Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town konusu
Kore Dizileri

Once Upon a Small Town

Once Upon a Small Town dizi ile merhaba! Once Upon a Small Town dizisi benim için tam bir mini Kore dizisi oldu. Genel olarak 16 bölümden az olunca benim için mini dizi listesine girmiş oluyor. Sevimli ve bol yeşil bir diziydi. İnsanın içini açan yemyeşil bahçelerin arasında geçen güzel bir konusu var. Kısaca konusundan bahsedip detaylara geçelim istiyorum. O zaman başlayalım.

Once Upon a Small Town Konusu

Once Upon a Small Town konusu küçük bir kasabada yaşayan üç gencin hayatıdır. Hepsi farklı zorlukları ile hayatlarını en iyi şekilde devam etmek ister. Küçük bir kasabada yaşamanın hem faydalarını hem de zararlarını beraber göğüslerler. 

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town choo young woo
Once Upon a Small Town – Han Ji Yul (Choo Young Woo)

Han Ji Yul karakterini Choo Young Woo canlandırmaktadır. Han Ji Yul, mesleğinde iyi ve deneyim sahibi bir veterinerdir. Büyükanne ve büyükbabasının yaşadığı kasabaya çocukken hep gitmiştir. Ama zamanla okul ve iş olması ile kasabadan bağını kopartmak zorunda kalmıştır. Büyükbabasının da kasaba küçük bir kliniği vardır. Orada yıllardır veteriner olarak çalışmaktadır. Torun olarak Han Ji Yul’da veterinerlik okumuş ve mesleğini çok sevmiştir. Bir gün aldığı telefon ile kasabaya döner ve büyükbabasının ona yaptığı sürprizi görür. 

Büyükbabası artık emekli olup gezmek ister ve bunu kasabada tek veteriner o olduğu için bir türlü yapamaz. Ama torununu bunun için kullanmak ister ve başarır. Şehir merkezinde kliniği olan Han Ji Yul aldığı telefon ile kasabaya varır ve artık büyükbabası dönene kadar orada kalması gerektiğini kabul eder.

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town joy
Once Upon a Small Town – Ahn Ja Young (Joy)

Ahn Ja Young karakterini Joy (Park Soo-Young) canlandırmaktadır. Oldukça sevimli, kasabının yerlilerinden genç bir kadındır. Kasabada herkes onu çok sever ve güvenir. Ahn Ja Young bir polis memurudur ve kasabanın güvenliğinden sorumludur. Pek çok kasaba yerlisine de yardımı dokunmuştur. En yakın arkadaşı ile beraber hem meyve bahçelerinde çalış hem de polislik görevini yapmaya devam eder. Çalışkan ve girişken bir karaktere sahiptir.

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town baek sung chul
Once Upon a Small Town – Lee Sang Hyeon (Baek Sung Chul)

Lee Sang Hyeon karakterini ise Baek Sung Chul canlandırmaktadır. Lee Sang Hyeon kasabanın yerlilerinden biridir. Babasının meyve bahçeleri vardır. Ona yardım ederek, beraber çalışırlar. Çocukluğundan beri de en yakın arkadaşı Ahn Ja Young olmuştur. Ona derin duygular beslese de söyleyemez. İkisi de çok iyi iki dostlardır. Her zaman birbirlerine yardım eder ve destek olurlar.

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town yorumları

Han Ji Yul kasabada görevinin başına geçtikten sonra bu iki genç ile de tanışır. Zamanla onlarla kaynaşır ve kasabayı da sevmeye başlar. Tabi Ahn Ja Young ile de zamanla romantik bir ilişki yaşamaya başlarlar.

Once Upon a Small Town Yorumları

Once Upon a Small Town dizisi beni genel olarak eğlendirdi diyebilirim. Ben severek izledim. Başta da dediğim gibi son derece yeşil bir diziydi. Onların bahçede çalışmalarını ve kasabada yaşamalarını kıskandım. Sakin ve huzurlu hayatları oldukça eğlenceliydi. Dizide öyle aksiyon yok, ya da bir gizem durumu yok. Genel olarak bu sakinlikle geçiyor. 12 bölüm olması ile de kısa sürede bitecek bir dizi.

Haftasonu etkinliği olarak Once Upon a Small Town dizisini izlemenizi öneririm. Özellikle kışın izlemek daha zevkli olur. Dizi yaz mevsiminde geçtiği için içinizi de ısıtacaktır. Oyuncuları da bence tatlıydı. Ben erkek oyuncuları bilmiyorum. İlk defa izlemiş olabilirim. Hatırladığım tipler değil. Ama kadın başrolü biliyorum. Daha önce de yine benzer romantik komedilerde izlemiştim. 

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town bölümleri

Joy benim için tam bir romantik komedi dizisi karakteri. Başka farklı bir dizide izlemedim zaten. Ama bence farklılık yapabilir. Tüm dizileri aynı şekilde ilerliyor. Ama çok sevimli bir yüzü ve konuşması var. Bu arada Joy sahne ismi gerçek adı Park Soo-Young. Dizilerine bakarken The One and Only diye bir dizisi olduğunu fark ettim. Dram dizisinde de çok güzel oynayabilir diye düşünmüştüm karşıma çıktı. The One and Only dram ve melodram konuluymuş. Onu da izlenecekler listeme ekledim.

Once Upon a Small Town - Once Upon a Small Town romantik kore dizisi

Great Seducer dizisi ve The Liar and His Lover dizisinde de çok sevmiştim. İki dizi de bence kaliteliydi. Romantik ama farklıydı. The Liar and His Lover zaten tam bir müzikal gibiydi, izlemesi o yüzden de çok keyifli. Bu dizilerin yorumlarına da bakabilirsiniz. 

Once Upon a Small Town dizisine geri dönecek olursak ben sevdim. Sakince akıp giden konusuyla izlerken huzur veriyor. Gençlerin hayatta istedikleri ve ellerinde olan şartlarda nasıl da mutlu olabildiklerini izlemek benim hoşuma gitti. Şu an bir kasabada ne kadar yaşamak istesem de yapamayacağımı biliyorum. Öyle bir hayatı insan izlerken istiyor ama nedense. Daha fazla uzatmadan Once Upon a Small Town dizisini sizlere öneriyor ve yayına bir son veriyorum. Umarım siz de izlerken benim gibi keyif alırsınız.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, Yaşam

Yönetmen: Jo Young Min

Senaryo: Park Ha-Min

Yapımcı: Daum Kakao TV

IMDb Puanı: 7,0

Bölüm Sayısı: 12

Gösterim Yılı: 2022

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Once Upon a Small Town Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir