My Name - My Name kore dizisi
Kore Dizileri

My Name

My Name dizisi ile merhaba! Bu diziyi yazmakta çok geciktim. Son zamanlarda en iyi Kore dizi listesi yapmak istiyorum. My Name dizisi de bunlardan bir tanesi olacak. Çünkü daha önce İzlenmesi Gereken Kore Dizileri Listesi diye bir yazı yazmıştım. Orada en sevdiklerime yer verdim. İlk Kore dizilerine başladığımda en sevdiklerim onlardı. Ama zamanla o kadar çok dizi izledim ki değişimler oldu. Hepsini hala çok seviyorum ama ilk 10 çok karıştı. 😀 Neyse My Name konumuza geri dönelim. Dünyanın en güzel kadın aksiyon dizilerinden biriydi. Kadınların başrol olduğu aksiyon film ve diziler bence muazzam. Genel olarak bir kadın olarak bu konulu diziler benim ilgilimi daha çok çekiyor. Dövüşen kadın olmaz mı çok da güzel olmuş. Kısaca konusundan bahsedip detaylara geçmek istiyorum.

My Name Konusu

My Name konusu, babasını kötü bir şekilde kaybetmiş genç bir kızın hayat hikayesidir. Organize suç örgütleri ile bağlantılı bir cinayette babasını kaybeder. Yaşadığı bu korkunç anı yüzünden de hayatı bambaşka bir hal alır. Kendini geliştirip ve eğitip güçlü bir kadın olmak ister.

My Name - My Name aksiyon dizisi
My Name – Yoon Ji-Woo (Han So-Hee)

Yoon Ji-Woo karakterini Han So Hee canlandırmaktadır. Yoon Ji-Woo, genç yaşında babasını korkunç bir cinayette kaybeder. Buna tanıklık etmiş olması ile de büyük bir travmayla başbaşa kalır. Babasının cinayetinin intikamını almak için elinden geleni yapmaya başlar. Yoon Ji-Woo, organize suç çetesine katılır ve babasının intikamını almak ister. 

Yoon Ji-Woo, çok kararlı ve güçlü bir kadındır. Dövüş teknikleri konusunda da oldukça yetenekli olması ile kendini geliştirmektedir. Katıldığı suç örgütünde tek kadın olarak çok zor zamanlar yaşasa da hiçbir zaman pes etmez. Babasının böyle korkunç bir şekilde kaybetmiş olmak onun içinde büyük bir intikam ateşi oluşturmuştur. Bununla beraber korkusuz ve güçlü olmaktan vazgeçmez.

My Name - My Name Jeon Pil-Do
My Name – Jeon Pil-Do (Ahn Bo-Hyun)

Jeon Pil-Do karakterini Ahn Bo-Hyun canlandırmaktadır. Dedektif olarak çalışmakta olup, birimi uyuşturucudur. Uyuşturucu çetelerini çökertmek üzerine çalışmalar yapar. Hedefi ise Yoon Ji-Woo’nun içinde olduğu örgüttür. Yoon Ji-Woo ile beraber çeteyi çökertmek için çalışırlar.

My Name - My Name dizi puanı
My Name – Park Hee-Soon (Choi Moo-Jin)

Park Hee-Soon karakterini Choi Moo-Jin canlandırmaktadır. Park Hee-Soon uyuşturucu çetesi olan Dongcheonpa’nın lideridir. Park Hee-Soon bir gün Yoon Ji-Woo ile tanışmak zorunda kalır. Onu yanına alarak hem eğitmek hem de ona intikam için fırsat vermek ister. Çetenin lideri olduğu için de ona biraz da baba gibi yaklaşır. Ama Yoon Ji-Woo’nun hedefi ve intikam için yapması gerekenler farklıdır. 

My Name Yorumları

My Name dizisi konusundan da anlaşılacağı üzere tam bir aksiyon seyiri sunuyor. Her sahnede etkilendim diyebilirim. Kore yapımı aksiyon dizileri gerçekten iyi çekiliyor. Büyük emek ve gayret var. Eski yapım olsa bile aksiyon filmlerinde oldukça iyiler. Çekim kalitesi olsun, konusu olsun, bol aksiyonu olsun hepsi çok güzeldi. 

Han So-Hee’nin izlediğim ilk dizisiydi sanırım. Yani başrol olarak oynadığı ilk diziydi. Sonrasında Nevertheless dizisini izledim. Nereden nereye gibi oldum. Sanki iki kişi de gerçekten ayrı gibiydi. Sadece tipleri benziyor. Tabi bu oyuncu için oldukça iyi bir performans. Aksiyon dizisinde yer alıp böyle bir performans sergilemesi beni çok etkiledi. Bir de gerçekten seyirciye duyguyu kolayca akratabildi. Dram sahnelerinde de bunu fazlasıyla gördüm. 

My Name - My Name dizi konusu

Babasını kötü bir şekilde kaybetmiş ve intikamla kafayı bir tık kırmış kadın rolü inanılmazdı. Aslında konusunda bahsetmediğim bir detay olan polislik durumu var. Şimdi belki spoiler olur diye orada geçirmek istemedim. Sonradan polislik durumu ortaya çıkıyor. O yüzden izlemeyenlerin orada farketmesi çok daha etkili olacaktır. 

Senaryo muazzamdı. Detaylar çok hoşuma gitti. İntikam dizilerini de seviyorum galiba. The Glory dizisi de benim için öyleydi. Onda aksiyon yok ama senaryosu muhteşemdi. My Name dizisi de farkında olmadan sizi içine çekiyor gibi. Ben netflix üzerinden izledim. Bölüm sayısı 8, o yüzden ne oldu anlamadan bitiyor. Çok akışta ve güzel bir konusu var. 

My Name - My Name Yoon Ji-Woo

Bölüm sayısı 8 olunca dedim acaba ikinci kısım gelebilir mi? Ama final bölümünde öyle bir info almadım. Olabilir de olmayabilir de şeklinde bir son vermişlerdi. Bu arada dizi netflix üzerinden yayınlandı ve herkes çok beğendi. Dünya genelinde çok izlenen Kore dizileri arasında yerine aldı. Squid Game kadar popüler olmadı ama yine de ismi baya duyuldu. Squid Game demişken dipnot vermek isterim. Ben onu yazmadım ve yazmayı da düşünmüyorum. Böyle herkesin bildiği bir dizi olduğu için çok ilgimi çekmedi açıkçası. Diziyi izledim ama içimden yazmak gelmedi, hala da gelmiyor. 

My Name - My Name Park Hee-Soon

Sonuç olarak My Name 10 üzerinden 10 puan verilecek bir diziydi. Öyle romantik bir şey beklemeyin. Bazı romantik sahneler var ama asıl konu daha dikkat çekici olduğu için önemsiz kalıyor. Bir de dizi de en sevdiğim karakter kesinlikle Choi Moo-Jin oynadığı oldu. Choi Moo-Jin gerçekten çok karizmatik ve tam bir mafya babası halinde karşımıza çıktı. Rol acayip yakışmış ve böyle iyi olduğunu da düşündüren sahneler çok hoşuma gitti. Böyle kötülükler yapıyor, suç örgütü var, insanları öldürüyor ama iyi biri düşüncesi tabi ki oldu. Sert olması gereken her alanda sert ama iyi olduğunda da iyi bir adam gibi olması hoştu. 

My Name - My Name aksiyon

Diziyi daha ne kadar övebilirim bilmiyorum. Gerçekten aksiyon temalı dizileri seviyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum. İlgisini çekmeyenlerin bile izleyebileceği bir konusu var. Bölümleri kısa olması sayesinde de başlamasıyla bitirmesi bir oluyor. Bu diziyi bu kadar geç yazdığım için önce kendimden sonra da sizden özür dilerim. 2 yıldan fazla zaman oldu izleyeli ama bakın etkisi hala devam ediyor. Keşke hiç izlememiş olsaydım da bir kere daha o keyfi yaşasaydım. Daha fazla My Name dizisi hakkında söyleyeceklerim yok. Fazlaca övdüğüm yeterli olmuştur. Umarım siz de benim gibi keyifle izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Aksiyon, Suç

Yönetmen: Kim Jin-Min

Senarist: Kim Ba-Da

Yapım Şirketi: Studio Santa Claus

Yayıncı: Netflix

imdb: 8,9

Bölüm Sayısı: 8

Gösterim Yılı: 2021

Dili: Korece

Ülke: Güney Kore

My Name Fragmanları

My Name 1. Fragman

My Name 2. Fragman

My Name 3. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir