Possessed - Possessed konusu
Kore Dizileri

Possessed

Possessed dizisini izleyeli uzun zaman oluyor. Ama yazmadığımı fark edince hemen yazmak istedim. Genelde bu tarz fantastik konulu dizileri ben hep çok sevdim. Özellikle içerisinde aksiyon da olursa benim değmeyin keyfime. Genel olarak diziyi izleyeli uzun zaman olsa da hatırlıyorum. Belki yorum kısmında fazla aktif şeyler söyleyemeyebilirim. Ama zaten böyle net sevmediğim şeyler olsaydı aklımda kalırdı. Geçen sene ilk karantina zamanlarımızda izlediğim bir dizi oldu. O süreçte bu diziyi izlerken keyifli bir vakit geçirdim diyebilirim. Kısaca konusundan bahsedip sonra hemen yorumlarına geçelim.

Possessed Konusu

Possessed - Kore Dizisi Yorumları
Jo Han-Sun

Jo Han-Sun, sert görünümlü fakat yumuşak kalpli bir dedektifi canlandırmaktadır. Biraz pasaklı ve tembeldir. Ama içgüdeleri kuvvetli olan bir dedektif olması ile iyi işler çıkarmaktadır. Bir cinayet davası üzerinde çalışmaktadır. Yıllar önce çözülen bir davaya benzer cinayetler meydana gelir. 20 yıl önce çözülen davada ölüm cezası alan seri katil ile dedektifin arasında geçen hikayeyi konu alıyor. Genel olarak fantastik bir konusu olması ile aslında çok da açıklamak istemediğim durumlar var. Diziyi izlerken bunları daha iyi anlayacaksınız. Sadece genel olarak aslında seri katil üzerinde işlenen bir dizi.

Go Joon-Hee

Go Joon-Hee; özel güçleri olan, şaman olarak insanlar tarafından söylenen özelliklere sahip bir genç kadın rolünü canlandırıyor. Özel güçleri olması ile insanlar üzerinde değişik bir etki bırakabiliyor. Genelde etrafında çok fazla arkadaşı olmayan ve tek yaşayan bir kadın. Dedektif dava ile ilgili araştırma yaparken bir gün bu güzel kadın ile karşılar. Birbirlerine karşı güven hissederler ve beraber bu dava üzerinde çalışmaya başlarlar. Dedektife güçlerini de kullanarak yardımcı olan Go Joon-Hee ile aralarında daha sonra bir yakınlaşma da yaşanır.

Possessed Yorumları

Possessed - Konusu

Genel olarak aslında diziyi herkes sevebilir mi bilmiyorum. Öyle çok romantik sahneler yok. Asıl konusu seri katil üzerinde ilerliyor. Çünkü seri katil oldukça zeki biri ve fantastik durumlar işin içine girince dizi karşıyor. Ama tabi onların arasındaki ilişki çok tatlı verilmiş. Belki korkabilirsiniz bu arada izlerken. Biraz gerilimli sahneleri yok değil. Ama öyle korkunç olduğunu da düşünmeyin. Bu tarz dizileri seviyorsanız eğer bayıla bayıla izlerseniz.

Possessed dizisi yorumları

Diziyle alakalı söyleyebileceğim en önemli şey diziyle alakalı hiç doğru düzgün bilgi bulamamış olmam olabilir. Yani gerçekten hiçbir sitede doğru düzgün bir şey yazılmamış. Bu arada ben diziyi netflix üzerinden izledim. Bunun dışında diziyle alakalı söyleyebilecek pek bir şeyim yok. Hayaletli olan sahnelerde ister istemez bir bu ne ya diyorsunuz. Grafikler öyle vaoov değil. Ama genelde böyle fantastik dizilerde grafikler aynı neredeyse. O yüzden çok eleştireceğim bir şey yok.

Possessed - Dizi yorumları

Diziyi ben çok sevmiştim. Black dizisi ile de benziyorlar aslında. Onu da çok severek izlemiştim. Burada dedektifi çok sevdim. Tepkileri falan çok tatlı geldi bana. Özellikle konusu benim için yeterliydi. Genel olarak dizi ile alakalı fazla bir bilgi olmamasına da şaşırdım. Belki sizlerin de karşısına çıkmamış olabilir. O yüzden ben de sizlerle paylaşmak istedim. Klasik romantik komediden sıkılanlar için bence gayet güzel bir seçenek olacaktır.

Possessed - kore dizisi konusu

Daha fazla diziyle alakalı söyleyecek bir şeyim kalmadı. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyor ve yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur!

Tür: Fantastik, Dram, Gerilim, Komedi, Korku
Yönetmen: Choi Do-Hoon
Senaryo: Park Hee-Gang
Yapımcı: OCN, Song Jung-Woo
Yapım Yılı: 2019
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir