Little Women - Little Women kaç bölüm
Kore Dizileri

Little Women

Little Women ile merhaba. Bu diziyi uzun süre önce izlemiştim. Sanırım final verdikten hemen sonra izlemiştim. Çünkü bölüm beklemediğimi hatırlıyorum. Little Women benim için etkileyici bir dizi olarak kaldı. Şöyle bir izleyip de yazmadığım ne vardı dediğim zaman aklıma gelenlerden biri oldu. Sahneleri şimdi gözümün önünden geçiyor. Kötü ile iyi karakterlerin o savaşları falan oldukça izlenesiydi. Şimdi kısaca konusundan bahsedeyim, sonra yorumlara geçeriz.

Little Women - Little Women dizi
Little Women Oyuncuları

Little Women Konusu

Little Women konusu genç üç kız kardeşin hayatını ele alıyor. Farklı yaşlarda olan üç kız kardeşin hayatın her yaşında aslında yaşadıkları kötü tecrübeleri görebilirsiniz. Aileleri iyi olmadığı için kendi içlerinde yaşamaya çalışan bu üç genç kız farklı pek çok olayın içerisine de girecektir. İstemsizce olaylar garip bir noktaya gelir. Onlarda bu süreçte aslında kendilerine fırsat yakalamak ister.

Little Women - Little Women izle
Little Women – Oh In Joo (Kim Go-Eun)

Oh In Joo (Kim Go-Eun), ailesine bakmak ile yükümlü olan en büyük kardeştir. Abla olarak kardeşlerine en iyi hayatı sunmak ister. Çalışkan bir genç kadın olup, sosyal bir hayatı yoktur. Yaşadıkları aşır yoksul hayat yüzünden her zaman tek dileği zengin olmaktadır. Her zaman paranın hayalini kurar. Diğer normal insanlar gibi hayatını yaşamak ister. Ama bu süreçte yaşadığı bazı olaylar onu farklı durumlara sürükleyecektir.

Little Women - Little Women nam ji hyun
Little Women – Oh In Kyung (Nam Ji Hyun)

Oh In Joo (Kim Go-Eun), ortanca kız kardeştir. İşinde başarılı olmak isteyen hırslı bir muhabirdir. Her zaman hedefi en doğrusu neyse onu yapmaktır. Haksızlığa gelemez ve kötü durumlarda insanları hakkını korumak isteyen bir muhabirdir. Oh In Joo (Kim Go-Eun), muhabirliğe adım attığı ilk günler bir vaka ile karşılaşır. Sonrasında ise yaşadığı bazı durumlardan dolayı bu vakayı çözmek ister.

Little Women - Little Women wi ha joon
Little Women – Oh In Hye (Park Ji Hoo)

Oh In Hye (Park Ji Hoo) ise en küçük kardeştir. Ortaokul öğrencisi olan Oh In Hye (Park Ji Hoo), artık ablalarının fazla ilgisinden sıkılmıştır. Kendisinin de bir şey yapmasını ve onlar bu kadar çalışırken onları kendi için yormamayı ister. Dersleri oldukça iyidir. Yurtdışına gidebilecek, birçok eğitime katılabilecek yeteneğe sahiptir.

Resim ve sanatla oldukça ilgilenir. Lise için bir sanat okuluna girmek ister. Ama bunun için ailesinin maddi durumu önemlidir. Ona bu koşulları sağlayamayacakları için zor zamanlardan geçmeye başlar. Elindeki imkanlar ile az malzeme kullansa bile çok güzel eserler çıkarmaktadır. Doğuştan yetenekli olması ile ablaları da onu desteklemek ister.

Little Women - Little Women kore dizisi
Little Women – Choi Do Il (Wi Ha Joon)

Choi Do Il (Wi Ha Joon) ise bir anda gizemli bir şekilde Oh In Joo (Kim Go-Eun) ile tanışır. Oh In Joo ile tanışmaları farklı olaylara bağlıdır. Bu olaylar içerisinde ona destek olacak biri olur. Oh In Joo ile beraber başlarına gelen olayları da çözmeye çalışırlar.

Little Women - Little Women nereden izlenir

Little Women Yorumları

Little Women dizisi genel olarak güzel bir konuya sahip. Şimdi çok konunun içine girmek istemediğim için üstünden anlattım. Zengin insanlar ile fakir insanların arasında bir hayatı da izliyorsunuz. Little Women farklı bir senaryoya sahip. İzlediğim diziler ile benzer değildi. Netflix yapımı bir dizi olması ile de oldukça kaliteli. Bölüm sayısı 12, diğerlerine göre daha kısa bölümleri. Ama ikinci sezon geleceğini sanmıyorum.

Little Women - Little Women final bölümü

Öyle romantik bir dizi değil. Genelde karışık olayların çözümlerini izliyorsunuz. Kim Go-Eun her zamanki gibi çok tatlıydı. Bana ne rolde olursa olsun, sevimli geliyor. Zaten Goblin’den sonra benim için sevdiğim oyuncular arasına girdi. Bu arada şimdi Goblin’i izlediğimde oyunculuğunun o kadar iyi olmadığını da fark edebiliyorum. The King: Eternal Monarch izledikten sonra ikisini kıyasladığımda ciddi farkı gördüm. Ama o zaman hiç farketmemiştim. Zamanla anlaşılıyor gerçekten. Daha iyisini gördüğünde fark edebiliyorsun.

Little Women - Little Women detaylı konusu

Ben Little Women dizisini oldukça beğendim. Öyle akıp gitti bölümler. Özellikle bu diziden sonra Wi Ha Joon’u da daha çok sevmeye başladım. Şimdi Ji Chang Wook ile dizileri gelecekmiş. Büyük bir heyecan ile onu bekliyorum. Wi Ha Joon oyunculuğunu da seviyorum.

Çok detaylara girmek istemediğim için yorum kısmında da biraz üstü kapalı anlatıyorum. Ama aklımda bir sahne var. Bu dizi aklıma geldiğinde ilk o sahneyi düşündüm. Yurtdışına gittiklerinde para dolu bavul ile o eve girişini ve sonrasında olanları hatırlıyorum. Son derece aksiyonlu bir sahneydi. Aklımda devamlı o görüntü canlanıyor. Demek ki beni en çok o sahne heyecanlandırmış.

Little Women - Little Women kore dizileri

Bu arada son izlediğim dizilerin çoğu benzer türlerde. Hep bir gizem, bir polisiye temalı diziler. Sanırım artık düz romantik komedi dizileri beni sarmıyor. Ama arada insan onları da izlemek istiyor. Yaş ilerledikçe ilgi ve beğenilerim de değişiyor olabilir tabi. Uzun lafın kısası ben bu diziyi beğendim arkadaşlar. Umarım siz de benim gibi severek izlersiniz diyor ve yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Aksiyon, Gerilim, Gizem, Dram
Yönetmen: Kim Hee Won
Senaryo: Jung Seo Kyung
Yapımcı: tvN, Netflix
IMDb Puanı: 8,1
Bölüm Sayısı: 12
Gösterim Yılı: 2022
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Little Women Fragmanlar

Little Women 1. Fragman

Little Women 2. Fragman

Little Women 3. Fragman

Little Women 4. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir