Kore Mini Dizi Listesi - Kore Mini Dizi Önerileri
Mini Kore Dizileri

Kore Mini Dizi Listesi

En sevilen Kore mini dizi listesi içeriğine merhaba diyelim. Daha önce yazmış olduğum iki tane listeden sonra, anladım ki bu tarz listeleri daha çok seviyorsunuz. Bu yüzden üçüncüyü yazmaya karar verdim. Nedense çoğunuz mini dizileri daha çok seviyor. İzlenmesi kolay, kısa olduğundan izlemek mantıklı bence de. Ama ben çok tercih etmiyorum. Uzun uzun izlemekten daha çok keyif alıyorum. Bu son zamanlarda izlediğim dizilerin hepsini sevdim neredeyse. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, normal de dizilerin konularını uzun uzun anlatıyorum ama mini diziler de gerçekten anlatacak bir şey olmuyor. Üzerinde yorum yapabileceğim şeyler olmadığından hepsine standart şeyler söylüyorum. O zaman listeye geçelim…

Öncelikle diğer mini dizilerin listeleri için;

Mini Kore Dizileri kategorimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

1- Last Minute Romance

Bu diziyi göreli çok oldu. Ama çevirisi biraz geç geldi. Lee Seo-Won sevdiğim bir oyuncu, o yüzden afişi gördüğüm zaman direk ilgimi çekti. Çevirisinin geldiğini gördüğüm gibi izlemeye başladım. Şöyle söylemeliyim bu liste arasında en sevdiğim dizi değildi. Ama ilk sıralarda olduğu kesin.

Last Minute Romance Konusu

Last Minute Romance konusu; kanser hastası olan genç bir kadının hayatını konu alıyor. Üç ay ömrü kalan kadın ölmeden önce yapmak istediği şeyleri yapmak ister. Hayranı olduğu ünlü bir oyuncuya benzeyen bir adamla sözleşmeli bir ilişkiye başlar.

Tür: Dram, Romantik, Mini Dizi
Yönetmen: Kim Jun-Hyeong
Senarist: Seo Jeong-Eun
Yayıncı: JTBC, Naver TV Cast
Bölüm Sayısı: 2
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

2- If We Were a Season

Tek bölümlü film gibi bir mini dizi. Basit bir gençlik dizisi. Kısa olduğu için söylenecek pek bir şey yok. Gençlik dizilerinde olan her şey var bu dizi de neredeyse. Oyuncularını seviyor olduğumdan bu diziyi fark ettim. Sonuç olarak kötü değildi.

If We Were a Season ile ilgili görsel sonucu
 Hae Rim ve Gi Seok

If We Were a Season Konusu

If We Were a Season konusu; çocukluk arkadaşları olan Hae Rim ve Gi Seok arasında geçen ilişkisiyi konu alıyor. Gi Seok’un Hae Rim’e olan aşkını ve aralarında geçen olayları izleyeceksiniz.

Yönetmen: Kang Soo-Yeon
Yapım Yılı: 2017
Süre: 60 Dakika
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Tür: Romantik, Komedi
Senaryo: Im Ye-Jin
Firma: KBS2
Bölüm Sayısı: 1

3- The Reason We Can’t Sleep

Bu dizi de bir bölümden oluşuyor. Film gibi olmuyor tabi ki, daha basit ve bir bölümde olsa dizi tadı oluyor. Bu diziyi de sevdim. Zaten kadın başrol oyuncusunu severim. O yüzden de dikkatimi çekti. Genel de mini dizilerde çok bilindik oyuncular görmüyorum. O yüzden gördüğüm an da direk izleme istediği geliyor.

The Reason We Can't Sleep ile ilgili görsel sonucu
Im Se-Mi ve Im Ji-Kyu

The Reason We Can’t Sleep Konusu

The Reason We Can’t Sleep konusu; komşu olan işsiz bir kadın ile bir web yazarının ilişkisini konu alıyor. İkisinin uyku problemi vardır. Geceleri uyuyabilmek için farklı yollar denerler, bu sırada tanışırlar.


Yönetmen: Kang Soo-Yeon
Yapım Yılı: 2017
Süre: 60 Dakika
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Tür: Dram, Komedi, Romantik
Senaryo: Baek So-Yeon
Bölüm Sayısı: 1

4- Someone Noticeable

Someone Noticeable ile ilgili görsel sonucu

Biraz acıklı bir dizi. Bu diziyi diğerlerine nazaran daha çok sevdim. Konu olarak aslında çok bir farkı yok. Ama acıklı olmasından dolayı beni çekti belki de. Tabi öyle dramı sıkmıyor o kesin. Konu itibariyle güzeldi. Ayrıca kadın başrol oyuncusunu da sevdim.

Someone Noticeable ile ilgili görsel sonucu
Kim Jin Yeong, Lee Ahn ve Kim Jin Yeong

Someone Noticeable Konusu

Someone Noticeable konusu; genç bir kadının hayatını konu alıyor. Erkek arkadaşı ile ayrıldıktan bir hafta sonra eski erkek arkadaşına araba çarpar ve hayatını kaybeder. Genç kadın bu duruma alışmaya çalışırken çalıştığı yerde yeni biri işe başlar. Bu yeni çalışanın ismi ölen erkek arkadaşını ismiyle aynıdır ve birbirlerine çok benzerler.

Bölüm Sayısı: 10
Yayın Yılı: 2017
Yayın Kanalı: jTBC
Süre: 15 dak.
Tür: Melodram
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

5- Wednesday 3:30 PM

Bu dizinin afişini sürekli görüyordum. Bir gün başladım. İlk bölümünü izledim ama sarmadı. Sonra dedim bir bölüm izlemişim bitireyim bari. Öyle devam ettim. Standart romantik mini bir dizi.

Wednesday 3:30 PM ile ilgili görsel sonucu
Sun Eun-Woo ve Yoon Jae-Won

Wednesday 3:30 PM Konusu

Wednesday 3:30 PM konusu; yeni bir ayrılık yaşayan genç kadın, bir gün çocukluk arkadaşı ile karşılaşır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve arkadaşı onunla yaşamaya başlar ve bunun karşılığında eski erkek arkadaşını kazanması için ona yardım etmektedir.

Tür: Romantik, Komedi, Gençlik
Yönetmen: Lee Jeong-Hun
Senarist: Lee Seo-Eun
Yayıncı: SBS
Bölüm Sayısı: 10
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

6- Drama World

İlgili resim

Evet benim favori mini dizime gelmiş bulunuyoruz. Ben netflix üzerinden izledim bu diziyi. Ama indirebileceğiniz siteler mevcut. Yani dizi bence Kore dizileri seven bizler için yaratılmış. Eminim ki hepiniz izlerken benim gibi hissedeceksiniz. Ben dizide kendimi izledim. Diziyi bitirdim ve keşke böyle bir dünya olsa. Valla geri dönmez o dünyada yaşardım. Çok, çok, çok beğendim diziyi. Benim için bu zamana kadar izlediğim en iyi mini diziydi ve sanırım hep öyle kalacak. <3

Drama World Konusu

Drama World konusu; Claire, Kore dizilerini çok seven genç bir kızdır. Sürekli dizi izler. Son izlediği dizinin konusu bir türlü ilerlememektedir. Bu yüzden kızgın olan Claire, diziyi izlerken birden kendisini dizinin içinde bulur. Drama World diye bir dünyaya gider. Drama dünyasının sonunun geldiğini öğrenir ve dünyayı kurtarmak için çalışmaya başlar.

Yönetmeni: Chris Martin
Senaristi: Josh Billig, Chris Martin
Kanalı: Viki
Bölüm Sayısı: 10
Türü: Komedi, Romantik
Yayın Yılı: 2016
Dili: Korece-İngilizce 

7- To Be Continued

Bu diziyi sevmedim. İzleyeli uzun zaman oluyor. O yüzden hatırladığım kadarıyla konusunu kısa yazacağım. Gerçekten dizi beni hiç sarmadı. O kadar sarmadı ki konusu bile tam aklımda değil. Bir de ben bu başrol de olan kızı pek sevemedim. Bir kaç dizisini daha izlemiştim. Onlar da mini diziydi zaten. İzleyenler belki sevmiştir ama ben onlardan biri değilim.

to be continued kore ile ilgili görsel sonucu

To Be Continued Konusu

To Be Continued konusu; ünlü bir erkek şarkıcı grubunun zaman da yaptıkları yolculuğu konu almaktadır. Bu arkadaş grubu bir an da kendilerini geçmişte bulurlar.

Tür: Romantik, Fantastik, Gençlik
Yönetmen: Jeon Yong-Woo
Senarist: Kang Ki-Hwa
Yapımcı: Kim Jae-Hoon
Yayıncı: NAVER tvcast & MBC every1
daum: 10
Bölüm Sayısı: 12
Yapım Yılı: 2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

8- Hi! School – Love On

Bir önce ki dizide olan kız başrol burada da başrol oyuncusu ve diğerinde de dediğim gibi bu kızı ben sevmiyorum. Ayrıca bu diziyi diğerinden önce izlemiştim ve ona rağmen diziyi daha çok hatırlıyorum. Sevmediğim dizileri hafızam siliyor galiba. 🙂 Neyse bu dizi de çok güzel değildi tabi ama diğerine nazaran daha iyiydi diyebilirim.

Hi! School - Love On ile ilgili görsel sonucu
Hwang Sung-Yeol, Lee Seul-Bi ve Shin Woo-Hyun

Hi! School – Love On Konusu

Hi! School – Love On konusu; bir melek olan Lee Seul-Bi, bir gün Shin Woo-Hyun’u bir kazadan kurtarır ve bu sayede insan olur. İnsan olarak yaşamaya başlayan bu genç kızın hayatını konu almaktadır.

Tür: Dram, Romantik, Fantastik, Gençlik
Yönetmen: Lee Eun-Mi, Seong Joon-Hae
Senarist: Lee Jae-Yeon
Yapımcı: Seong Joon-Hae
Yayıncı: KBS2
daum: 9.3
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

9- The Miracle

The Miracle ile ilgili görsel sonucu

Evet bir diğer sevemediğim dizi. Bu diziye de ilk başladım ve iki, üç bölüm sonra bıraktım. Yine kendime dedim ki o kadar izlemişsin bitir bari. Bu şekilde diziyi bitirdim. Yani gerçekten hiç sevmedim. Oyunculukları çok kötüydü. Tamam mini dizi kabul ama kötüydü. Ben sevemedim. Tabi belki siz seversiniz, sevmişsinizdir ona bir şey diyemem.

İlgili resim
Kwon Shi Ah ve  Kwon Shi Yeon

The Miracle Konusu

The Miracle konusu; ikiz kardeş olan bu ikili hiç iyi anlaşamazlar. Çok güzel bir kız olan Kwon Shi-Ah ünlü bir kız grubunda dansçıdır. Kwom Shi-Yeon ise şişman, öz güvensiz bir liselidir. Bir gün bu ikiz kardeşlerin bedenleri değişir ve şişman kızın ruhu zayıf kızın bedenine, zayıf kızın ruhu ise şişman kızın bedenine gider. Bu sayede birbirlerinin hayatlarını anlamaya başlarlar.

Ülke: Güney Kore
Dil: Korece
Yönetmen: Kwon Jin Mo
Senaryo: Ahn Aho Kyung
Bölüm Sayısı: 12
Tür: Fantastik, Romantik, Komedi
Yayın : NAVER tvcast

Umarım dizileri beğenerek izlersiniz diyor ve yazıma bir son seviyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Öncelikle diğer mini dizilerin listeleri için;

Mini Kore Dizileri kategorimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

8 Yorumlar

 1. […] 3. Mini Kore Dizileri listesini görmek için buraya, […]

 2. […] 3. Mini Kore Dizisi listesi için buraya, […]

 3. Öneriler icin tskler. Ayrica neyi sevip sevmediğini soyledigin icin de. Cogu site sadece konuyu tanıtıyor. Ve izlemeye başlayınca hayal kırıklığı yaşadığım diziler oluyor. Sanırım zevkimiz uyustugundan ama gercekten iyi dizileri seçip digerlerinden ayirmissin.

  1. dizigunlugum says:

   çok teşekkür ederim, amacım bu zaten inanın. 🙂

 4. spoiler demekki kız geri dönmüş normal dünyaya

 5. […] 3. Mini Kore Dizileri listesini görmek için buraya, […]

 6. Esmanur says:

  The reason we can’t sleep’i nereden izledin acaba? Ben Türkçe altyazılısını bulamadım hiçbir yerde

 7. […] 3. Mini Kore Dizileri listesini görmek için buraya, […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir