My Mad Fat Diary

Güzel bir İngiliz dizisi… Bu diziyi çok severek izlemiştim. Biraz eski bir dizi. 2013 de yayına girdi, 2015 de finali oldu. 3 sezonluk kısa bir dizi. Ben erken bittiği için çok üzülmüştüm.Hala arada açıp izlediğim oluyor. Komik, eğlenceli bir dizi. Klasik gençlik dizileri gibi değil. Bir farkı net olarak var. Problemleri olan bir genç kızın, nasıl sosyal çevre edindiğini konu alıyor. İzlerken herkes illa kendine bir ders çıkarabilir bu dizide. Ben izlerken “aaa bazen bana da böyle oluyor” dediğim olmuştu. Tabi dizi oyuncularını da ben çok sevdim. Özellikle Nico Mirallegro… Dizide çalan şarkılar da çok güzel. Hala oradan duyup dinlediğim şarkılarım var.

My Mad Fat Diary gif ile ilgili görsel sonucu

Konusuna gelecek olursak, dediğim gibi bir gençlik dizisi. Dizi 1996 yılında yaşayan bir genç kızın hikayesini anlatıyor. Kısa bir süre klinikte kalan Rae, klinikten ayrıldıktan sonra hayatına tekrar nasıl adapte olduğunu izleyeceksiniz. Dizi zaten klinikten çıkmasıyla birlikte başlıyor. Tedavisi tamamen bitmiyor ve terapi almaya devam ediyor. Terapistinin ona önerisiyle bir günlük yazmaya başlıyor. Bu günlük sayesinde kendini toparlayacağına inanıyor. Rae kilolu ve öz güveni az olan bir genç kız. Kilosundan dolayı çekinceleri oluyor. Ama bu onun eğlenmesine ya da arkadaş edinmesine engel olmuyor. Rae klinikten çıktıktan sonra eski arkadaşı Chloe ile karşılaşıyor. Daha sonra Chloe onu arkadaş ortamına sokuyor. Rae bu sayede farklı bir arkadaş ortamı kuruyor ve ortamda popüler olmaya başlıyor. Arkadaşlarıyla arasında geçen ilişkiler, tedavi süreci, ailesiyle alakalı problemleri izleyeceksiniz. En önemlisi öz güven problemi olduğu için aşk hayatında da problemler yaşar. Bu problemlerinin üstesinden nasıl geldiğini izleyeceksiniz.

Kendini diğer insanlardan farklı gören Rae, elbette ki normal bir insan olacak. Dediğim gibi ben çok sevdim, çok eğlendim izlerken. Hele o günlüğüne yazdıkları gerçekten komik. Eğer farklı bir dizi arıyorsanız bu iyi bir seçenek. Yıldızlı önerim olsun. Umarım severek izlersiniz…

My Mad Fat Diary gif ile ilgili görsel sonucu

Bunu koymazsam olmazdı. Nico dizide tabi ki benim için en önemli detay olarak kalacak. İyi seyirler dilerim! 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.