Hyde Jekyll Me - Hyde Jekyll Me konu
Kore Dizileri

Hyde Jekyll, Me

Hyde Jekyll Me dizisini uzun zamandır yazmak istiyordum. İzleyeli uzun zaman oldu. Luis Stevenson adlı yazarın Dr. Jekyll ve Mr. Hyde adında ki romanından uyarlanmış bir dizi. İlk olarak konusu itibari ile dikkatimi çekti. Çünkü Kill me Heal me ‘den sonra izledim. Konu olarak birbirlerine benzedikleri için hemen başladım. Şöyle söylemeliyim ki eğer bu diziyi Kill me Heal me ‘den önce izleseydim daha çok sevebilirdim. Eğer siz izlemediyseniz ilk bunu sonra Kill me heal me ‘yi izleyin. Çünkü dizi kötü değil. Ne demek istediğimi konusunda bahsederken anlayacaksınız. O zaman hemen konusuna geçelim.

Hyde Jekyll Me Konusu

Hyde Jekyll, Me ile ilgili görsel sonucu
Robin (Hyde), Koo Seo-Jin (Jekyll)

Koo Seo-Jin, varlıklı bir ailenin oğlu ve başarılı bir iş adamıdır.  Wonderland adlı bir lunaparkın müdürüdür. Soğuk, kaba bir adamdır. İşlerini titizlikle yapmaya çalışır. Ama bu adamın iki kişiliği vardır. Diğer kişiliği yani Robin, onun tam tersi biridir. Karakterleri birbirinden tamamen farklıdır. Robin, iyi huylu, sevecen, insanlara yardım eden biridir. Koo Seo-Jin gerçek karakter olmasına rağmen bu hastalığı atlatamamaktadır. Bu yüzden sağlık değerlerine çok dikkat eder. Korkmaması, üzülmemesi ya da çok mutlu olmaması gerekmektedir. Duyguları her zaman stabil olmalıdır ki Robin ortaya çıkmasın. İkisinin de birbirinden farklı hayatları vardır tek ortak noktaları aynı bedeni paylaşıyor olmalarıdır.

Han Geu-Roo, ailesinden kalma olan lunaparkı kurtarmak için uğraşmaktadır. Zor zamanlar geçiren lunapark çalışanlarına yardım eder. Bu sayede Koo Seo-Jin ve Robin ile tanışırlar. İkisi de birbirinden tamamen farklı oldukları için Han Geu-Roo bu durumu anlayamaz. Tabi daha sonra aralarında bir aşk başlar.

Dizinin konusu bundan ibaret. Konu olarak dediğim gibi Kill me Heal me ile birbirlerine baya benziyorlar. Benim dizi de rahatsız olduğum çok yer vardı. Ama bu kıyaslama yaptığım için olabilir. Tarafsız bir şekilde izlendiğinde güzel bir dizi. Benim için de çok kötü değildi. Ama çok heyecan verici bir şekilde izledim diyemem. Sadece sonunu merak ettiğim için izlemeye devam ettim. Diziyi nasıl bağlayacaklarını görmek istedim. Güzel bir sonu vardı ama beni tatmin etmedi. Biraz garip buldum.

Hyde Jekyll, Me gif ile ilgili görsel sonucu
Robin

İki karakteri de izlerken sanki başka insanları izliyormuş hissi oluyor. Bu da tabi ki Hyun Bin’nin başarısı. Güzel bir oyunculuk. Diziyi en çok da o izletiyor. Kadının kararsızlığı beni delirtmiş olsa bile diziyi bir şekilde izledim mi izledim. Yani o yüzden çok kötüydü diyemiyorum. Çekim kalitesi çok güzeldi. Onu söylemeden geçemem. Sonuç olarak dizi izlenebilir bir dizi. Klasik romantik dizilerden farkı büyük. Hyun Bin baş rol olması sebebiyle de izleniyor. Umarım sizler de severek izlersiniz.

İyi seyirler diliyorum Sevgili Okur! 🙂

Tür: Romantik, Komedi
Yönetmen: Jo Young-Gwang
Senarist: Lee Choong-Ho(anime çizgi roman), Kim Ji-Woon
Yapımcı: Jang Jin-Wook, Hong-Ui
Yayıncı: SBS
daum: 9.0
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2014 – 2015
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir