Nevertheless - Nevertheless dizi
Kore Dizileri

Nevertheless

Nevertheless dizisi ile tekrardan merhaba! Benim için yazması zor bir yazı olacak. Nevertheless baya popüler olan bir dizi oldu. Netflix yapımı olması ile de herkes izledi. Ama puanları düşük kalmış onu anlamadım. İzleyen herkes beğenmedi belli ki. Bir netflix dizinde olmazsa olmaz neler var? İşte bu dizide de onların hepsi vardı. Kore dizilerinden alışkın olmadığımız hayatları da izledik. O yüzden benim için yazması ne kadar zorsa izlemesi de bir o kadar garipti. Kısaca konusundan bahsedip yorumlara geçelim.

Nevertheless Konusu

Nevertheless konusu sanat okulunda okuyan iki gencin hayatını ele alıyor. Bu iki genç farklı durumlar arasında kalmış ve birbirlerine karşı birşeyler hissetmeye başlamıştır. Onların birbirlerine nasıl yakınlaştıklarını izliyoruz.

Nevertheless - Nevertheless Song Kang
Nevertheless – Park Jae Eon (Song Kang)

Park Jae Eon karakterini Song Kang canlandırıyor. Park Jae Eon, üniversite öğrenci olup, sanat fakültesinde okumaktadır. Park Jae Eon genel olarak neşeli ve sıcak kanlı biridir. Yakışıklı ve ilgi çekici olması sayesinde kızlar arasında popülerdir. Özgüvenli ve kendinden emin hareketleri ile dikkat çekmektedir. Flört etmeyi sever ama bunun için zaman harcamaktan hoşlanmaz. O yüzden hep insanlarla arasına bir duvar koyar. İnsanlara karşı aldığı bu tavır da oldukça ürkütücü ve enteresan olabilir.

Nevertheless - Nevertheless Han So Hee
Nevertheless – Yoo Na Bi (Han So Hee)

Yoo Na Bi karakterini ise Han So-Hee canlandırmaktadır. Yoo Na Bi’de sanat fakültesinde okuyan bir genç kadındır. Yetenekli ve mesleğini seven biridir. Sevimli ve iyimser olması ile arkadaş ortamından da sevilmektedir. Aşk hayatı biraz acı dolu olduğu için hayatına kimseyi almak istemez. Ama bir gün Park Jae Eon ile tanışırlar. Aynı okulda ve aynı bölümde olmaları ile ister istemez bir yakınlaşma olur. Yoo Na Bi geçmişte yaşadığı kötü aşk deneyimlerinden sonra tekrar bir karmaşa içerisine girmekten çekinir. Ama ister istemez ikisinin arasında olan çekim onları devamlı bir araya getirmektedir.

Nevertheless - Nevertheless yorumları

Nevertheless Yorumları

Evet gelelim Nevertheless dizisi yorumlarımıza. Şimdi bence dizi kötü değildi. Yani kötüydü izlenecek gibi değildi demek doğru olmaz. Ama ben nedense izlerken keyif almadım. Hatta beni bir tık gerdi. Yani devamlı bir düşüklük vardı. Dizi enerjimi emdi, böyle çok enteresan bir havası vardı. Sanat fakültesi falan izlemek güzel ve keyifli olması gerekirken benim modumu düşürdü. Böyle izlerken çok zor izledim. Sırf çok popüler oldu diye izlemek istedim. Ama zorlandım. İlk defa bir romantik gençlik dizisi izlerken zorlandım yani. 

Nevertheless - Nevertheless kdrama

Dizinin değişik enerjisi dışında da çok fazla erotik sahne olması hoşuma gitmedi. Aslında yabancı dizi ve filmlerde daha çok izliyoruz. Ama Kore dizisi olunca bana nedense garip geldi. Bir netflix dizisi içinde olması gereken ne varsa hepsi vardır. Eşcinsel bir aşk hikayesi de bunlara dahil. Kore dizileri içerisinde bunlar bizim görmeye alışkın olmadığımız şeyler. Gerçi eşcinsel aşkın olması benim hoşuma gitti. Bu tarz yargıları kırmak için güzel oluyor. Ama klasik netflix dizilerinin hepsinde bilerek yer verildiğini bilmek artık insanı sıkıyor. 

Nevertheless - Nevertheless kaç bölüm

Dizinin enerjisi oyuncuların düşüklüğünden de kaynaklı olabilir. Ama bunu çok güzel izleyicilere verdiler. Bana Song Kang’ın karakteri çok ürkütücü geldi. Güven vermeyen ve enteresan bir tipti. Diğer dizilerinden birini de yazdım. Forecasting Love and Weather dizisindeki rolü tatlıydı. Sevimli olan roller de daha izlenesi geldi. Ama buradaki o gizemli havayı çok güzel yansıtmış.

Nevertheless - Nevertheless tüm bölümler

Han So-Hee ise benim için My Name dizisinde en iyisiydi. O diziyi de yazmadım. Ama yazacağım. Çok güzel bir diziydi, gerçekten bayılarak izledim. My Name aksiyon dizisi ve rolünü çok güzel veriyordu. Aksiyon sahneleri inanılmaz güzeldi. Nevertheless dizisinde ise enerjimi emen bir diğer isim oldu. Yani karakterinin düşük enerjisi vardı. Bilmiyorum dizi çekimlerinden mi böyle karanlık bir havası vardı. Ben bu diziyi düşündüğümde aklıma bir tek o geliyor. Şu sahnesi şöyleydi vs diyemiyorum. 

Nevertheless - Nevertheless korean drama dizi

Nevertheless benim için izlenmesi gereken bir diziydi ve izledim. Tamamen fikir sahibi olmak adına izledim diyebilirim. Çok enteresan bir havası vardı. Bunu kaç kere daha söyleyebilirim bilmiyorum. O yüzden çok objektif bir yorumum da yok. Bu arada dizide olan ikinci erkek benim için daha iyiydi. Onunla olan sahneler beni iyi hissettirdi. O çocukla olsaydı aa neden öyle oldu demezdim. Çok da sevinirdim. 😀 Neyse daha fazla uzatmak istemiyorum. Dizi genel olarak bende bu tarz etkiler bıraktı. Umarım siz severek izlemiş ve beğenmişsinizdir diyor, yayına son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Gençlik, Drama

Yönetmen: Kim Ga-Ram

Senaryo: Jung Won

Yapımcı: Netflix

IMDb Puanı: 7,5

Bölüm Sayısı: 10

Gösterim Yılı: 2021

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Nevertheless Fragmanları

Nevertheless 1. Fragman

Nevertheless 2. Fragman

Nevertheless 3. Fragman

Nevertheless 4. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] izlediğim ilk dizisiydi sanırım. Yani başrol olarak oynadığı ilk diziydi. Sonrasında Nevertheless dizisini izledim. Nereden nereye gibi oldum. Sanki iki kişi de gerçekten ayrı gibiydi. Sadece […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir