Love in the Moonlight - Love in the Moonlight konusu
Kore Dizileri

Love in the Moonlight

O zaman listeye bir tarihi dizi daha ekleyelim. Love in the Moonlight dizisini yeni bitirmedim. Açıkçası izledikten sonra yazasım gelmedi. O yüzden yazmanın en doğru karar olduğunu anladım. Şöyle ki ben bu diziyi Moon Lovers dizisinden hemen sonra izlemeye başladım. O yüzden beklentim yüksekti. Aynı zamanda yayınladıkları için çok kıyaslama yazısı var bu iki dizinin. Onları okuduktan sonra izlemeye karar verdim. Fakat beklentimi asla karşılamadı. Biraz ön yargılı yaklaşmıştım zaten. Ama bu sefer haklı çıktım. Hemen konusundan bahsedip detaylı yorumlarımdan bahsedeceğim.

Love in the Moonlight Konusu

İlgili resim
Hong Ra-On

Hong Ra-On, erkek kılığında yaşayan genç bir kızdır. Annesi çocukluğundan beri onu erkek gibi yetiştirmiştir ve kız olduğuna dair kimliğini saklamasını ister. Hep erkek gibi giyinir ve hayatına erkek olarak devam etmeye çalışır. Tabi bu durum onun için zamanla zorlaşmaya başlar. Borçlu olduğu tefeciler onu köle olarak satarlar. Bir an da kendini sarayda hadımların arasında bulur. Daha sonra sarayda bir hadım olarak kalır ve çalışmaya başlar. Ne kadar kaçmak istese de kaçamaz.

İlgili resim
Veliaht Prens Hyomyeong, Lee Young

Lee Young, fazlasıyla yaramaz bir prenstir. Kral onu eğitmek için çok uğraşır ama başına buyruk ve eğlenmeyi seven bir karakteri vardır. Zeki biridir. Saraydan kaçarak sürekli dışarılarda gezer. Hong Ra-On ile dışarıda bir tesadüf üzeri tanışırlar ve bu iyi bir tanışma olmaz. Daha sonra Hong Ra-On ile saraya karşılaşırlar ve onun hadım olarak çalışmaya başlamasını sağlar ki ondan intikamını alabilsin. Daha sonra aralarında tabi ki romantik bir ilişki başlar.

Love in the Moonlight gif ile ilgili görsel sonucu

Love in the Moonlight Yorumları

Şimdi başlıyorum!

  • İlk olarak, ben bu erkek kılığına girme durumunu pek sevmiyorum. Daha önce mini bir dizi izlemiştim aynı bu konu da. Ama iki bölümlük bir dizi de bu çok göze batmıyor. 18 bölüm boyunca kızın artık kız kıyafetleri giymesini beklemek canımı sıktı. Yani bilmiyorum. Erkek olmadığı o kadar belliyken zaten bu durum inandırıcı olmuyor.
  • İkinci, diziye başlamadan önce dediğim gibi yorumlarını okudum. Bu dizi Kore’de baya ilgi uyandırmış. Herkes severek izlemiş. Moon Lovers dizisindense bu diziyi izlemeyi tercih etmişler. Eğer Moon Lovers dizisi yazımı okuduysanız, o dizinin benim izlediğim ilk tarih dizisi olduğunu biliyorsunuzdur. Onu o kadar çok beğendim ki yorumları okuduktan sonra “evet güzel bir dizi daha buldum” dedim. Ama kesinlikle Moon Lovers dizisinin yanından dahi geçemez. Diziyi sırf yazmak için bitirdim diyebilirim. Belki Moon Lovers‘dan önce bu diziyi izleseydim bu kadar rahatsız olmazdım. Ama yine de çok seveceğimi zannetmiyorum konusu itibariyle. Korelilerin neden bu kadar bu diziyi sevdiklerini anlamadım. Moon Lovers da oynayan kadın baş rolü hiç sevmemişler. Bende aksine çok sevimli buldum. İzleyen Türklerin tercihi zaten Moon Lovers‘dan yana olmuş. Garip bir durum tabi.
  • Üçüncü, dizinin konusunun fazlasıyla uzatıldığını düşünüyorum. Öyle büyük olaylar, entrikalar yok bu dizide. Romantik komedi tarzında ama tabi taht savaşları bulunduruyor. Artık sonlara doğru ne zaman çözülecek diye bekliyorsunuz ki olayın sonunu zaten anlamanız çok zor olmuyor. Öyle şaşkına uğrayacağınız durumlar yok. Açıkçası son bölümlere doğru ilerleterek izledim. Öyle ya da böyle bitti.
  • Dördüncü ve son olarak benim için en güzel tarihi dizi Moon Lovers oldu. Gerçekten daha iyisini izleyebileceğimi sanmıyorum. Tarihi dizi açısından da değil genel olarak benim için ilk beşte yer alıyor. Ayrıca dizinin izletiyor dediğim tek kısmı Park Bo-Gum’un oynuyor olmasıydı. Adam baştan aşağıya sevimli. Özellikle mimikleri çok güzel. İlk defa baş rol de izledim onu ve bence çok yakışmış. Daha güzel bir dizi de görmek isterim, hem de çok isterim!

İlgili resim

Eğer Moon Lovers dizisini izlemediyseniz bu diziyi ondan önce izleyin derim. Bu tarz konusu olan dizileri seviyorsanız eğer, belki seversiniz. En azından beklentiniz yüksek olmaz. Benim dizi hakkında söyleyebileceğim daha fazla bir şey kalmadı. Umarım yazımı severek okumuşsunuzdur diyor ve yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Tarih, Romantik, Komedi
Yönetmen: Kim Sung-Yoon
Senarist: Yoon Yi-Soo (webtoon), kk (webtoon), Kim Min-Jung, Im Ye-Jin
Yapımcı: Kang Byung-Taek
Yayıncı: KBS2
daum: 9.9
Bölüm Sayısı: 18
Yapım Yılı: 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. cancaner says:

    “İlk kez Moon Lovers ile K-tarihi dizisi izleyen biri olarak” bu dizi için yaptığınız hiç bir yoruma KA-TIL-MI-YO-RUM!

    1. Katılmayabilirsiniz tabi. Hepimizin görüşleri farklı oluyor. Ama fikrinizi merak ettim doğrusu, yorumunuz için de teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir