I am Not a Robot - I am Not a Robot kore
Kore Dizileri

I am Not a Robot

I am Not a Robot, 2017’nin eğlenceli dizilerinden bir tanesiydi. Fark ettim de geçtiğimiz sene yayınlanan dizilerin çoğu kaliteli dizilerdi. Neredeyse bir çoğunu izledim. Son zamanlarda biten diziler özellikle benim için çok güzeldi. Bu da o dizilerden bir tanesi. Yoo Seung-Ho’nu ve Chae Soo-Bin’i çok yakıştırdım. Çok tatlı bir çift olmuşlar gerçekten. Diziyi bir kelime ile anlat derseniz “sevimli” derim. Strong Woman Do Bong-Soon dizisi de bende aynı etkiyi bırakmıştı. Kısa bir övmeden sonra hemen konusuna geçebiliriz…

I am Not a Robot Konusu

Kim Min-Kyu, yalnız bir adamdır. Çocukken ailesini bir trafik kazasında kaybetmiştir. Varlıklı bir ailede doğan Kim Min-Kyu ailesi öldükten sonra tek başına koca evde yaşamaya devam eder. Zeki bir adamdır. Babasından kalan şirkette yönetici olarak çalışmaktadır. Fakat bir hastalığı vardır. Kim Min-Kyu diğer insanlar farklı olarak, ailesini kaybettikten sonra yaşadığı olaylar yüzünden insanlara alerjisi başlar. Her hangi bir insanla temas ettiğinde direk alerji yüzünden nefesi kesilir ve vücudu kabarmaya başlar. Bu yüzden bütün insanlardan kendini soyutlamış tek başına evinde yaşamaktadır. Tek arkadaşları evde ki robotlardır. Bir gün şirketin bir robot yaptığını öğrenir ve hemen o robotla tanışmak ister.

Aji 3, Santa Maria adlı ekip tarafından yapılmış olan bir robottur. Bu ekibin başı olan Hong Baek-Gyun dahi bir mühendistir. Aji 3’i eski kız arkadaşının yüzünü alarak ortaya çıkarmıştır. Eski kız arkadaşı ile tıpatıp birbirlerine benzemektedirler.

Jo Ji-A, ailesi ile birlikte yaşayan genç bir kadındır. Annesini ve babasını çocukken kaybetmiştir. Abisiyle beraber yaşamaktadır. Hayatını insanlara iyi şeyler yapmaya adamış biridir. Her zaman insanların işlerini kolaylaştıracak ve onları mutlu edecek şeyler icat etmek istemektedir. Ama hayat ona isteği şeyleri vermemektedir. Bir gün eski sevgilisi ile karşılaşır ve ondan bir teklif alır. Paraya ihtiyacı olduğu için teklifi kabul etmek zorunda kalır. Aji 3’nin yerine geçer ve robotmuş gibi davranmaya başlar.

ı am not robot gif ile ilgili görsel sonucu

Daha sonra tabi Kim Min-Kyu ile aralarında bir bağ oluşur. Dizisinin konusundan çok büyük bir beklentiniz olmasın. Evet standart romantik komedi dizisi değil. Ama çok büyük olaylar, gizemler vesaire beklemiyor sizi. Gerçekten keyif alarak izliyorsunuz. Kısa bölümleri olduğu için çerez gibi izleyip geçebiliyorsunuz. İster istemez bir gülümseme ile son buluyor. Başı da sonu da güzeldi. Severek izleyebileceğiniz bir dizi. Bütün oyuncular çok tatlıydı. Santa Maria ekibine gerçekten bayıldım. Hem komik, hem de tatlı bir romantik barındıran dizi.

Çok sevimlilerdi gerçekten. Fotoğrafları gördükçe de anlıyorsunuzdur. Toparlayacak olursak, evet kısa süreli bölümleri ile çerezlik bir diziydi. Diziyle alakalı daha fazla söylenecek bir şey bulamıyorum. Umarım sizler de benim gibi severek izlersiniz diyor yazıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jung Dae-Yoon
Senarist: Kim Seon-Mi
Yapımcı: –
Yayıncı: MBC
daum: 7.9
Bölüm Sayısı: 32
Yapım Yılı: 2017
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] olacak diye düşünmüştüm. Ama yanıldım öyle olmadı. Tabi dizi eğer öyle olsaydı biraz I am not Robot ‘a benzeyebilirdi. İkisi arasında ki tek benzerlik dizinin konusunun robot olması. Başka […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir