Love in Contract - Love in Contract kore dizileri
Kore Dizileri

Love in Contract

Love in Contract dizisi ile tekrardan merhaba! Love in Contract, klasik romantik komedi dizilerinden biraz farklı, eğlenceli konuya sahip. İzlerken keyif aldığım dizilerden biri oldu. Artık çok fazla romantik komedi dizisi izlemiyorum. Ama bazen böyle değişik konulu olanlar dikkatimi çekiyor. Bir de oyuncularını da sevdiğim için izlemek istedim. Dizi ve oyuncular ile alakalı yorumlarım olacak. Ama öncesinde kısaca bir konusundan bahsedelim.

Love in Contract Konusu

Love in Contract konusu işi evlenmek olan bir kadının hayatını anlatıyor. Evlenmek istemeyen erkekler ile anlaşma yaparak, sahte evlilikler yapıyor. Bu şekilde de para kazanıyor. 

Love in Contract - Love in Contract Park Min Young
Love in Contract – Choi Sang Eun (Park Min Young)

Choi Sang Eun karakterini Park Min Young canlandırıyor. Choi Sang Eun, işi evlenmek olan güzel bir kadındır. Kendini geliştirmiş ve her eş rolünü en iyi şekilde yapar. Müşterileri evlenmek istemeyen erkeklerdir. Ailelerini evlendim demek için ikna edip, sözleşme bittikten sonra da boşanırlar. Farklı pek çok kişi ile evlenmiştir. Ama hiçbir ile duygusal bir bağı olmaz. Yaptıkları sözleşme doğrultusunda insanlar içerisinde evli rolü yaparlar. Sözleşme bitince de yollar ayrılmaktadır. Haftanın 6 gününü müşterileri için ayırmıştır. Sadece pazar günü izin yaparak kendine vakit ayırmaktadır. Birden fazla kişi ile çalışabilmesinden dolayı da yoğun bir temposu vardır. 

Love in Contract - Love in Contract Go Kyung Pyo
Love in Contract – Jung Ji Ho (Go Kyung Pyo)

Jung Ji Ho karakterini de Go Kyung Pyo canlandırmaktadır. Jung Ji Ho, Choi Sang Eun ile anlaşma yapmış olan müşterilerinden biridir. Son derece sessiz ve sakin bir karaktere sahiptir. Düzenli ve tertipli bir karakteri vardır. Sessizliği onda bir gizem yaratmaktadır. Choi Sang Eun ile anlaşmış ve evlenmişlerdir. Onunla anlaşmasının tek nedeni ise beraber akşam yemeği yemektir. Belirli günler Choi Sang Eun, Jung Ji Ho’nun evine gider ve beraber akşam yemeği yerler. Sadece yemek yiyip hiç konuşmadan pek çok gün geçirirler. Ama sonrasında aralarında bir yakınlaşma meydana gelir.

Love in Contract - Love in Contract Kim Jae Young
Love in Contract – Kang Hae Jin (Kim Jae Young)

Kang Hae Jin karakterini ise Kim Jae Young canlandırmaktadır. Kang Hae Jin ünlü bir Hallyu yıldızıdır. Yakışıklı ve zengin olması ile herkesin dikkatini çeker. Oldukça sevilen bir yıldızdır. Masum ve saf karakteri ile oldukça samimi biridir. Herkesle kolayca anlaşabilen bir yapıya sahiptir. Belirli sebeplerden dolayı tanıştığı Choi Sang Eun ile anlaşma yapmak ister. Onunla evlenerek farklı durumlardan kaçmak ister. Çözüm olarak Choi Sang Eun ile anlaşır ama ona karşı zamanla bir şeyler hissetmeye başlar. 

Love in Contract Yorumları

Love in Contract genel olarak eğlenceli bir diziydi. İyi oyuncuların yer alması ile de izlemesi de keyifliydi. Romantik komedi dizilerini artık tercih etmesem de bu dizi kendini izletiyor. Standart konular dışında yine farklı bir alternatif sunuyor. Evlilik sayesinde para kazanan enteresan bir kadının hikayesi aslında ilgi uyandırabilir. 

Love in Contract - Love in Contract dizi

İzlemeden önce afişlerini görüşmüştüm. Dizi posterleri ne kadar iyi olursa diziye başlamak o kadar kolay oluyor. Ama dizi posteri eğer ilgi çekici değilse insanın dikkatini çekmiyor. Bu dizinin de afişleri benim hoşuma gitmedi. Yani daha farklı ve ilgi çekici olabilirdi. Belki de ben çok dikkat ediyorumdur. 

Başroller sevdiğim oyuncular olduğu için izleme kararını çok daha kolay aldım. Bir de konusunu okuyunca ilgimi çekti. Ama oyuncular hakkında söylemem gerekenler var. Öncelikle sanıyorum ki Park Min Young estetik olmuş. Yani tam olarak ne değişmiş yüzünden anlayamadım. Ama bir değişiklik olduğu çok belli. Mimikleri falan izlerken çok enteresan geldi. 🙂 Bu çok önemli bir bilgi değildi ama maalesef dikkatimi çekti. Ben normalde böyle şeyleri çok anlayan biri değilim. Ama bunu fark etmiş olmam enteresan oldu. 

Love in Contract - Love in Contract kdrama

Bir de Park Min Young benim Healer dizisinden sonra favorilerim arasına girmişti. Ama uzun zamandır yaptığı dizilerin hepsi çok benzer. Her Private Life, Why Secretary Kim ve bu dizi birbirine benziyor. Kıyafetleri bile üç dizide de aynı gibi. Yani devamlı bu tarz dizilerde üst üste izlemiş olduk. Belki de o yüzden bu dikkatimi çekti bilemiyorum. Forecasting Love and Weather dizisi de bir tık benziyor. Bu diziyi daha yazmadım, ama yazacaklarım arasında. 

Love in Contract - Love in Contract Choi Sang Eun Jung Ji Ho

Go Kyung Pyo bende Chicago Typewriter dizisi ile favoriler arasında girdi. O diziyi de oradaki karakterini de çok beğenmiştim. Ayrıca oyunculuğu da benim hoşuma gidiyor. Strongest Deliveryman dizisinde başrol erkek oyuncu olarak da tatlıydı.  O diziyi de keyifle izlemiştim. Burada da bence o sessiz karakteri ile sevimliydi. 

Love in Contract Kore dizisi genel olarak benim ilgimi çekti. Keyifli zaman geçirdim. İzlemesi rahat ve eğlenceli. İkinci erkek rolünü de sevdim. Kim Jae Young sempatik ve tatlıydı. Gerek başroller gerek yan karakterler bence iyiydi. O yüzden izlerken keyif aldım. Dizi ile alakalı daha fazla yorumum yok. Biraz gereksiz yorum yapmış bile olabilirim. Dikkatimi çeken her şeyi yazdım. 😀 Daha fazla uzatmadan yayına bir son veriyorum. Umarım siz de benim gibi keyif alabilirsiniz diyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi, İş

Yönetmen: Nam Sung Woo

Senaryo: Ha Gu Dam

Yapımcı: tvN, Viki

IMDb Puanı: 7,3

Bölüm Sayısı: 16

Gösterim Yılı: 2022

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

Love in Contract Fragmanları

Love in Contract 1. Fragman

Love in Contract 2. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Onu da sevdim. Bir dediğim gibi bilmediğim bir konu olması daha fazla ilgilenmeme sebep oldu. Love in Contract dizisini yazarken de bahsettiğim bir konu var. Park Min Young’u hep benzer rollerde görüyoruz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir