It’s Okay, It’s Love - It’s Okay, It’s Love kore
Kore Dizileri

It’s Okay, It’s Love

Merhabalar… Güzel bir dizinin daha sonuna gelmiş bulunuyorum. It’s Okay, It’s Love dizisini bir kaç saat önce bitirdim. Yazmaya başlamadan önce diziyi sindirmek istedim. Çok güzeldi. Bilemiyorum bu kadar güzel olmasını beklemiyordum. Eski dizilerin hepsini izledim, izlemediklerim de kötüdür diye başlamıyorum. Bu diziye daha önce hiç rastlamamıştım. Bir sayfada görüp paylaştım. Gerçi video dizinin sonuydu ama olsun. Sonunu görerek başladım, en azından başında içim rahat etti diyelim. Neyse çok uzatmayayım. Bu diziyle alakalı çok yazı görmediğim için hemen bitirip yazmak istedim. Şimdi başlıyorum.

It’s Okay, It’s Love Konusu

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucu
Jang Jae Yul ve Ji Hae Soo

Jang Jae Yul, 30 yaşında yetenekli bir yazardır. Yazdığı kitaplar ile ilgiyi çekmiştir ve bir çok hayranı vardır. Ünlü biri haline gelmiştir. Zeki biridir. Yazarlık dışında bir radyo programı sunmaktadır ve DJ olarak da çalışmaktadır. Sevdiği işi yapmaktan mutludur. Yazmak onun için hayatta en önemli şeydir. Ailesinden annesi ve bir de abisi vardır. Problemli bir aileye sahiptir. Eskiden yaşadıkları bazı kötü anıları vardır. Bir gün kitabı ile alakalı bir televizyon programına konuk olarak çağrılır. Orada onunla birlikte bir de psikiyatr doktor olan  Ji Hae Soo’da konuk olur. Böylece tanışmış olurlar.

Ä°lgili resim
Ji Hae Soo ve Jang Jae Yul

Ji Hae Soo, 30 yaşında bir Üniversite hastanesinde psikiyatri bölümünde doktordur. Ailesinden ayrı yaşamaktadır. Büyük bir evde iki ev arkadaşları ile beraber yaşamaktadır. İyi bir doktordur. Bencil bir karakteri vardır. Öz güvenli biridir. Onunda çocukluğu çok güzel geçmemiştir. Zor şartlar altında doktor olmak için çok çaba sarf etmiştir. Erkeklerden nefret eder. Küçükken tanık olduğu bir olay yüzünden erkeklerle ilişkiye giremez ve birini öpmek bile onu rahatsız eder. Bu travması yüzünden hiç aşık olmamıştır. Televizyon programında Jang Jae Yul ile tanıştıktan sonra hayatı değişmeye başlar. Baştan birbirlerini yeseler bile zamanla birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar.

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucu

Daha fazla detay vermek istemiyorum. Ama şunu söyleyebilirim basit bir romantik komedi değil. Psikolojik rahatsızlıkların konu aldığı bir dizi. İzlerken gerçekten kendinizi sorgulayabiliyorsunuz. Ben sorguladım şahsen. İzlerken çok kez gözlerim doldu. İyi ya da kötü bir hayat geçirmiş herkes ister istemez travma sahibi olabiliyor. Bu konudan dolayı da çok dikkatimi çekti ve severek izledim. Aslında psikolojimizin ne kadar önemli olduğunu anlamamı sağladı. Her zaman iyi olamayabiliyoruz tabi.

It’s Okay, It’s Love Yorumları

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucu

Anladığınız üzere dizi benim için baya güzeldi. Dizilerin hemen finalini görmek istiyorum. Finaline gelince de bitsin istemiyorum. Değişik bir durum. Bu dizi de bitsin istemediğim diziler arasına girdi. Uzatılsaydı tadı kaçabilirdi. Tam tadında ve güzel bir final oldu. Final beni tatmin etti. Uzun bir final izledim. O yüzden de artı bir mutluluğum var. Çok sevimlilerdi. Her bir karakter çok sevimliydi. Dizi müzikleri de çok güzeldi. En sevdiklerimi aşağıda paylaşacağım. Oradan dinleyebilirsiniz.

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucu

Aslında dizide çok önemli bir detay var. Ama onu söylersem dizinin sihri bozulabilir. Bu yüzden onu size bırakıyorum. Diziyi izledikten sonra yukarıda ki paylaşımın ne anlama geldiğini anlayacaksınız. Umarım sizde benim gibi seversiniz diyor son bir gif daha paylaşıp yayını bitireceğim. Dediğim gibi sihir bu son iki gif de saklı. 🙂

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucu
Arka fon da Family of the Year-Hero 🙂

Yayının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Diziyi çok sevdim, siz de benim gibi severek izlersiniz umarım. Yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim. Diğer diziler de görüşmek üzere.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Sevdiğim şarkılar;

Öncelikle bu şarkıyı normalde de çok severim. Bu dizi de her çaldığında gözlerim dolu dolu oldu. Bunu paylaşmazsam olmaz. 🙂 Family of the Year-Hero

Crush (feat. Punch) – Sleepless Night

Davichi – It’s Alright, It’s Love

CHEN EXO –  Best Luck

It’s Okay, It’s Love gif ile ilgili görsel sonucuTür: Dram, Komedi, Romantik, Psikolojik
Yapım Yılı: 2014
Yönetmen: Kim Kyu-Tae
Senaryo: No Hee-Kyeong
Yapımcı: SBS
Ülke: Güney Kore
Dil: Korece

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. Şifanur says:

    Çook önce izlediğim bir diziydi.. Postunla tekrar hatırladım benim de çok sevdiğim bir diziydi 🙂 uzun zamandır diziye vakit ayıramıyorum ya da canım istemiyor. Yeni postundaki dizileri izleyebilirsem yorumla fikirlerimi belirtirim.. Daha çok görüşmek üzere :))

    1. dizigunlugum says:

      teşekkürler, görüşürüz :))

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir