Let's Fight Ghost - Let's Fight Ghost kore
Kore Dizileri

Let’s Fight Ghost

Let’s Fight Ghost dizisini yayındayken izlemiştim. Neden yazmadığım konusunda hiç bir fikrim yok. Aslında beğendiğim bir diziydi. Ama yazmaya fırsatım olmadı. Kim So-Hyun’u beğeniyorum. Güzel bir ikili izledim. Hoşuma gitti, gençlik dizilerinde böyle farklı konular olunca daha güzel oluyor. Standart gençlik dizilerinde sıyrılıyorlar. Bu dizi dibine kadar fantastik ve romantik. Çok uzatmadan konusuna geçelim…

Let’s Fight Ghost Konusu

Let's Fight Ghost gif ile ilgili görsel sonucu
Kim Hyun-Ji

Kim Hyun-Ji, hayalettir. 19 yaşında, üniversite sınavına girmeden önce ölmüştür. Hayatı boyunca sadece ders çalışan bu genç kız sınava giremeden ölür. Etrafta amaçsızca dolaşır.

Let's Fight Ghost gif ile ilgili görsel sonucu
Park Bong-Pal

Park Bong-Pal, üniversitede okumaktadır. Büyük bir yeteneğe sahiptir. Park Bong-Pal, hayaletleri görebilmektedir. Tek başına yaşamaktadır. Bu işi çok sevmese de, para karşılığı hayaletleri yakalamaktadır. Dünyada sıkışmış hayaletleri öbür dünyaya gönderir. Bir gün yine bir hayalet için bir yere gider ve orada Kim Hyun-Ji ile karşılaşır. Daha sonra beraber garip bir ikili haline gelirler. Birlikte diğer hayaletleri yakalayıp, öbür dünyaya göndermeye başlarlar. Tabi ki zamanla aralarında romantik bir ilişki başlar.

2PM, gif, and lets fight ghost Bild | Dramas

Heyecanlı bir diziydi. Ben kesinlikle fantastik dizileri daha çok seviyorum. Yani bir de romantik olunca içinde tadından yenmiyor. Diziyi izleyeli uzun zaman oldu. Ama şu an yazarken izlediğimde hissettiğim duygular aklıma geldi. Ben diziyi sevdim Sevgili Okur. Diziyle alakalı kötü olarak hatırladığım pek bir şey yok. Sadece hayaletler mükemmel kalite de değil. Onun da çok iyi olacağını da beklemiyordum. Ama daha kaliteli, daha gerçekçi olsa mükemmel olabilirdi.

Let's Fight Ghost gif ile ilgili görsel sonucu

Sonunu da güzel bağlamışlardı. Mükemmel bir diziydi, kesinlikle izlemelisiniz diyemem. Ama konu itibaren diğer dizilerden farklı olduğu için standart bir romantik dizi izleyeceğinize bu diziyi tercih etmeniz daha mantıklı. Benim için öyle en azından. Klasikleşmiş konuları olan diziler, bir zamandan sonra asla sarmıyor. Sıkıyor beni yarıda bırakmak istiyorum. Bu dizi de öyle bir istediğim olmadı. Daha fazla diziyle alakalı söyleyebileceğim bir şey bulamıyorum. Umarım sizler de benim gibi beğenerek izlersiniz diyor yazıma bir son veriyorum.

Let's Fight Ghost gif ile ilgili görsel sonucu

İyi seyirler Sevgili Okur! 🙂

Tür: Fantastik, Romantik, Komedi, Gerilim, Gizem, Gençlik
Yönetmen: Park Joon-Hwa
Senarist: Im In-Seu (orijinal webtoon), Kim Ji-Sun
Yayıncı: tvN
daum: 8.4
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir