Jealousy Incarnate - Jealousy Incarnate konusu
Kore Dizileri

Jealousy Incarnate

Yeni bitirdiğim, çok eski sayılmayan Jealousy Incarnate dizisini paylaşıyorum sizlerle. Aslında benim diğer yazılarımı okuduysanız bu söyleyeceklerime daha önce de tanık olmuşsunuzdur. Şöyle ki Kore dizileri izlemeye başladığımdan beri ilk olarak dizi tanıtımlarına bakmadan önce dizi afişlerine bakıyorum. Tabi ki bunu hepimiz yapıyoruz. Ama ben eğer o afişi beğenmediysem dizinin konusuna bile bakmadan es geçiyorum. Bu dizi de onlardan biriydi benim için. Başrol oyuncularını sevdiğim için tekrar girip baktım diziye. Konusunu okudum ve izlenebilir diye düşündüm. Ön yargı kötü bir şey EVET. Neyse sonuç olarak diziyi öyle ya da böyle izledim. Eğer siz de o kırmızı şemsiyeli afişi sevmediyseniz diziye benim gibi ön yargılı davranmayın. O afişi tabi ki yazımda paylaşmayacağım. 🙂 Neyse çok uzatmadan dizinin konusuna geçelim…

Jealousy Incarnate Konusu

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu
Pyo Na-Ri

Pyo Na-Ri, bir kanal da hava durumunu sunucusu olarak çalışmaktadır. Sözleşmeli çalışan olduğu için iş hayatına fazlasıyla özen gösterir ve kanal da bütün işleri yapmaya çalışır. Bunlara ayak işleri de dahildir. Lise öğrencisi olan erkek kardeşi ile beraber yaşamaktadır. Kardeşinin dersleri fazlasıyla iyidir ve onun için daha çok çalışmaya gayret gösterir. Pyo Na-Ri işini severek yapmaktadır. Saf, iyi niyetli ve sevimlidir. 3 yıl boyunca kanal da çalışan bir muhabire aşık kalmıştır. Ama bu aşk maalesef tek taraflı bir aşktır. Muhabir yurt dışına gider ve orada çalışmaya devam eder, Pyo Na-Ri bu süreçte muhabire olan aşkını unutmaya başlar.

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Hwa-Sin

Evet muhabirimiz Lee Hwa-Sin. Yurt dışında çalışmaya devam etmektedir. Kanalın reklam tarzı bir çekimi vardır. Bu çekim de Lee Hwa-Sin de yer almaktadır. Çekimler için Pyo Na-Ri, Lee Hwa-Sin’in yanına gider. Lee Hwa-Sin kendini beğenmiş, hırslı ve öz güveni çok yüksek bir muhabirdir. En iyisi olmak için çok çalışmaktadır. İnsanları farklı şekilde düşünür. İyilik yaptığı halde insanlar tarafından kötü durumuna düşmüştür. Ailesi ile görüşmemektedir. Yalnız biridir. Tek bir arkadaşı vardır.

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Hwa-Sin ve Ko Jung-Won

O tek arkadaşı da Ko Jung-Won’dur. Ko Jung-Won varlıklı bir ailenin tek oğludur. Ünlü bir giyim markasını yönetmektedir. Lee Hwa-Sin için her zaman, her şeyi yapmaktadır. Birbirlerine fazlasıyla değer vermektedirler. Tek sıkıntıları zevkleri neredeyse aynıdır. Ama karakter olarak ikisi de birbirinden tamamen farklıdır. Beğendikleri kadınlar bile hep aynıdır. Ko Jung-Won da çekim günü Lee Hwa-Sin ile görüşmeye gider. Uçakta Pyo Na-Ri ile tesadüfen yan yana otururlar. Daha sonra çekim alanın da tekrar karşılaşırlar ve Ko Jung-Won Pyo Na-Ri’den hoşlanmaya başlar. Zamanla Lee Hwa-Sin de Pyo Na-Ri’yi sevdiğini fark eder.

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu
Ko Jung-Won, Pyo Na-Ri ve Lee Hwa-Sin

Toparlayacak olursak dizinin konusu kısaca, iki yakın arkadaşın aynı kadına aşık olmalarını konu alıyor. Bir kadın ve iki erkek. Bir tarafta mükemmel bir eş adayı olan Ko Jung-Won diğer tarafta ise kusurları olan ama çok güzel seven Lee Hwa-Sin. Benim diziye başlama nedenim Jo Jung-Suk’un oynuyor olmasıydı. Gerçekten o olmasa diziye başlamazdım. Dizi çok, çok, çok ve çok güzeldi. Tam bir romantik komedi. Lee Hwa-Sin karakterine bayıldım. Benim tarafım tabi ki belliydi. Ben başından beri Lee Hwa-Sin tarafındaydım.

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu
Lee Hwa-Sin ve Pyo Na-Ri

İki erkek arasında kalan Pyo Na-Ri nasıl bir karar veriyor, kararını vermek için neler yapıyor ve bu süreçte neler yaşıyorlar onları izleyeceksiniz. Bölüm sayısı, sezonluk diğer dizilere göre daha uzun ama dizi kendini izletiyor. Son bölümler de artık yeter kavuşun dediğim oldu. Olmadı diyemem. Ama diziyi izlemeye doyamadım. Final bölümü 4 saat olsa izlerdim sıkılmadan. Dizilerin bence en önemli kısımları ilk ve son bölümleri. Bu dizinin de ilki de sonu da güzeldi. Afişini sevmesem de diziyi severek izledim. 🙂 Eğer diziyi izlediyseniz siz kiminle beraber olsun istediniz, Lee Hwa-Sin mi yoksa Ko Jung-Suk mu? Aşağıya yorum atarsanız çok sevinirim.

Jealousy Incarnate gif ile ilgili görsel sonucu

Diziyi izlemeyenler için ise eğer romantik komedi seviyorsanız bu diziyi izlemelisiniz. Gerçekten sevimli bir diziydi. Bütün karakterler iyiydi. Hepsini çok sevdim ama favorim tabi ki Lee Hwa-Sin oldu. Umarım siz de benim gibi afişe aldanıp bu diziyi es geçmezsiniz diyor ve yazıma son veriyorum.

Umarım beğenerek izlersiniz, İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jeon Chang-Geun
Senarist: Seo Sook-Hyang
Yapımcı: Park Young-Soo
Yayıncı: SBS
daum: 7.3
Bölüm Sayısı: 24
Yapım Yılı: 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] benim favorilerim. Crash Course in Romance dizisinde de en son Jung Kyoung-Ho’yu izlemiştik. Jealousy Incarnate dizisinden de favorim haline gelen Jo Jung-Suk vardır. İkisini de izlemeyi çok […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir