School 2015 - School 2015 - Who are you?
Kore Dizileri

School 2015 – Who are you?

School 2015 evet bence lise dizileri için en iyi diziydi. Aslında beklentim çok düşüktü başlarken, sonra baktım güzel gidiyor. Yarıda bırakmayı düşünüyordum çünkü. Ama ilk bölümünden itibaren kendine çeken bir dizi. Yaş ilerledikçe sanırım lise dizileri artık ilgi çekmemeye başlıyor. Ama bu dizi de o gizemli hava izletiyor. Oyuncuları da sevdiğim oyunculardı. Kim So-Hyun’un izlediğim ilk dizisi. Çok sevilen bir oyuncu olduğunu biliyorum. Ben diziyi izleyene kadar pek hoşlanmıyordum. Ama dizide ki oyunculuğu çok iyi. Dizide iki karakter canlandırıyor ve gerçekten hangisi olduğunu anlıyorsunuz. Bakışından bile belli ediyor ki bence bu zor bir şey. School 2015 – Who are you? dizisini o yüzden ben sevdim.

School 2015 Konusu

school 2015 Go Eun-Byul gif ile ilgili görsel sonucu

Şimdi konusuna giriş yapalım.  okulda popüler bir öğrencidir. Burnu havada bir öğrencidir. Herkes muhattap olmaz. Umursamaz biridir. Annesi ile beraber yaşamaktadır. İyi bir okulda okuyordur ve mutlu bir hayatı vardır. Bir gün okul ile beraber bir geziye gider. Gezide gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Herkes onu arar ama kimse bulamaz.

Lee Eun-Bi şehir dışında küçük bir yerde kimsesiz çocukların yanında kalmaktadır. Orada çocuklara ablalık yapar ve çalışır. Kimsesizdir, orada büyümüştür. Bir kız lisesinde okumaktadır. Lisede diğer öğrenciler tarafında dışlanan ve eziyet gören bir öğrencidir. Haklı olduğu bir olayda haksız durumuna düşürülür ve okuldan atılmak zorunda kalır. Bunlara dayanamayan Lee Eun-Bi bir köprüden kendini suya atar. Sonra biri onu kurtarır ve kendini hastanede bulur.

school 2015 ile ilgili görsel sonucu

Hastanede gözünü açar ve hafızasını kaybetmiştir. Go Eun-Byul kaybolduğu için annesi her yerde onu aramaktadır. Telefon gelir ve hastaneye koşar. Lee Eun-Bi’yi Go Eun-Byul zanneder. Lee Eun-Bi hafızasını kaybettiği için durumun farkına varmaz. Lee Eun-Bi bu şekilde Go Eun-Byul’ın hayatını yaşamaya başlar.

school 2015 lee eun-bi gif ile ilgili görsel sonucu

Şimdi esas oğlanımızdan daha doğrusu birinci oğlanımızdan bahsedelim. Han Yi-An okulun yüzme takımında olan yakışıklı gencimizdir. Okulda tabi ki hem yakışıklı olmasından hem yüzücü olmasından dolayı popülerdir. Go Eun-Byul ile çocukluktan beri yakın arkadaşlardır ve ona karşı platonik bir aşk beslemektedir.

school 2015 gif ile ilgili görsel sonucu

Ve diğer esas ikinci oğlanımız. Benim favorim buydu. Gong Tae-Kwang okulun delisi olarak bilinen bir öğrencidir. Derslerde genellikle uyuyan, arkadaşı olmayan, fazla çılgın bir öğrencidir. Babası okul müdürüdür. Ama bunu okulda kimse bilmez. Ailesiyle ilişkisi pek iyi değildir. Annesi ve babası ayrıdır. Sürekli kendi kendine eğlenen bir tiptir.

Dizide izlerken sizi sinir edecek bir şey varsa o da Lee Eun-Bi’nin gördüğü eziyetlere tepkisizliği olacak. Gerçekten insan sinir oluyor. Ha dedi ha diyecek derken sahne bitiyor. Kötü kızımızın fotoğrafını paylaşmak istemiyorum. Çünkü hem çirkin hem kötü. Yani o kızı izlerken sinir olmayan yoktur diyebilirim.

school 2015 gif ile ilgili görsel sonucu

Dizi hakkında söyleyeceğim daha fazla bir şey yok. Uzun uzun anlatmak istediğim bir diziydi. İçime sine sine yazdım. Güzel, gizemli bir gençlik dizisi izleyeceksiniz. Eğer gençlik dizilerini seviyorsanız buna hemen başlayın. Sevmiyorsanız bile kendini bir şekilde dizi izletiyor merak etmeyin. Umarım keyifle izlersiniz.

 İyi seyirler diliyorum! 🙂

Tür: Romantik, Gizem, Gençlik
Yönetmen: Baek Sang-Hoon
Senarist: Kim Hyun-Jung,Kim Min-Jung
Yapımcı: Jung Sung-Hyo, Lee Gun-Joon, Yoon Jae-Hyuk
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Yorumlar

  1. […] dizilerini nedense seviyorum. Bu diziyi de severek izledim. Zaten School 2015‘i de sevmiştim. İkisini kıyaslamak gerekirse senaryo olarak School 2015 daha iyiydi. […]

  2. […] dizilerini nedense seviyorum. Bu diziyi de severek izledim. Zaten School 2015‘i de sevmiştim. İkisini kıyaslamak gerekirse senaryo olarak School 2015 daha iyiydi. […]

  3. […] dizilerini nedense seviyorum. School 2017 dizisini de severek izledim. Zaten School 2015‘i de sevmiştim. İkisini kıyaslamak gerekirse senaryo olarak School 2015 daha iyiydi. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir