Memories of the Alhambra - Memories of the Alhambra konusu
Kore Dizileri

Memories of the Alhambra

Uzun bir aradan sonra, güzel bir dizi ile sizlerleyim! 🙂 Memories of the Alhambra ilk fragmanlarını izledim ve güzel bir şey geliyor dedim. Yayına girdiği gibi izlemeye başladım. Şimdi öncelikle Hyun Bin için söyleyeceklerim var. Herkesin bu adama bayıldığının farkındayım. Ama o herkesin sevdiği ve benim sevemediğim eski dizilerinden dolayı Hyun Bin konusunda hep yorumsuz kaldım. Bu dizi sayesinde artık Hyun Bin’i seviyorum. Diğer dizilerde de oyunculuğu bir harikaydı ona lafım yok. Fakat eski dizi izlemeyi sevmiyorum. İzlediğimde de bende bir etki bırakmıyorlar. Neyse çok uzattım, dizinin konusundan bahsedip, yorumlara geçelim.

Memories of the Alhambra Konusu

Memories of the Alhambra gif ile ilgili görsel sonucu
Jin-Woo

Jin-Woo, bir oyun şirketinin sahibidir. Yıllarca çalışıp arkadaşları ile beraber bir şirket kurmuştur. Oyunları alıp piyasaya sürmekle ilgilenmektedir. Bir gece telefonu çalar ve tanımadığı bir gencin ona oyun satmak istediğini öğrenir. Jin-Woo’nu, İspanya’nın Granada şehrine çağırır. Bu teklifle Jin-Woo, gecenin bir yarısı yola çıkar ve orada onu ne beklediğinden habersiz bir şekilde gider.

Hee-Joo, Granada’da yaşayan genç bir kadındır. Ailesi ile beraber bir pansiyon işletmektedir. Annesi ve babasını kaybetmiştir. Kardeşleri ve anneannesi ile beraber yaşamaktadır. Durumları çok iyi olmadığı için okulu bırakıp çalışmaya başlamıştır. Ailesinin geçimini karşılamak ve babasından kalan borçları ödemek için fazlasıyla çalışmaktadır. Pansiyonları Kore’den gelen turistler içindir. Bir gece kapı çalar ve Jin-Woo gelir.

Memories of the Alhambra gif ile ilgili görsel sonucu

Jin-Woo, Granada’ya gittikten sonra oyunu oynamaya başlar. Bu sırada oyunu yapan genç ortadan kaybolmuştur. Onu beklerken oyunda seviye atlamaya çalışmaktadır. Oyun, göze takılan bir lens ile oynanmaktadır. Lensi taktıktan sonra oyuna giriş yapılır ve oyunun verdiği komutlarla seviye atlanılır. Karşısına çıkanları öldürerek seviyesini yükseltemeye çalışan Jin-Woo, oyunu satın almak için genci bulmak ister. Daha sonra gencin kim olduğunu araştırmaya başlar. Oyunu yapan Sae-Joo, Hee-Joo’nun kardeşi olduğunu öğrenir. Hee-Joo ile bir anlaşma yapar ve bir şekilde oyunu satın almak ister. Sonrası tahmin ettiğiniz gibi Hee-Joo ve Jin-Woo arasında bir yakınlaşma başlar.

Memories of the Alhambra gif ile ilgili görsel sonucu

Memories of the Alhambra Yorumları

Şimdi şöyle söyleyeyim, dizinin konusu baya iyiydi. Kötü söyleyecek pek bir şey bulamıyorum. Hyun Bin’i gerçekten hayranlıkla izledim. Böyle aksiyon sahneleri falan gayet iyiydi. Park Shin-Hye’ni de sevdim, rol ona yakışmıştı. Diğer oyuncular da baya iyiydi. Özellikle Hyun Bin’in yardımcısını çok sevdim. İzlerken hem biraz geriliyorsunuz hem de hoşunuza gidiyor. Oyunu oynamak isterdim doğrusu. Neyse ben diziyi baya sevdim. Dizi müzikleri de çok güzeldi. Aşağıya en sevdiklerimi koyacağım, oradan dinleyebilirsiniz.

Memories of the Alhambra gif ile ilgili görsel sonucu

Romantik sahneleri de gayet iyiydi. Öyle bayık romantik dizilerden değildi. Bu yüzden diziyi daha çok sevdim. Sadece tek kötü söyleyeceğim şey finali hakkında olacak. Gerçekten böyle bir final yakışmadı bu diziye. Acaba 2. sezonu da mı çekmeyi düşünüyorlar bilmiyorum. Çünkü çok boş bir final bölümüydü. Ucu açık bir bölümdü. Dilerim çekerler 2. sezonu çünkü ben gerçekten bu final bölümüyle tatmin olmadım. Bir de ben uzun uzun izlemek istiyorum. Son 2 dakikaya veriyorlar final kısmını hiç bir şey anlamıyor insan. Sonuçta o kadar beklemişiz, izlemişiz bir emek vermişiz. Ama ne olursa olsun dizi güzeldi. 2. sezonunu çekerlerse konusunu biraz değiştirmeleri gerekecek, aynı konu ile devam ederlerse saçma olur. Tabi hiç zannetmiyorum çekilsin de, bir umuttur yaşamak. 🙂

Memories of the Alhambra gif ile ilgili görsel sonucu

Bu arada efektler falan da baya kaliteliydi. Öyle yapay durmuyordu. Gerçi Hyun Bin’i izlemek bile yetiyor. Diziyi izledikçe keşke böyle bir oyun gerçekten olsaydı diyorsunuz. Tabi o kötü olaylar dışında. Neyse spoiler vermeyeyim. 🙂 Dizi ile alakalı başka diyecek bir şeyim kalmadı. Biliyorum biraz uzattım, daha fazla uzatmadan yazımı bitiriyorum. Bu arada yayın biraz kopuk olmuş olabilirim. Bunun için kusura bakmayın. Uzun zamandır dizi izleyemiyorum ve yazmıyorum. Biraz burayı boşladım. Ama tekrar eski formuma döneceğim, merak etmeyin. Yayını sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Umarım sizde benim gibi diziyi severek izlersiniz diyor ve artık yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim şarkılar;

Loco & U Seungeun-Little Prince

Ailee-Is You

Tür: Romantik, Fantastik, Gizem
Yönetmen: Ahn Gil-Ho
Senarist: Song Jae-Jung
Yayıncı: tvN, Netflix
Bölüm Sayısı: 16
imdb: 8.1
Yapım Yılı: 2018 – 2019
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

4 Yorumlar

 1. Şifanur says:

  Uzunn aradan sonra hoşgeldin :)) ben de bu diziyi yeni bitirdim sayfana yeni birşey yazmışmısın diye kontrol ederken gördüm. Senin gibi diziyi sevdim yine senin gibi finali sevmedim:D çoğu kişi aynı fikirdeydi final çok açık bitti ve 2.sezon gelecek hissi vardı. Hyun bin için genelde nötrümdür ama bu rolüyle pozitif etki yarattı bende. Kimse Park Shin Hye’yi sevmez ama ben kendisini severim bu rolünü de beğendim.Umarım 2. sezon çekilir kendilerini çift olarak yeniden görürüz. Yeni dizi yorumlarını bekliyorum.
  Kendine iyi bak,görüşmek üzere! :))

  1. dizigunlugum says:

   Hoşbuldum 🙂 dizi genel olarak aynı etkiyi bırakmış hepimizde demek ki, Park Shin Hye’yi ben de pek sevmem. Oyunculuğu iyi ama ısınamıyorum bir türlü, burda ikisini de sevdim. Hyun Bin izlenesiydi gerçekten 🙂 Neyse ben yeterince konuştum diziyle alakalı, yorum için çok teşekkür ederim. Diğer dizilerde görüşmek üzere! 🙂

 2. […] bir dizi izlemeye ihtiyacımız vardır. İlk 10 listem içerisinde değil. Ama ilk 15’de var. Memories of the Alhambra dizisinden sonra çok iyi bir geçiş oldu. Konu olarak farklılar ama benzer yanları var. […]

 3. Hyun Bin ve Park Shin Ye bu dizi de ikisi de çok iyiydi, Hyun Bin hayranlığım resmen katlandı, bu dizi
  bence Park Shin Ye’nin en iyi oynadığı diziydi, Dizi çok heyecanlı ve sürükleyici, müzikler efektler herşey çok iyiydi, ben bu diziyi acaba neden bu kadar geç izlemişim diye düşünmekten kendimi alamadım,lütfen izleyin, seveceksiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir