Lucky Romance - Lucky Romance kore dizisi
Kore Dizileri

Lucky Romance

Güzel bir romantik komedi ile sizler ile beraberim. Lucky Romance dizisini bir türlü izleyememiştim. Yayında ki dizileri beklerken bari bu diziyi izleyeyim diyerek başladım. Sırf can sıkıntısından başladığı bir diziydi. Ama gel gör ki diziyi severek izledim. Yani beklentim nedense düşüktü. Çünkü ben Hwang Jung Eum’u Kill me Heal me‘den sonra başka bir dizi de izlemek istemedim. Nedenini inanın bilmiyorum. Sanırım Kill me Heal me etkisini bozmamak adına yaptığım bir şey oldu. Benim için her zaman birinci sırada olan bir dizi olduğu için belki de. Bir de diziyle alakalı gerçekten çok az bilgi edinebildim. O yüzden de izlediğim gibi sizinle paylaşmak istedim. Uzatmadan konusundan bahsedeceğim…

Lucky Romance Konusu

lucky Romance gif ile ilgili görsel sonucu
Sim Bo-Nui ve Je Soo-Ho

Sim Bo-Nui, batıl inançları olan, kendisinde kötü şans olduğuna inanan bir kadındır. O yüzden insanlarla arasında hep bir mesafe olur. Etrafında bulunan insanların başlarına kötü bir olay geldiğinde bunun sebebinin kendisi olduğunu düşünmektedir. Sürekli falcıya gider, muska yaptırır, kötü şeyler yaşanmaması için elinden geleni yapar. Tek başına yaşamaktadır. Ailesini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Kız kardeşi ile beraber yaşamaya devam ederken bir gün kardeşi de trafik kazası geçirir. İki yıldır komada olan kız kardeşinin uyanmasını beklemektedir. Tabi tüm bu kötü olayların onun yüzünden olduğunu düşünür.

İlgili resim
Je Soo-Ho

Je Soo-Ho, zekası ile ön planda olan bir adamdır. Çocukluğundan beri üstün zekasıyla çok şey başarmıştır. Ülke de ün salmış bir zekası vardır. Herkes onun bir dahi olduğunu bilir. Ünlü bir oyun şirketinin başında çalışmaktadır. Sert bir patrondur. İşlerin düzgün yapılmasından yanadır. Titizlikle çalışır. İnsanlarla iletişimi çok iyi değildir. O yüzden çok arkadaşı da yoktur. Bir gün Sim Bo-Nui ile tesadüfler sonucu karşılaşırlar. Tanışmaları pek iyi bir durumda olmaz. Daha sonra falcıya giden Sim Bo-Nui kardeşini kurtarmak için ne yapması gerektiğini sorar. Falcı ona kaplan yılında doğan bir adamla bir gece beraber olması gerektiğini söyler. Ancak bu şekilde kardeşini uyandırabilirsin der. Buna inanan Sim Bo-Nui kaplanını aramaya başlar ve tesadüftür ki Je Soo-Ho bir kaplandır. Bu sebeple onunla yakınlaşmaya çalışır.

lucky Romance gif ile ilgili görsel sonucu
Garry

Garry, ünlü bir tenis oyuncusudur. Dünya turnuvalarında birinciliği vardır. Çocukken Kore’den ayrılıp Kanada’da yaşamaya başlamıştır. Yıllar sonra Kore’ye döner ve eskiden oturdukları eve gider. Evin önünde biri ile karşılaşır. Çocukken orada komşusu olan, çocukluk arkadaşı Sim Bo-Nui’dir. Daha sonra onun yan dairesinde ki evi tutar ve tekrar komşu olurlar.

Lucky Romance Yorumları

İlgili resim

Şimdi benim gördüğüm şeylerden bahsedelim biraz. Diziyi genel olarak sevdim. Bazı yerler beni sinir etmedi diyemem. Esas kızımızın bu batıl inanç durumu bana yeter artık etkisi yarattı gerçekten. Bazı yerleri çok saçma geldi. Bu kadar da olmaz dediğim yerler oldu. Ama iki gün içerisinde diziyi bitirdim. Yani bu demek oluyor ki diziyi sevdim. Gerçekten bir an da bitti dizi. Ne olduğunu anlamadan son bölüme gelmiştim. Klasik bir romantik komedi. Sadece bu batıl inanç konusundan biraz farklı bir hal almış. Onun dışında bir çok klişe içerisinde bulunuyor. Sonuç olarak dizi izleniyor. İzlemesem olur mu derseniz de, olur. Bir kayıp yaratacak bir dizi değil.

İlgili resim

Esas oğlanı gerçekten sevdim. Sevmeyeceğimi düşündüğümden başlamamıştım diziye. Bir de başta dediğim gibi Kill me Heal me etkisinden dolayı. Bu arada Lee Soo-Hyuk’u artık esas oğlan olduğu bir dizi de izlemek istiyorum. Hep ikinci erkek oluyor. Onun hep itici bir tipi olduğunu düşünürdüm. Hatta Sweet Stranger and Me dizisinde sırf afişte bana çok itici göründüğü için izlemeye başlamamıştım. Ama daha sonra izleyince çok sevdim. Bu dizide de sevdim. Artık onu başrol oyuncu olarak görmek isterim.

Esas oğlana gerçekten bayıldım. Mimikleri vesaire çok hoşuma gitti. Böyle bir karaktere dönüşeceğini başında gerçekten beklemezdim. Çok komikti. Başka biri oynasaydı izlemezdim büyük ihtimalle diziyi. Adam izletiyor anlayacağınız. Sonuca bağlayacak olursak, dizi kötü değildi. Ama çok iyi de değil. Standart bir romantik komedi dizisi bence. Eğer standart dizileri izlemeyi seviyorsanız iyi gidiyor. Ama yok ben içinde heyecan olsun, aksiyon olsun diyorsanız onları bu dizide bulamazsınız. Diziyle alakalı daha fazla söyleyebileceğim bir şey yok. Umarım yazımı beğenirsiniz diyor yazıma bir son veriyorum.

İyi seyirler diliyorum Sevgili Okur! 🙂

2016 – Güney Kore

Dram, Komedi, Romantik

60 Dakika

Kim Kyeong-hee

Hwang Jung-eum,  Lee Soo-hyuk,  Kim Sang Ho,  Ryu Jun-yeol,  Lee Cho-hee

Kim Dal-Nim,  Choi Yoon-Gyo

Mbc,  Kim Do Hoon

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Hwang Jung Eum’u çok seven ve oyunculuğunu çok başarılı bulan biri olarak sizin de Kill Me Heal Me sevdiğinizi öğrenmemle çok mutlu oldum. Bu dizide enlerim arasında yer almasa da severek izlediğim yapımlardan biri olmuştu. Yazınızı keyifle okudum. 🙂

    1. dizigunlugum says:

      teşekkür ederim, böyle yorumlar aldığımda çok mutlu oluyorum. ❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir