Meteor Garden

meteor garden ile ilgili görsel sonucu

Benim için bir ilk olan bu diziyi sizinle paylaşmazsam olmazdı. Yayına girdiğinden itibaren her yerde görmeye başladığım bir dizi oldu. Baya popüler bir dizi haline geldi. Şöyle ki Kore versiyonunu izlediğim için beni pek çekmedi. Biliyorum Boys Over Flowers fazlasıyla tutulmuş bir dizi. Ama ben sevmemiştim. İzlememek olmaz denildiği için izledim. İlerleterek olsada izledim. Şöyle aslında gençlik dizilerini izlemeyi seviyorum. Ama dizi eski olduğundan beni pek çekmemişti. Neyse şimdi uzatmadan dizinin konusundan bahsedip sonra detaylı yorumumu yapacağım.

meteor garden ile ilgili görsel sonucu
Hua Ze Lei – Xi Men – Dao Ming Si – Mei Zuo

F4 grubu olan bilinen bir grup erkek arkadaşın başına gelen olayları konu alıyor. Bu dörtlünün her biri tanınan ailelerin çocuklarıdır. Hepsi başka alanlarda başarılılardır. Ülkenin en iyi üniversitelerinden birinde okumaktadırlar. Onlara kimse bulaşamaz ve onlarla yarışamaz.

Ä°lgili resim
Shan Cai

Shan Cai, yetenekli bir genç kızdır. İstediği okulu ve bölümü kazanmıştır. Ailesiyle beraber yaşamaktadır. Mutlu bir aile içerisinde büyümüştür. Ailesinin durumu çok iyi değildir. Yakın arkadaşlarıyla beraber aynı okula gideceği için çok mutludur. Okulun ilk günü başına bazı olaylar gelir ve bu olaylar sayesinde F4 ile karşılaşır. Tabi daha sonra sürekli karşılaşmaya başlarlar.

meteor garden gif ile ilgili görsel sonucu
Shan Cai ve Dao Ming Si

Kore versiyonundan da bileceğiniz üzere kızımız asi gençlerimize kafa tutar. Bu şekilde dikkatleri üzerine toplar. Daha sonra en çok kavga ettiği insanla birbirlerine aşık olurlar. Yani Shan Cai ve Dao Ming Si zamanla yakınlaşırlar. Tabi fakir kız zengin erkek klasiklerini de içinde bulunduruyor. Zaten dizi uyarlama olduğu için konu aynı. Sadece olaylar daha değişik diğerlerine nazaran.

Ä°lgili resim

Yorumuma gelecek olursak, ben diziyi netflix üzerinden izledim. Baktım baya tutulmuş ben de izlemeye başladım. Bu izlediğim ilk Çin dizisi oldu benim için. Evet Kore dizilerine alıştım ve seviyorum. Korece de beni izlerken yormuyor ki zaten fazlasıyla alıştım ve hoşuma gitmeye başladı. Ama sanki Çince diline bir türlü alışamayacakmışım gibi geliyor. Nedensiz beni yoruyor izlerken. Alışık olmadığım için belki de. Ama dizinin bütün bölümlerini güzelce severek izledim. Beni rahatsız eden pek bir şey olmadı. İlk olarak söyleyebileceğim şey dil konusu olur. Aynı zamanda yeni bir dizi olduğu için de severek izledim. Eski bir dizi olsaydı zaten başlamazdım bile. Boys Over Flowers  ile kıyaslayacak olursak kesinlikle bu diziyi seçerim. Çünkü ben gerçekten hiç sevmemiştim  Boys Over Flowers dizisini. Oyunculukları vesaire kötüydü bence.

Ä°lgili resim

Dizi müzikleri falan da çok hoşuma gitti. Oyunculuk olarak da iyiydi. Özellikle Dao Ming Si karakterini baya sevdim. Bu arada bu yakışıklı dörtlünün giydiği kıyafetlere bayıldım. Bilmiyorum bazen nedense sadece kıyafetlerini izlerken buldum kendimi. Kızımızı biraz daha güzel giydirselerdi daha iyi olurdu. Ama tam karakterine uygundu o ayrı. Bölüm sayısı olarak biraz fazla geldi bana. Çünkü son 10 bölüm gerçekten sıktı. Bir ayrıl bir barış kısmı baya sıkıyor. Artık bitmeyecek mi derken dizi final yaptı. Final güzeldi. Ama dediğim gibi fazla uzatılmış geldi bana.

meteor garden gif ile ilgili görsel sonucu

Çok uzattım biliyorum. Toplayacak olursak bence dizi efsane değildi ama güzeldi. Yani can sıkıntısında iyi gidiyor. Pek bir esprisi yok. Tabi bu benim fikrim. Eğlenceliydi. Gençlik dizilerini genel olarak seviyorum ben. Fazla bir olayı da olmuyor. Ben yayındayken izlemiştim. Aslında bitireli oldu baya. Diziye ön yargılı başlamış olsamda diziyi beğendim. Umarım sizler de severek izlersiniz ve beğenirsiniz diyor yazıma bir son veriyorum. Bu uzun yayını sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Gençlik, Romantik, Komedi
Senarist: Sharon Mao
Yönetmen: Lin Helong
Uyarlama: Hana Yori Dango-Yoko Kamio (Japonya)
Yayın: Hunan TV – Netflix
Bölüm sayısı: 49
Bölüm süresi: 45 dk
Yapım yılı: 2018
Ülke: Çin
Dil: Çince

5 Responses

 1. Dizi güzeldi fakat finali hiç beğenmedim. daha güzel bir final beklerdim..

 2. Boys Over Flowers sevmeyen sadece ben değilmişim çok sevindim izlediğim en itici Kore dizisiydi fakirlerin bu kadar görgüsüz gösterilmesi hiç hoşuma gitmedi Ayrıca ağzında yemek varken konuşmaları piliçler dökülürken sağa sola saçılır ken iğrenç sahneler dizi 4 kere bıraktım sonunda pes etmek zorunda kaldım her seferinde ayrı bir konuya takıldım fakirlerin o kadar aptal olmayacağını düşünüyorum Bence daha gerçekçiler şımarmaya ve saçmalıklara zamanları olmaz.Dizinin ilk sıralarda yer alması anlamsız

 3. Önce Bof u izledim diziyi beğendim ama korede fakir olanlar görgüsüz gösterilmiş.
  Meteor garden ı uyarlama olmasına rağmen cok beğendim hem daha günümüze yakın hem oyuncuları karakterleri tam yansıtmış.
  Çin dizilerine ön yargım vardı.Son buldu.

 4. Kore versiyonundaki başrol kıza pek ısınamamıştım.Bana sinir bozucu gelmişti.
  Ama Meteor Gardendaki başrol oyuncusu kızın oyunculuğunu daha çok sevdim.Role daha çok yakıştırdım.Pirinçleri döke saça yemiyor en azından ve daha sıcak kanlı

  1. Ben de Kore versiyonunu çok izleyememiştim. Hatta ileri sardığım dizilerden biriydi. Oldukça popüler olması nedeni ile başladığım bir diziydi. Nedense eski diziler ben de aynı etkiyi yaratmadı. Ama dizilerin sevenleri baya fazla olduğu için izlemiştim. Güzel yorumun için teşekkür ederim. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.