It’s Okay to Not Be Okay

Evet uzun zamandan sonra severek izlediğim dizilerden biri oldu. Gerçi bu sene güzel diziler yayınlandı. Bu da onlardan biri diyebiliriz. Başrolde olanları da seviyorum. Ama benim en sevdiğim karakter başrol olmadı. Dizinin konusundan bahsederken anlatacağım. Dizi izlemeye çok vakit bulamadığım için sabah işe giderken serviste, akşam eve gelince yemek yerken falan izliyorum. Benim için günün en keyif veren zamanları oluyor. Bu diziye de öyle başladım. O yüzden bitirmem biraz zaman aldı. Netflix üzerinden izledim. Zaten ilk orada görmüştüm. Hemen biraz araştırdım tabi. Güzeldi ya baya sevdim. Ağlamalı, gülmeli zamanlar geçirdik beraber. O zaman hemen konusuna geçelim.

Kim Soo Hyun Finds Happiness With Seo Ye Ji After Following His Heart For  1st Time On “It's Okay To Not Be Okay” - TheNewsTrace
Moon Kang-Tae

Kim Soo-Hyun’un canlandırdığı Moon Kang-Tae oldukça sevimli biri. Psikiyatri bölümünde çalışan bir hasta bakıcıdır. Anne ve babası o küçükken vefat etmiştir. Bir tane abisi vardır. Abisi ile birlikte büyümüşler ve bir sürü zorluk atlatmışlar. Abisi otizmli olduğu için annesi yaşarken onunla fazlasıyla ilgileniyordur.

Oh Jung Se Opens Up About Playing Moon Sang-Tae on "It's Okay to Not Be Okay "
Moon Sang-Tae

Oh Jung-Se’nin canlandırdığı Moon Sang-Tae, otizmli ve oldukça yetenekli bir illüstratördür. Çok güzel çizim yapar ve takıntıları olan biridir. Kardeşi ile beraber bir yaşam sürerler ve hiç birbirlerinden ayrılmazlar. Küçük yaşta gözünün önünde annesi öldürülür. Bu travma onda kalır ve çok korktuğu için her yıl o zamanlarda taşınırlar. Moon Kang-Tae abisini düşündüğü için sürekli senenin o zamanlarında abisi için şehir değiştirir.

Seo Ye-Ji

Go Mun-Young’un canlandırdığı Seo Ye-Ji, çok güzel ve çok soğuk bir kadındır. Masal kitabı yazar ve ülkede oldukça popülerdir. Ama antisosyal kişilik bozukluğundan dolayı çocukluğundan itibaren hep yalnızdır. Zor bir çocukluk geçirmiştir. Annesi de roman yazarıdır. Cinayet konulu bir roman serisi vardır ve ülkede oldukça popüler olmuştur. Annesi ve babasıyla ormanın içinde kocaman bir şatoda yaşar. Sonrasında annesi ve babası ile ayrılır ve ikisi yüzünden bir sürü travması oluşur. Zor bir çocukluk yaşadığı için insanlarla da anlaşamaz.

Kim Soo Hyun, Gelecek Dizisi “It's Okay To Not Be Okay”deki Rolü Hakkında  Konuştu | Asyarazzi
Seo Ye-Ji ve Moon Kang-Tae

Bir gün Moon Kang-Tae ve Seo Ye-Ji bir hastanede garip bir rastlantı ile karşılaşırlar. Moon Sang-Tae Seo Ye-Ji’nin hayranıdır ve tüm masal kitaplarını ezbere bilir. Bu karşılaşma ile dizi başlıyor diyebiliriz. Gerçekten başından sonuna kadar ağladım ve şaka yapmıyorum. Ama tabi Seo Ye-Ji çok komikti. Bağırmaları, geyikle konuşmaları vesaire baya güldürdü beni. Ayrıca Moon Sang-Tae ile ilişkileri de çok komikti.

Moon Kang-Tae ve Moon Sang-Tae

Benim en sevdiğim karakter tabi ki Moon Sang-Tae oldu. Gerçekten Oh Jung-Se çok iyi bir oyunculuk sunmuş. Bu kadar güzel canlandırabilirdi. Çok beğendim ve çok tatlı olması ile de beni etkiledi. Zaten abi kardeş sahnelerinde sürekli ağladım. Seo Ye-Jin travma sahneleri ve kabuslarında da çok ürktüm. Ne kadar korkunç yapmışlar gerçekten inanılmazdı. Ama şöyle bir şey diyebilirim dizinin konusunu çok sonradan anlıyorsunuz. Size belirli bir konuda söyleyemedim zaten. Üç kötü hayat yaşamış insanların bir araya gelmesini anlatıyor. Gerçekten genel konusu bu olabilir bence. Korku konulu mu kötü ruhlar mı var ya da rüya mı bunlar diye diye sonuna geldim dizinin. Ciddi anlamda 10. Bölümde falan tam olarak konusunu kavrıyorsunuz. Tam anladım çözüyorum derken dizi şaşırtıyor ki bence bu iyi bir şey.

Moon Kang-Tae, Seo Ye-Ji ve Moon Sang-Tae

Sonuç olarak ben diziyi baya sevdim. Ana karakterler de yan karakterler de oldukça iyiydi. Kadrosu güzel olan kaliteli bir diziydi diyebiliriz. Dizi bittiğinden beri boşluğa düştüm. Şimdi Eylül ayında güzel diziler geldiğini gördüm, onları bekleyeceğim. Dizi hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Umarım sizde benim gibi severek izlersiniz diyorum ve yayına bir son veriyorum. Bir sonraki dizi tanıtımında görüşürüz.

Moon Sang-Tae, Seo Ye-Ji ve Moon Kang-Tae

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 😊

Tür: Dram, Romantik, Komedi
Yönetmen: Park Shin-Woo
Senarist: Jo Yong
Yayıncı: tvN, Netflix
imdb: 9.2
Bölüm Sayısı: 16
Yapım Yılı: 2020
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

2 Responses

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.