Hwarang - Hwarang tarihi kore dizileri
Kore Dizileri

Hwarang

Moon Lovers etkisi yüzünden düştüğüm bu tarih dizileri çukurundan çıkamıyorum. Evet ben de artık tarihi dizileri izliyorum. Fakat şöyle bir gerçek var ki hiç biri bir Moon Lovers etmiyor. Ne yazık ki Hwarang da beni asla tatmin etmedi. İzledim evet ama sırf oyuncu kadrosu yüzünden bitirdiğim bir dizi oldu. İlk yayınlanmaya başladığı dönemler de dikkatimi çekmişti oyuncu kadrosundan dolayı. Zaten bir süre reklamı da yapılmıştı. Ama tarihi bir konusu olduğu için izlemeyi tercih etmemiştim. Ama şimdi bari tarihi dizilere başladım bu diziyi de izleyeyim diyerek başladım. Hemen kısaca konusundan bahsedip yorumuma geçelim.

Hwarang Konusu

Dizi Silla Krallığı döneminde geçiyor. Ülke de bütün genç erkeklerin arasında bir grup kurulur. Bu grubun özelliği savaşçılardan oluşuyor olmasıdır. “Hwarang” adında ki bu grup elit erkekleri içerisinde bulundurur. Daha çok soylu ailenin oğulları ve seçilmiş kişiler vardır. Hepsinin ortak özelliği ise yakışıklı, yetenekli ve zeki olmalıdır. Tabi her birinin ayrı bir hikayesi var dizi de ama genel olarak konusu buna dayanıyor. Aralarında ki arkadaşlığı ve yardımlaşmalarını izleyeceksiniz. Öyle ağır taht savaşları yok içerisinde. Daha çok romantik komedi tadında ama tabi her tarihi dizi de bir taht kavgası vardır. En azından dram bulundurmuyor. Öyle hüzne boğmuyor anlayacağınız.

hwarang gif ile ilgili görsel sonucu
A-Ro

Tabi içerisin de aşkta var. Ama bunların detayını vermeyeceğim. Onları izlerken görmeniz daha iyi olur. Asıl konu dediğim gibi oluşturulan bu grup olacak. Dizi de bir çok sevmediğim şey oldu. Onlardan bahsedip geçeceğim.

hwarang gif ile ilgili görsel sonucu

Hwarang Yorumları

Aralarında ki ilişkiyi ilerletmeleri vesaire oraları çok sevdim. Ama dizinin konusu bence fazlasıyla uzatılmıştı. Sonu gelmek bilmedi ve ben çoğu sahnede ilerleterek izledim. Özellikle kraliyet ile alakalı sahneleri izlemedim. Sadece hwarang grubunun olduğu sahneleri izleyip geçtim. Beni biraz sıktı anlayacağınız. Diziyle okuduğum yorumlarda da aynı durumu gördüm. Genel olarak dizi iyi başlasa da ortalara doğru dağılmaya başlıyor. Ben sevemedim diziyi. Ayrıca aşk yaşayan çift de pek hoşuma gitmedi bence kimyaları uymamış. Tam o hissi alamadım izlerken. İlerleyen bölümler de birinin ölümü oluyor. İzleyenler beni anlamıştır. İsmini söylemeyeyim. Onun ölümü kadar saçma bir durum yoktu. Çok önemli bir rol değildi zaten. Ama ölmesinin de mantıklı bir tarafı yoktu. O konuyu başka bir şekilde halledebilirlerdi. Bilemiyorum, önemli bir rol olmamasına rağmen benim en çok sevdiğim karakterdi. Ölmesine baya üzüldüm.

Bu diziyi sevemediğim için öyle uzun uzun anlatasım da gelmiyor. Çok kötüydü diyemem tabi. Sevenleri bana kızmasın. Ama benim için tarih dizilerine Moon Lovers ile giriş yapmış olmak yeterli bir sebep. Gerçekten hepsini izlerken aynı tadı arıyorum ama hiç biri o tadı vermiyor. Belki de aşkta aynı tadı vermediği için en büyük neden o oluyor. Daha ne demeliyim bilmiyorum. Benim gözüme en çarpan dizinin uzatılmış olması oldu. Eğer ben her şeye rağmen bu kadroyu izlemek istiyorum diyorsanız başlayın. Belki siz seversiniz. Ya da Moon Lovers dizisini izlemediyseniz buna direk başlayabilirsiniz. Çünkü Moon Lovers etkisi uzun süre sizinle kalıyor.

Daha fazla anlatabileceğim bir şey kalmadı. Umarım yazımı beğenerek okumuşsunuzdur diyor ve yayınıma bir son veriyorum.

İyi seyirler dilerim Sevgili Okur! 🙂

Tür: Dram, Romantik, Tarih
Yönetmen: Yun Seong-Sik
Senarist: Park Eun-Young
Yayıncı: KBS2
daum: 7.6
Bölüm Sayısı: 20
Yapım Yılı: 2015 – 2016
Dili: Korece
Ülke: Güney Kore

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

3 Yorumlar

  1. özlem says:

    Eğer Moon lovers sevdiysen The Princess Man de seversin başrol çift kurgu olsa dahi gerçek olaylara dayandırılmış muhteşem dizi ilk 7 bölüm olayların nasıl karıştığını anlatığından atlayarak izlemiştim biraz kabul ama ilk defa bir dizide başrol karakterin bu kadar güçlüydü bence çok ağlamişlığım vardır ilerleyen bölümlerde bir boğazı düğümleniyor insanın

  2. İzlediğime değmedi zamana yazık

  3. […] izlemiştim. İkisini de çok sevdiğim için sonrasında yaptığı tüm dizileri izledim. Hwarang dizisini bile izledim. Ben tarih dizisi izlemeyi sevmiyorum ama sırf o da var diye güvenip […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir