Itaewon Class - Itaewon Class kore dizisi
Kore Dizileri

Itaewon Class

Itaewon Class dizisi ile merhaba. Ben diziyi o kadar benimsemişim ki hep yazdığımı düşünüyordum. Bir baktım ki listem de Itaewon Class yok. Hemen yazmak istedim. Benim için güzel bir diziydi. İzleyeli çok uzun zaman oldu, ama duyguları hala benimle. Itaewon Class genel olarak eğlenceli bir diziydi. Dizi müzikleri de çok güzeldi. Hala dinlediğim şarkıları var. Yayın sonuna playlist ekleyeceğim, oradan hepsini dinleyebilirsiniz. O zaman kısaca hemen konusundan bahsedip, yorumlara geçelim.

Itaewon Class Konusu

Itaewon Class konusu adalet isteyen bir kişinin hayatını konu alıyor. İyi ve cesur insanların sırf paraları yok diye suçsuz yere yaşadıkları zorlukları izliyorsunuz. Bu durumu tersine çevirmek için elinden gelenin en iyisini yapmak isteyen genç bir adamın hikayesi.

Itaewon Class - Itaewon Class Park Sae-Ro-Yi
Itaewon Class – Park Sae-Ro-Yi (Park Seo-Joon)

Park Sae-Ro-Yi karakterini Park Seo-Joon canlandırmaktadır. Park Sae-Ro-Yi, genç yaşta yaşadığı zorluklar sebebiyle yeni hayatında en iyisini yapmak ister. Park Sae-Ro-Yi’nin hayatı zengin bir aile yüzünden çok zor duruma girer. Suçsuz yere pek çok şeye katlanmak zorunda olduğu için bunun intikamını almak ister. Zengin ailenin yaptıkları yüzünden hem babasını kaybeder hem de kendi hayatını bitirir. Zaman geçtikten sonra kendine yeni bir sayfa açıp, her zaman iyi bir insan olarak intikamını almak ister.

Kendi için tuttuğu küçük bir restoranı işletmeye başlar. Park Sae-Ro-Yi adaletsizliğe tahammül edemeyen bir karaktere sahiptir. Herkes tarafından içindeki iyilik ve hırs görülmektedir. Öğrencilik hayatında yaşadığı zorbalıklar yüzünden hayatı çok farklı noktalara gelmiştir. Bunun için yapması gereken tek şey çok çalışıp, istediği konuma gelince intikam almak olacaktır.

Itaewon Class - Itaewon Class Kim Da-Mi
Itaewon Class – Jo Yi-Seo (Kim Da-Mi)

Jo Yi-Seo karakterini ise Kim Da-Mi canlandırmaktadır. Jo Yi-Seo heyecanlı ve yaptığı her işi en iyi şekilde yapabilecek genç bir kadındır. Sosyal medyada herkesin bildiği biri olup, restoranları yorumlara işini yapar. Bununla da büyük bir popülerlik elde etmiştir. Yetenekli bir kadın olması ile her işinde en iyi sonucu ortaya çıkarabilir. Jo Yi-Seo bir gün tesadüfen Park Sae-Ro-Yi ile tanışır. Park Sae-Ro-Yi’nin restoranına gitmesi ile ona yardım etmeye başlar. Park Sae-Ro-Yi restoranda müdür olarak Jo Yi-Seo ile çalışmak ister. Jo Yi-Seo ise ona yardım etmek için işe başlar.

Itaewon Class - Itaewon Class Jang Dae-Hee
Itaewon Class – Jang Dae-Hee (Yoo Jae-Myung)

Jang Dae-Hee karakterini ise Yoo Jae-Myung canlandırmaktadır. Jagga adında bir restoran zinciri sahibi olup, yetenekli ve güçlü bir adamdır. Park Sae-Ro-Yi’nin ise düşmanı ve hedefi tamamen Jang Dae-Hee’dir. Jang Dae-Hee, oğlu yüzünden Park Sae-Ro-Yi’nin karşısına çıkar. Ona haksız davranışları yüzünden ise Park Sae-Ro-Yi’nin hedefi haline gelmiştir. Park Sae-Ro-Yi’nin babasının hayatını kaybetmesine bile sebep olmuştur. Bu sebeple aralarında hiçbir zaman soğumayacak kin ve öfke vardır.

Itaewon Class - Itaewon Class Nara
Itaewon Class – Oh Soo-Ah (Nara)

Oh Soo-Ah karakterini de Nara canlandırmaktadır. Oh Soo-Ah lise yıllarında Park Sae-Ro-Yi ile tanışmıştır. Park Sae-Ro-Yi’nin ilk aşkıdır. Oh Soo-Ah zeki ve güçlü bir kadındır. Jagga restoran zincirinde o da çalışmaktadır. Yetenekli ve zeki olması ile orada işe başlamıştır. Başarılı bir kariyere sahiptir.

Itaewon Class - Itaewon Class Kim Dong-Hee
Itaewon Class – Jang Geun-Soo (Kim Dong-Hee)

Jang Geun-Soo karakterini ise Kim Dong-Hee canlandırmaktadır. Jang Geun-Soo Jagga’nın sahibinin oğludur. Evlilik dışı olan çocuğu olması ile aile içerisinde çok da sevilmez. Bunu bildiği için her zaman kimliğini saklamak ister. Jo Yi-Seo ile arkadaş olan Jang Geun-Soo bir şekilde kendini Park Sae-Ro-Yi’nin restoranında bulur. Jang Geun-Soo iyi niyetli bir genç adamdır. Park Sae-Ro-Yi ve oradaki çalışan herkesle zamanla yakınlaşır ve aile gibi olurlar.

Itaewon Class - Itaewon Class Ma Hyun-Yi
Itaewon Class – Ma Hyun-Yi (Lee Joo-Young)

Ma Hyun-Yi karakterini ise Lee Joo-Young canlandırmaktadır. Mesleği aşçılık olan Ma Hyun-Yi, Park Sae-Ro-Yi ile çalışmaya başlar. Park Sae-Ro-Yi’nin restoranında kendini geliştirerek en iyi yemekleri yapmak için gayret göstermektedir.

Itaewon Class - Itaewon Class dizi incelemesi detaylı

Park Sae-Ro-Yi ve restoranda çalışan tüm ekip zamanla kendilerini göstermek için çokça çalışırlar. En iyi konuma gelmek için uğraşırlar ve bir gün Park Sae-Ro-Yi’nin intikam alabilmesi için gayret gösterirler. Zamanla aile gibi olmaları ile de beraber başarmak isterler.

Itaewon Class Yorumları

Itaewon Class dizisi genel olarak eğlenceliydi diyebilirim. Başta gerçekten hüzünlü başlıyor. Ama sonrasında beraber savaştıklarını görmek insanı iyi hissettiriyor. Aslında kendilerini yalnız hisseden ve gören bir grup gencin hayata tutunmak için gayretlerini konu alıyor. Bana izlerken tamamen bunu hissettirdi. İnsanın hayatında aklına gelmeyeği şeyler başına gelebiliyor. Geldiğinde nasıl bir yola girecek olmak da yine insanın elinde. O yüzden başrolün başına gelen her şeyden sonra yine de iyi biri olup, en güzel şekilde intikam almasını izlemek hoşuma gitti.

Itaewon Class - Itaewon Class nereden izlenir

İyilik yaparak ve çok çalışarak da aslında intikam alınabiliyor. Tabi bu bir dizi deyip geçedebiliriz. Ama ben böyle olacağına inanmak istiyorum. Bu hissi bana çok güzel verdiği için de diziyi çok sevdim. Bu kadar güzel bir şey çıkacağını düşünmemiştim. Ben belki farklı bir gözle de bakmış olabilirim. Ama elinde hiçbir şey yokken bile hedef belirlediğin şeyi yapmış olmak güzel bir duygudur.

Itaewon Class - Itaewon Class güney kore

Park Seo-Joon oyunculuğunu da çok beğeniyorum. Sevdiğim diziler arasında onun dizileri de var. Bu dizideki tarzı da çok hoştu. Benim ilk izlediğim Kore dizilerinde hep Park Seo-Joon var. İlk Kill me Heal me dizisinde sonrada She was Pretty dizisinde izlemiştim. İkisini de çok sevdiğim için sonrasında yaptığı tüm dizileri izledim. Hwarang dizisini bile izledim. Ben tarih dizisi izlemeyi sevmiyorum ama sırf o da var diye güvenip başlamıştım. Fight For My Way dizisini de çok sevmiştim. Çok eğlenceli ve komikti. En son izlediğim dizilerinden biri de Why Secretary Kim? dizisi oldu. Hepsini de yazmışım. Şimdi fark ettim. Gerçekten tek eksik Itaewon Class olmuş.

Itaewon Class - Itaewon Class oyuncu kadrosu

Itaewon Class dizisini o kadar yazmışım gibi geliyordu ki yazmadığımı görünce şok oldum. Bunca zaman geçmesine rağmen yazmadan geçmek istemedim. 2020 yapım olmasına rağmen sanki çok uzun zaman geçmiş gibi geliyor. Üç yıllık eski bir dizi diyebiliriz. Ama hala çok güzel izletiyor. Ben gerçekten severek izledim.

Itaewon Class - Itaewon Class kore

Kim Da-Mi’yi ise izlediğim ilk diziydi. Sonrasında 2021 yapım Our Beloved Summer dizisinde gördüm. O dizi de güzeldi. Romantik komedi dizisiydi. Çok sevimli ve güzel bir yüz yapısı var. O dizide de izlerken keyif almıştım. Our Beloved Summer dizisini de yorumlar arasına ekleyeceğim.

Itaewon Class - Itaewon Class bölüm sayısı

Itaewon Class dizisini ben genel olarak çok sevdim. Yani güzel ve akıcı bir konusu var. Ama öyle romantik sahneleri çok beklemeyin. Birkaç tane romantik sahne var. Ben izlerken artık bir yakınlaşsın diye beklemiştim. O yüzden bence dizinin olayı romantiklik değil. Ama yine de çok tatlı bir çift olmuşlardı. Dizi ile alakalı daha fazla söyleyecek birşeyim yok. Ben izlerken keyif aldım anladığınız üzere, umarım siz de benim gibi severek izlersiniz. O zaman diğer dizi yorumunda görüşmek üzere, hoşçakalın.

Itaewon Class Playlist için de tıklayın. 🤘🏻

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Gençlik
Yönetmen: Kim Sung-Yoon
Senarist: Jo Gwang-Jin (webtoon & senaryo)
Yapım Şirketi: Showbox, Zium Content
Yayıncı: JTBC, Netflix
imdb: 8.6
Bölüm Sayısı: 16
Gösterim Yılı: 2020
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore

Itaewon Class Fragmanları

Itaewon Class 1. Fragman

Itaewon Class 2. Fragman

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir