Kill me Heal me - Kill me Heal me oyuncuları
Kore Dizileri

Kill me Heal me

Yazmayı en çok sevdiğim dizi. Bu dizi sayesinde Kore dizilerine merak sardım. Zaten bir Ji Sung hayranı olarak bu diziyi unutmam mümkün değildi. Yani ne desem yetmez. Böyle bir oyunculuk yok. Kişilikleri çok güzel canlandırmış. Bakışlarından bile kimin geldiğini anlıyorsunuz. Tabi bunları diziyi izlerken fark edeceksiniz. Çok güzeldi, çok romantikti. Ji Sung dizilerini izleyip hayran olmayan yoktur diye düşünüyorum. Sırf o var diye her diziyi izleyebilirim artık. Gerçi bunların hepsi bu dizi sayesinde oldu. Senaryosunu çok sevdim. Bu diziyi tabi ki kısa yazamam. O zaman başlayalım…

İlgili resim

Kill me Heal me Konusu

Dizide başrol oyuncusu olan Ji Sung, Cha Do-Hyun karakterini canlandırıyor. Cha Do-Hyun yurt dışında eğitim alan, varlıklı bir ailenin oğludur. Çocukluğunda yaşadığı bir travma yüzünden anıları silinmiştir ve bu sayede bir hastalığa yakalanır. Dissosiyatif kimlik bozukluğu hastasıdır. Cha Do-Hyun içinde ondan başka 6 kişi daha vardır. Bu hastalık yüzünden kişiliği bölünmüştür. Ama bunu ailesinden kimsenin bilmemesi gerekmektedir. Çünkü aslında en büyük düşmanları ailesidir.Ailesinden gizli tutabilmek için Kore’ye dönmek istemez.

Cha Do-Hyun Karakterleri

Cha Do-Hyun gerçek karakterdir. Yaşadığı travmalar nedeniyle kişilikleri ortaya çıkar. Ne kadar tedavi görse de iyileşemez. Kişilikleri ruh değişimlerine göre ortaya çıkar.

Sinirlendiğinde ya da korktuğunda Shin  Se-Gi gelir. Cha Do-Hyun ile aynı yaştadırlar. Shin Se-Gi sert tarafını yansıtır. Öz güveni fazla olan taraftır. Dövüşte iyidir. Ama çocuklara ve kadınlara asla zarar vermez. Aslında bence en duygusal tarafta Se Gi. Ama siz izlerken kendiniz karar verirsiniz.

Duygusal anlamda çöküş yaşadığı an da ise Ahn Yo-Na ortaya çıkar. Çok üzüldüğünde genellikle o gelir. Ahn Yo-Na, 17 yaşında bir genç kızdır. Süslenmeyi sever ve tabi ki OPPA’ları da sever. Bence en komik ve eğlenceli karakter Yo Na’ydı. Her sahnesinde güldüm. Özellikle OPPA bölümlerine.

Ahn Yo-Seob ise, Ahn Yo-Na’nın ikiz kardeşidir. Yo Seob kitap okumaktan çok hoşlanır. Sakin bir çocuktur. Fakat intihara meyilli bir kişiliği vardır. Genel de Yo Seob geldiğinde intihar girişimleri yapmaya çalışır.

Perry Park ise kırklı yaşlarda bir adamdır. Amerikan şivesine sahiptir. İyi bir içicidir. Sürekli içki içip, dans edebilir. Ama en büyük özelliği bir bomba yapma ustasıdır. Pilav makinelerinden bomba yapar. Aralarında en büyük Perry Park’tır.

Nana çok ortaya çıkmaz. Çıktığında da genelde kimseyle karşılaşmaz. Nana 5-6 yaşlarında küçük bir kız çocuğudur. Fazla duygusaldır. Oyuncakları çok sever.

Bir de Mr. X var. Sihirbaz kıyafetleri giyer. Onunla alakalı çok bir şey söyleyemeyeceğim. Diziyi izlerken anlarsınız.

Tabi bu kişilikler kendi zamanlarını yaşarken, diğerleri onların hatıralarına sahip değildirler. Yani her kişiliğin anıları kendilerine aittir. Cha Do-Hyun başka bir karakter ortaya çıktığında ne yaşadığını hatırlamadığı için zor duruma düşer. O yüzden Kore’ye gelmek istemez. Bir gün okuldan bir arkadaşı ondan bir şey rica eder. Kız bir arkadaşının evine gidip ona ders notlarını verecektir. Cha Do-Hyun kızın evine gelir ve kızın babası o sırada kızı dövüyordur. Kıza yardım etmeye kalkar ve o arada polisler gelir. Kız babasından korktuğu için polislere Cha Do-Hyun’un kavgayı başlattığını söyler. Sonra polisler Cha Do-Hyun’ı alır götürür. Polis merkezinden çıkıp eve geldiğinde Cha Do-Hyun’ın karakterlerinden biri ortaya çıkar. O da tabi ki Shin Se-Gi olur. Se Gi tekrar o kızın evine gider ve babasına vurur ve kıza bir şey yapmamasını söyler. Kız da gizlice onu izler ve sonra göz göze geldiklerinde kız teşekkür eder. Se Gi asla kızlara ve çocuklara zarar vermez.

Daha sonra Cha Do-Hyun bir uçakta uyanır. Uçak Kore’ye gidiyordur. Telefonuna bakar ve Se Gi’den ona bir mesaj vardır. Se Gi sayesinde Kore’ye dönmek zorunda kalır. Uçakta bir genç adamlar tanışır. Oh Ri-On bir yazardır. Ama kimliğini gizli tutar. Uçaktan indikten sonra tekrar Oh Ri-On ile karşılar ama bu sefer yanlarında bir başkası daha vardır. O da Oh Ri-On’un ikiz kardeşi Oh Ri-Jin olur.

Oh Ri-Jin kardeşine çok kızgın bir şekilde gelir ver ufak bir tartışma yaşanır orada. Cha Do-Hyun da bu olayın ortasında bulur bir an da kendini. Oh Ri-Jin psikiyatridir. Cha Do-Hyun ile ilk tanışmaları bu şekilde olur. Daha sonra Oh Ri-Jin, Cha Do-Hyun’a tedavi için yardımcı olur ve aralarında bir aşk başlar. Bu konuda detay veremem gerçekten. Ama tam detaylı bir şekilde dizinin nasıl başladığını zaten anlattım.

Kill me Heal me Yorum

Dizi bu şekilde başlıyor daha sonra tabi ki aşk oluyor. Diziyi izleyip de sevmeyen yoktur bence. Romantik komedi dizilerinde iyi bir sıralaması vardır bu dizinin. Dediğim gibi daha ne kadar, ne diyebilirim diziyle alakalı bilmiyorum. 7 karakterli bir adam ve onu tedavi etmek için uğraşan bir kadının yaşadıklarını izleyeceksiniz. Tabi bir de Cha Do-Hyun’ın unuttuğu anılarını… Çok güzel başlamış ve çok güzel bitirilmiş bir dizi. Finalini de ben sevdim baya.

*En sevdiğim şarkı ise; Jang Jae İn-(Auditory Hallucination) (Feat. NaShow). Bunu yazarak dinleyebilirsiniz. Hala deliler gibi dinliyorum.

Şimdi buradan sonrası spolier içerebilir. Dikkat diyorum!

En sevdiğim sahneleri paylaşmadan edemeyeceğim.

kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Ahn Yo-Na ve Oh Ri-On

En çok güldüğüm sahnelerden biri de tabi ki Yo Na’nın sahneleri. Oh Ri-On’ın peşinden koşan hallerine bittim. Çok eğlendim izlerken. Hele o “OPPA” deyişlerini…

kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Ahn Yo-Na
kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Ahn Yo-Na
kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Shin Se-Gi

Ve tabi ki Se Gi’nin bu sahneleri… O kadar sert bir karakterin böyle şeyler yapması da acayip komikti. Özellikle Oh Ri-Jin ile aralarında geçen diyaloglar çok komikti. Sürekli Cha Do-Hyun’ın başına iş açıyordu. Ama en sevdiğim karakter tabi ki Se Gi’ydi.

kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Shin Se-Gi ve Oh Ri-Jin

Ama en güzel sahnesi bence buydu. Şu an gördükçe bile bir duygu bastırıyor bana. Çok güzeldi… Hele orda tam öperken Se Gi’nin gözünden akan o bir damla yaş. Kelimeler kifayetsiz bu sahnede.

kill me heal me gif ile ilgili görsel sonucu
Cha Do-Hyun

En tatlısından Cha Do-Hyun ile sonlandırıyorum. Daha neler neler yazarım ama neyse. Daha fazla uzatmayayım. Çok çok çok özel bir dizi benim için. Umarım severek izlersiniz. İyi seyirler diliyorum!

Yönetmen: Kim Jin-Man
Senarist: Jin Soo-Wan
Yapımcı: Han Hee
Bölüm sayısı: 20
Yapım yılı: 2014-2015
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

10 Yorumlar

  1. […] 1- Kill me Heal me […]

  2. […] ki romanından uyarlanmış bir dizi. İlk olarak konusu itibari ile dikkatimi çekti. Çünkü Kill me Heal me ‘den sonra izledim. Konu olarak birbirlerine benzedikleri için hemen başladım. Şöyle […]

  3. […] ki diziyi severek izledim. Yani beklentim nedense düşüktü. Çünkü ben Hwang Jung Eum’u Kill me Heal me‘den sonra başka bir dizi de izlemek istemedim. Nedenini inanın bilmiyorum. Sanırım Kill […]

  4. […] ki romanından uyarlanmış bir dizi. İlk olarak konusu itibari ile dikkatimi çekti. Çünkü Kill me Heal me ‘den sonra izledim. Konu olarak birbirlerine benzedikleri için hemen başladım. Şöyle […]

  5. […] şey yok. Böyle de çok tatlıydı. Bu dizi bana Ji Sung’un bir dizisini hatırlattı. Onu da Kill me Heal me’den sonra izlemiştim. Entertainer dizisini hatırlattı. Onu da çok sevmiştim ve Ji Sung da en […]

  6. […] ki romanından uyarlanmış bir dizi. İlk olarak konusu itibari ile dikkatimi çekti. Çünkü Kill me Heal me ‘den sonra izledim. Konu olarak birbirlerine benzedikleri için hemen başladım. Şöyle […]

  7. […] Adamas benim için heyecanlandıran bir dizi oldu. İkiz rolü olması bana bir tık Kill me Heal me dizisini de hatırlattı. Alakasız konuları ama Ji Sung aynı dizide farklı karakterlerde olunca […]

  8. […] dizideki tarzı da çok hoştu. Benim ilk izlediğim Kore dizilerinde hep Park Seo-Joon var. İlk Kill me Heal me dizisinde sonrada She was Pretty dizisinde izlemiştim. İkisini de çok sevdiğim için […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir