Monstar - Monstar kore dizisi
Kore Dizileri

Monstar

Tekrardan merhaba! Bir gençlik dizisi olan Monstar ile sizlerleyim. Bu ara baya gençlik dizisi ve filmi izledim. Filmleri de yazacağım. Nedendir bilinmez ben gençlik dizilerini seviyorum. Bu diziyi de öyle rastgele buldum ve başlama kararı aldım. Dizinin bölümleri az ama bölüm süreleri daha uzun. Daha detaylı yorumlamadan önce konusundan bahsedeceğim.

Monstar Konusu

monstar dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
Min Se-Yi ve Yoon Sul Chan

Yoon Sul Chan, ünlü bir idoldür. Yetenekli ve kendisinin farkında olan biridir. Biraz sinirli ve asabidir. Bir yıldız olmak kolay olmadığı için hayatından bazı sorunlar yaşar. Hakkında çıkan kötü haberler yüzünden tekrar okuduğu liseye dönmesi gerekir. Bu şekilde imajını düzeltebilir. Bu yüzden okuduğu okula geri döner. Ama onu orada bazı sürprizler beklemektedir.

monstar dizisi gif ile ilgili görsel sonucu
Yoon Sul Chan ve Min Se-Yi

Min Se-Yi, annesi ile beraber Yeni Zelanda’da yaşamaktadır. Ailevi bazı sorunları yüzünden tekrar Kore’ye döner ve teyzesi ile beraber yaşamaya başlar. Yetenekli bir genç kızdır. Gitar çalar ve şarkı söyler. Bir liseye transfer olur. Okulun ilk günü ülkenin ünlü yıldızı olan Yoon Sul-Chan ile karşılaşır ve olaylar gelişir. Daha sonra ikisi aynı sınıfta okumaya başlar. Okulun bir yarışması için müzik grubu kurmaları gerekir. Onları zorlamada olsa kurarlar ve 7 kişilik bir grupları olur.

Tabi daha sonra bu 7 kişi arkadaş olurlar ve hayatlarında ki sorunlarını, hayallerini ve dostluklarını izleyeceksiniz. Konusu kısaca bu lisede ki öğrencilerin yaşadıklarını konu alıyor. Tabi aşk yok mu diyorsanız tabi ki var. Ama asıl konu aslında bence onların hayatlarına nasıl tutundukları. Zorluklarla karşılaşsalar bile müzik ile birbirlerine nasıl destek olduklarını göreceksiniz.

monstar dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Monstar Yorumları

Başrol olan kızı çok severim. İlk defa Rich Man‘de izlemiştim. Orada çok sevmiştim. Bu dizide oynadığını görünce de çok sevindim. Dizi eski olmasına rağmen hiç değişmemiş. Dizide sevdiğim bir diğer şey ise ben eski dizileri sevmiyorum. Eğer beni takip ediyorsanız bunu biliyorsunuzdur. Bu eski tarz kıyafetler, erkeklerde uzun, kadınlarda kısa saçlar falan. Hiç benlik değil. İzlerken sinir oluyorum nedense. Göze hitap etmiyor bence. Ama bu dizide onu hiç hissetmedim. Belki de çok eski olmamasından kaynaklı bilmiyorum.

monstar dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca dizi de her söyledikleri şarkı çok güzeldi. Dinledikçe keşke Korece bilsem dedim. Gerçi izleye izleye, dinleye dinleye aşina olduk artık. Tabi şimdi doğru söylemek gerekirse dizi öyle çok süperdi kesin izleyin falan diyemem. Standart bir gençlik dizisi. Hatta fazla standart. Çerezlik gidecek bir dizi. Öyle büyük şeyler beklemeyin. Canınız sıkılıyorsa, gençlik dizilerini seviyorsanız izleyebilirsiniz. Ama tabi bu diziden bin kat daha güzel gençlik dizileri var. Benim için çerezlik, kısa ve öz bir dizi oldu. Sevdim ama bayılmadım. Kararı size bırakıyorum. Daha fazla uzatmadan yazıma bir son veriyorum. Umarım yayını severek okumuşsunuzdur.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Müzikal, Gençlik, Romantik
Yönetmen: Kim Wo-Seok
Yapımcı: Mnet
Bölüm sayısı: 12
Yapım Yılı: 2013
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir