlı dizilerde beklenti düşük olur. Lise konulu dizilerde en çok bu seriden şaşırdım. Umarım seneye 2018 versiyonu da gelir diyorum.

School 2017 Konusu

school 2017 gif ile ilgili görsel sonucu

Konusuna gelecek olursak, lise öğrencileri arasında geçen olayları, romantik ilişkilerini konu alıyor. Okul içerisinde yapılan ayrımcılığı sona erdirmek için el ele veren öğrencileri izleyeceksiniz. Her birinin hayatında ki zor zamanları, acılarını, mutluluklarını, hayallerini, çabalarını izleyeceksiniz. Eğer bu tarz gençlik dizilerini seviyorsanız sıkılmayacağınıza eminim.

school 2017 gif ile ilgili görsel sonucu
Hyun Tae-Un ve Ra Eun-Ho

Esas erkeğimiz olan Hyun Tae-Un, sert bir erkektir. Çevresine olan kaba davranışları, asi hareketleri vardır. Okulda tek başına vakit geçirir. Derslerde uyuyan tembel bir öğrencidir. Fakat babası okulun başkanı olduğu için öğretmenler de dahil olmak üzere kimse ona ses çıkaramaz. Okulun yakışıklı, zengin ve burnu havada bir tipidir.

school 2017 gif ile ilgili görsel sonucu
Ra Eun-Ho

Ra Eun-Ho, eğlenceli bir genç kızdır. Ailesinin durumu çok iyi değildir o yüzden okulda olan ayrımcılık onu çok rahatsız eder. Hakkını savunan, kendini ezdirmeyen bir karakteri vardır. Çizim yeteneği olduğu için üniversite de bununla alakalı bir bölüme gitmek ister. Fakat dersleri çok kötüdür. Yetenek sınavı ile girmek için uğraşır. Okul içerisinde olan problemler nedeniyle bir şekilde Hyun Tae-Un ile yakınlaşırlar ve aralarında romantik bir ilişki başlar.

school 2017 gif ile ilgili görsel sonucu

Net bir şey söylemeliyim ki bu dizi de çok şaşkınım ki ikinci erkek yok. Bu nedense beni çok şaşırttı. Çünkü ikinci erkeğin olmasını bekledim ve olmayınca şaşırdım. Demek ki ikinci erkek olmadan da lise dizileri olabiliyormuş. Bunu da görmüş olduk. Dediğim gibi gençlik dizilerini seviyorsanız eğer sıkılmadan çabucak bitirebileceğiniz bir dizi. Bende normal de çok fazla sevmem. Eğer elimde başka bir dizi yoksa tercih ederim. Ama bu School serisini ben sevdim. Eski versiyonları da var ama benim eski dizileri izleyememe durumum olduğu için onu hala bekletiyorum. Eğer yaşınız büyükse bu tarz diziler size çocukça gelebilir. Ama ben seviyorum izlerim derseniz buyurun başlayın, pişman olunacak bir dizi değil. Kendisini izletiyor. Bu arada dizide yeni oyuncular görmekte beni mutlu etti. Farklı birilerini izledim, gözüme güzel gözüktüler. Özellikle esas erkeğin oyunculuğunu çok sevdim. Dizi hakkında daha fazla söyleyebileceğim bir şey kalmadı.Umarım severek izlersiniz diyor yazımı sonlandırıyorum.

İyi Seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, Gizem, Gençlik
Yönetmen: Park Jin-Suk
Senarist: Jung Chan-Mi, Kim Seung-Won
Yapımcı: Lee Gun-Joon
Yayıncı: KBS2
daum: 7.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir