My ID Is Gangnam Beauty - My ID Is Gangnam Beauty kore
Kore Dizileri

My ID Is Gangnam Beauty

Uzun bir tatilden sonra yine beraberiz! Fazla ara verdiğimin farkındayım ama maalesef dizi takip edemedim. Bu yüzden hızlı bir dönüş yaptım ve hemencecik My ID Is Gangnam Beauty dizisini bitirdim. Durum bilgilendirmesi yaptığıma göre artık konumuza geçebiliriz. Uzun süredir dizi izleyemiyordum. Özellikle Kore dizisi izleyemedim. İzlemeye başladığımda sanki uzun zamandır görüşmediğim bir arkadaşımla görüşmüşüm gibi hissettim. 🙂 Özlemişim doğrusu. Neyse çok uzatmadan dizinin konusundan bahsedip, yorumlarıma geçelim…

My ID Is Gangnam Beauty Konusu

Ä°lgili resim
Kang Mi-Rae

Kang Mi-Rae, üniversiteyi yeni kazanmış bir genç kızdır. Başarılı bir öğrenciliği olmuştur ve iyi bir üniversitede istediği bölüme girmiştir. Hayatı boyunca okullarında zorbalığa uğramıştır. İnsanların gözünde ve kendi gözünde çirkin bir kızdır. Uzun süre bunun yüzünden çok acı çeker ve estetik ameliyatı olmaya karar verir. Yüzünü tamamen değiştirir ve yeni bir hayata başlamak ister. Ne kadar tamamen değişmiş, güzelleşmiş olsa da kendine olan güveni hemen geri gelmez. Yapamadıklarını yapmayı ve sevilmeyi ister.

Do Kyung-Seok, başarılı ve yakışıklı bir öğrencidir. Üniversitede istediği bölüme yerleşmiştir. Hayatı boyunca yakışıklı olduğu için hep ilgi çekmiştir. Herkes tarafından tanınır ve hakkında konuşturan biridir. Ama Do Kyung-Seok bunların hiç birini umursamaz ve her zaman yalnız takılmayı seçer. Okulun ilk günü bölümde ki herkes ile tanışır ve beraber okulda zaman geçirirler. Orada Kang Mi-Rae ile karşılaşır. Başı sürekli belaya giren Kang Mi-Rae’ye yardımcı olur ve onu korumaya başlar ve eskiden aynı ortaokula gittikleri ortaya çıkar. İkisi de aynı bölümde okumaktadır. Daha sonra aralarında bir yakınlık başlar.

My ID Is Gangnam Beauty gif ile ilgili görsel sonucu
Do Kyung-Seok ve Kang Mi-Rae

Aslında kısaca konusunu söylemek gerekirse, kadınların güzellik uğrana çektiklerini ve insanların sürekli birbirini yargılamasından bahsediliyor. İzlerken herkes kendinden bir şeyler bulabilir. Gençlik dizilerini nedense ben hep sevdim. Bu dizi de gayet güzel bir diziydi. Verdiği mesajlar çok güzeldi. Karşı tarafa çok güzel bir duygu veriyor. Hem mutlu oluyorsunuz, hem de kendinizden bir şeyler bulup hüzünlenebiliyorsunuz.

My ID Is Gangnam Beauty Yorumları

Ä°lgili resim

Tabi dizide kötü bir kız karakterimizde mevcut. Ama onu anlatmak istemiyorum. Üstüme sinir gele gele izledim çünkü. O yüzden burada anlatıp sizi diziden soğutmayayım. Her dizide olduğu gibi burada da var. Ama merak etmeyin kolayca atlatabileceksiniz. Ayrıca dizi müzikleri de çok güzeldi. Benim favori şarkımı aşağıya bırakacağım. Aslında diziyle ilgili o kadar uzun uzun anlatabileceğim bir şey yok fark ettiğiniz üzere. Dizi çok güzel ilerliyor, sıkmıyor ve çerezlik bir dizi gibi de aynı zamanda. Ben başladım ve hemen bitti. Daha yeni final bölümü yayınlandı. O yüzden rahatınızla diziyi izleyebilirsiniz. Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar. Umarım yazımı severek okumuşsunuzdur diyor, yayına bir son veriyorum. Diğer dizi tanıtımlarında görüşmek üzere.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim dizi müzikleri;

George – Something

Junggigo – D-Day

Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Yönetmen: Choi Sung-Bum
Senarist: Gi Maeng-Gi (webtoon), Choi Soo-Young
Yayıncı: JTBC
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2018
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir