King the Land - King the Land kore dizisi
Kore Dizileri

King the Land

King the Land dizisi ile merhaba! Herkesin bayıldığı ama benim çok da yükselmediğim bir dizi ile sizlerleyim. Genel olarak her yerde karşıma çıkan King the Land klasik bir romantik komedi dizisiydi. Sıfır aksiyon, sıfır heyecan vardı. Yani neden bilmiyorum ben sevemedim. Detaylara girmeden hemen kısaca konusundan bahsetmek istiyorum. Sonrasında uzun uzun yorumumu yapacağım. 🙂

King the Land Konusu

King the Land konusu klasik bir romantik komedi. Zengin adam ile fakir ama çalışkan kadın arasında geçen imkansız aşk. İmkansız ama aşk engel tanır mı? 

King the Land - King the Land yoona
King the Land – Cheon Sa Rang (YoonA)

Cheon Sa Rang, çocukluğundan beri hayalini kurduğu bir otelde çalışmaktadır. Müşterileri en iyi şekilde hizmet vermek için elinden geleni yapar. Çok çalışan ve güler yüzlü bir kadın olması ile otelde her zaman en iyi çalışan ödülüne layık görüllmektedir. İşe girdikten sonra hızla yükselmiş ve otelde kendini belli etmiş bir çalışan haline gelmiştir. Çok güzel bir kadın olması ile de dikkat çeker.

King the Land - King the Land kore drama
King the Land – Goo Wan (Junho)

Goo Wan, otel sahibi genç bir adamdır. Babasının otelinde müdür olarak çalışmaya başlar. Ailevi sorunları ile normal bir hayatı olmamıştır. Zengin ama mutsuz bir aile içerisinde büyüdüğü için ister istemez stresli bir kişiliğe sahiptir. Oteli iyi bir yer haline getirmek ve babasına da kendini kanıtlamak ister. Bu yüzden elinden geleni yapar. 

King the Land - King the Land dizi izle

Bir gün kötü bir tesadüf ile Cheon Sa Rang ve Goo Wan karşılaşırlar. Karşılaşmalarında yanlış anlaşılmaları olduğu için bu kısım çok da iyi geçmez. Sonrasında patron çalışan ilişkisini anlar ve ona göre davranmaya başlarlar. Gün geçtikçe aralarında birbirlerine karşı hisler oluşmaya başlar. 

King the Land Yorumları

King the Land dizisi benim için oldukça standart bir dizi oldu. Ben ilk yayına girdiği zamanlar başladım. Ama o kadar aralıklı izledim ki anlatmama. Kendimi tamamen vererek izlemediğim için muhtemelen sevmedim. Ama romantik komedi dizileri son zamanlarda bana hiç ilgi çekici gelmiyor. Eskiden çok severdim, ne kadar kötü olursa olsun izlerdim. Ama artık böyle daha aksiyon ve polisiye şeyleri izlemek izlemeyi seviyorum. İzlerken bir olay olsun istiyorum. Heyecanlı olayları izlemek bana daha çok keyif veriyor. 

King the Land - King the Land kore dizisi 2023

Artık bu senaryolu dizileri görmeye çok alıştığımız için de sıkılmış olabilirim. Romantik dizi olup, izlediklerim de var. En çok sevdiğim zaten bilim kurgu ve fantastik olanlar. Romantik konularla birleşince çok daha güzel oluyor. En azından ben severek izliyorum. Artık nasıl desem bu diziler biraz klişe kaçıyor. 

King the Land - King the Land romantik dizi

Ama iki başrol oyuncusunu da sevdiğim için öyle veya böyle izledim. Just Between Lovers dizisini çok sevmiştim. Junho’nun en sevdiğim dizisi olabilir. Wok of Love dizisi de oldukça tatlıydı. Oradaki diğer oyuncuları da sevdiğim için izlerken eğlenmiştim. YoonA ise benim The K2 dizisinden sevdiğim bir oyuncu. The K2 çok güzel bir diziydi. Ben de ki yeri oldukça ayrıdır. Ji Chang Wook hayranlığım zaten tamamen oradan geliyor. 

King the Land - King the Land romantik diziler
King the Land – King the Land Oyuncuları

İki oyuncu da oldukça iyiydi. Yan karakterleri de çok sevdim. Hep beraber gittikleri tatili izlemek eğlenceliydi. İnsana izlerken tatile gitme isteği veriyor. King the Land dizisi sevimli ve sakin oldu. İzlerken dramla sizi boğmuyor, sakin sakin aşklarını yaşamalarını izliyorsunuz. Zaman geçirmek için çok güzel bir dizi. Ama siz benim yaptığım hatayı yapmayın. Diziye başladıktan sonra çok ara verince geri dönüp izlemesi çok zor oluyor. Ben o kadar çok ara verdim ki dizi bir türlü bitmedi. Finale gelene kadar çok zaman geçirdim.

King the Land - King the Land junho kore dizisi

Romantik komedi dizi sevenler için King The Land güzel bir öneri olabilir. Benim sevmemiş olmama nedenlerimden bahsettim. Ama umarım siz seversiniz. Ben Netflix üzerinden izledim. Bilmeyenler içi Netflix’te de var. İzlemesi kolay ve sizi yormayacak King the Land dizisini umarım severek izlersiniz diyor, yayına bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi

Yönetmen: Im Hyun Wook

Senaryo: Chun Sung Il, Choi Rom

Yapımcı: JTBC, Netflix, TVING

Bölüm Sayısı: 16

Gösterim Yılı: 2023

Ülke: Güney Kore

Dil: Korece

King the Land Fragmanları

King the Land 1. Fragman

King the Land 2. Fragman

King the Land 3. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir