Masum

masum ile ilgili görsel sonucu

Türk dizi tarihinde izlediğim en iyi dizilerden biriydi. Uzatılmadan sade bir şekilde çekilmiş bir dizi olması bence en büyük artısı. Umarım internet dizilerinin devamlılığı olur. Çünkü maalesef ülkemizde televizyonda yayınlanan dizilerin sezon sayısı fazla ve bölüm süreleri de uzun olduğu için senaryo saçma bir hal alıyor.

İnternet dizilerine de Masum ile bir giriş yaptık. Senaryosu ve oyuncu kadrosu olarak sağlam bir dizi. Zaten izlerken de anlayacaksınız. Belki televizyonda yayınlanmaya başlasa bu kadar ilgimi çekmezdi. Çünkü mini bir dizi olduğu için senaryo hızlı akıyor. Zaten böyle güzel bir oyuncu kadrosu yer aldığı için izlememe gibi bir ihtimalim yoktu.

masum dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Dizinin konusundan bahsedecek olursam; bir olayın nasıl çözümlendiğini izleyeceksiniz. Yusuf, cinayet şubede çalışan bir polistir. Amirinden aldığı yarım kalan bir cinayet dosyasını açar. Ama bu cinayet dosyasında ki şüpheliler onun yakından tanıdığı bir ailedir. Aile reisi olan Cevdet emekli komiserdir. Yusuf’u yetiştiren kişidir. Cevdet komiserin iki oğlu vardır. Taner ve Tarık. Taner, Yusuf’un çocukken en yakın arkadaşıdır. Yani Yusuf’u zor bir dava beklemektedir. Dizide bu ailenin içinde geçen bütün gizli şeyler ortaya çıkar ve suçlular bulunur.

Akıcı bir senaryosu var. Konuya ilk bölümden anında adapte olabiliyorsunuz. Severek, sıkılmadan izledim. Bölüm süreleri de normal dizilere nazaran daha kısa. Uzun zamandır Türk dizileri izleyemediği için bu dizi bana çok iyi geldi. Ayrıca dizinin jenerik müziğini kesinlikle dinleyin. Selda Bağcan’dan katip arzuhalim şarkısını düzenlemişler. Yani sürekli dinliyorum diyebilirim. Bitirdikten sonra bence ikinci sezon gelebilir dedim. Ama yazılanlara göre sezonluk mini bir diziymiş. İkinci sezonu çekilmeyecekmiş. Ama çekilirse eğer net izlerim. Çünkü çok ucu açık bir finaldi bence. Devamı olabilir. umarım çekerler diyorum.

Ayrıca bunu belirtmeden edemeyeceğim Ali Atay’ı izlemeyi çok özlemişim. Leyla ile Mecnun takipçisi olarak ani bitişine çok üzülmüştüm. Uzun zamandır dizi yapmadığı için Ali Atay’ı izlemek çok hoşuma gitti. Böyle bir oyuncu kadrosu yok yani. 🙂

masum dizisi gif ile ilgili görsel sonucu

Diziyi blutv ‘den izleyebilirsiniz. İlk ay ücretsiz deneyebilirsiniz. İyi seyirler sevgili okur. 🙂

Oyuncu Karosu: Haluk Bilginer, Ali Atay, Okan Yalabık, Serkan Keskin, Nur Sürer, Tülin Özen, Bartu Küçükçağlayan, Mehmet Özgür, İrem Altuğ, Merve Ateş, Esra Kızıldoğan Uygur, Cem Zeynel Kılıç, Defne Halman.

Bölüm Sayısı: 8

Konusu: Drama, Polisiye, Suç

Bölüm Süresi: 54 dakika

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.