Mavi Geceye Not

4235929-cool-background

Bu gece önemli bir gece. Her gecem, her günüm gibi.

Yalnız olmaktan korkanları anlamıyorum. Bence herkes bir bakıma yalnız. Yanınızda biri olsa da, olmasa da… Hep söylediğim bir şey vardır “kimse beynimin içine giremez, o yüzden ne olursa olsun yalnızım”. Sonra üstünde düşündüm sözlerimin. Evet beynimin içine kimse giremez ve düşüncelerimi anlayamaz. Sadece kendimi nasıl gösteriyorsam insanlara, onların gözlerinde o kadarım. Ama aslında dahası var, hepimizde… Dahasını keşfeden insanı bulmak gerek ki yalnızlığın bitsin. Ama herkese denk gelen bir şey mi?

Sürekli izlediğim o dizilerde ki, filmlerde ki aşklardan yaşayabilir miyiz? İzleyip özendiğimiz, istediğimiz, beğendiğimiz aşklara kavuşabilir miyiz? Bence aşk o kadar güzel ki… Güzelliğinin en büyük örneği aşkı kime sorsan farklı bir şey duymak. İşte sanırım tam o nokta aşk oluyor. Herkesin aşkı kendine güzel. Herkesin aşkı sadece bu koca evrende bir tane. Ondan başka bir aşk daha yok. Peki bizler o aşklarımızın farkında mıyız? Bu kadar özel şeylerin farkına varabiliyor muyuz? Ben cevabı vereyim -hayır!…

Annem bir gün demişti ki “Eski aşklar yok, aşk denen şey kıvılcımdır. Eski aşkların bu kadar efsanevi olmalarının nedeni ise sürekli aşklarını körüklemeleridir.” Düşünün hangi efsanevi aşık kavuşabilmiş? Kavuşamadıkça körüklenen aşklarıyla efsane olmuşlar. Acı çektikçe körüklenmiş. Peki aşkı tek körükleyen şey acı mı?

Herkesin tanımı farklı, herkesin duyduğu tat farklı. Tabi aşk denildi mi akla sadece kadın ve erkek gelmesi de yanlış. Bir insan her şeye aşık olabilir. Bir çöpe bile…

Peki yalnızlığın tanımı nedir? Aşkı soranlar neden yalnızlığı sormuyor? Yalnızlık bence böyle bir gecede kocaman bir kalabalığa bıraktığın yazıdır. Yalnızlık, suratına esen o hafif rüzgardır. Yalnızlık, kimsenin seni görmediğini düşünüp aslında gözlerin sende olmasıdır. Yalnız olmaktan korkmayın, korkmayalım. Çünkü hiç birimiz aslında yalnız değiliz.

Umarım hepimiz istediğimiz hayatları yaşarız. Umarım beynimize giren o kişiyi bulabiliriz. Eğer bulduysanız da onu asla kaybetmeyin. Bu hayatta onu yakalamak çok zor. Herkesin başına gelmeyen bir durum. Mucize… Mucizenizi koruyun.

Beyninize giren kalbinize de girmiş demektir. Aşk kalpte başlayıp beyinde devam eder derler. İlk kalp titrer. O titremeyi kaybetmeyin. Ona her baktığınızda kalbiniz titresin. Ne kadar şanslı olduğunuzu unutmayın.

Yine yeniden umarım mucizeyi buluruz. Sonsuz mucizeler sizinle olsun… 🙂

CG-

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.